pirmadienis, liepos 6 d.
Valgyti prieš ar po sporto?
tiesa.com

Ar turi kisti mityba priklausomai nuo to, kada mes sportuojame? Vienos moterys sportuoja tik atsikėlusios, kitos gali skirti tam laiko grįžusios po darbo, o šeimininkaujančios namie gali sportuoti ir dieną. Visi šie mūsų patarimai (ir dėl maisto, ir dėl vandens gėrimo) skirti mėgėjiškai sportuojantiems namie ar sporto klube. Bėgiojantiems maratonus, auginantiems kūno masę ar siekiantiems kitų sportinių rezultatų kai kurie patarimai gali netikti dėl treniruočių specifikos ar krūvio intensyvumo.

 Rytas. Sportuoti ar pavalgyti pirmiausia?

Jei atsikėlėte nusiteikusi pasportuoti – nuostabu. Pirmiausia tai ir padarykite: atsigerkite šilto vandens, persirenkite ir sportuokite. Mankštinkitės nors 15 minučių 5 kartus per savaitę – ir jau pajusite rezultatus. O po mankštos valgykite savo įprastus pusryčius, pavyzdžiui, grūdų košę ar viso grūdo duonos sumuštinį su avokadu, druska ir paprika.

Beje, rytinis sportas pats veiksmingiausias. Naktį jūs jau išnaudojote glikogeną (gliukozės sandėliuką), taigi jau po pirmų 5–10 minučių imsite deginti riebalus. Žinoma, jei treniruotės intensyvumas yra tinkamas – ne per didelis ir ne per mažas.

Diena. Ar sportas vietoj pietų – geras pasirinkimas?

Dalis dienos darbų nuveikta, taigi pats laikas vidurdienį pasportuoti. Atminkite, kad skrandis sportuojant turi būti tuščias. Sportuoti pavalgius – blogas sprendimas, net gali pradėti pykinti ar svaigti galva, be to, jėgų sportui tikrai nebus. Taigi pirmiausia pasimankštinkite, geriausia valandą ar pusantros, ir tik tada pasiruoškite pietus.

Kartais moterys sugalvoja sportuoti vietoj pietų. Atrodytų, toks variantas idealus: sudeginote kalorijų ir nevalgydamos „sutaupėte“ papildomai. Bet tai tikrai neteisingas pasirinkimas, ir jau tą pačią dieną už tai teks sumokėti didelę kainą. Vakare būsite taip peralkusi, kad negalėsite susivaldyti ir per trumpą laiko tarpą, beveik nekramtydama, suvalgysite didžiulį kiekį maisto. Pietūs turi būti pagrindinis dienos valgis.

Pavakarė. Kada užkąsti, kada sportuoti?

Po pietų rekomenduotina nesportuoti apie 2,5–3 valandas – tiek laiko reikia maistui susivirškinti skrandyje. Užtat pavakarė – puikus laikas mankštai ar sportui. Jei pietaujate anksti, tuomet likus pusantros ar dviem valandoms iki sporto lengvai užkąskite. O vakarienę valgykite jau pasportavę, tik ilgai nelaukite, ypač po intensyvesnės treniruotės, nes galite peralkti ir tuomet susivaldyti bus ypač sudėtinga.

Mankšta vėlyvą vakarą. Ar reikia valgyti pajudėjus?

Sportuojančiosios namuose kartais pasirenka ir gerokai vėlyvą laiką mankštintis. Tokiu atveju prieš treniruotę reikėtų būti jau pavalgius lengvą vakarienę, geriausia – pora valandų iki mankštos. Bet vėlyva treniruotė turėtų būti mažo intensyvumo, antraip bus sunku užmigti. Po vėlyvos mankštos vakarienės jau nereikėtų valgyti, nes organizmas ruošiasi miegui, o ilsintis skrandis turi būti tuščias.

Beje, mankštindamosi ir po mankštos nepamirškite gerti skysčių.

2014 04 10 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt