trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Visa tiesa apie visų taip pamėgtą kolos gėrimą
tiesa.com

Karštomis vasaros dienomis mėgstate atsigaivinti skardine kolos? Kad ir koks skanus gėrimas tai būtų, reikėtų žinoti, kas vyksta Jūsų organizme jo išgėrus. Buvusio vaistininko atlikto tyrimo rezultatai tapo interneto sensacija.

Niraj Naik internete dar žinomas pseudonimu „The Renegade Pharmacist“, kadaise dirbo vaistininku Jungtinėje Karalystėje. Jis atliko tyrimą ir išaiškino, kokie pokyčiai vyksta organizme išgėrus skardinę kolos. Rezultatai šokiruos. Nuo mieguistumo iki susilpnėjusių kaulų. Perskaitę tai, dar gerai pagalvosite ar karštą dieną rinktis stiklinę šaltos kolos ar – vandens.

N. Naik paaiškino, kas nutinka išgėrus kolos ar kokio kito gazuoto gėrimo su cukrumi ir kofeinu:

Per pirmas 10 min.: 10 šaukštelių cukraus (100% rekomenduojama dienos norma) paveikia Jūsų organizmo sistemą. Po tokio organizmui cukraus sukelto šoko, kol kas nesupykina, nes fosforo rūgštys numalšina pykinimo jausmą.

Praėjus 20 min.: Cukrus kraujyje šokteli, sukeldamas insulino sprogimą. Kepenys paverčia visa gaunamą cukrų į riebalus.

Praėjus 40 min.: Kofeino įsisavinimas – baigtas. Jūsų vyzdžiai išsiplečia, pakyla kraujo spaudimas, kepenys išskiria daugiau cukraus į kraujotakos sistemą. Adenozino receptoriai smegenyse užblokuojami, nelieka mieguistumo jausmo.

Praėjus 45 min.: Organizmas ima gaminti dopaminą (natūralus organizme gaminamas cheminis junginys, neurotransmiteris), stimuliuojami malonumo centrai smegenyse. Beje, labai panašiai veikia heroinas.

Praėjus 60 min.: Fosforo rūgštis suriša kalcį, magnį ir cinką apatinėje storojo žarnyno dalyje, tokiu būdu sukeliamas metabolizmas. Tai paskatina kalcio išsiskyrimą su šlapimu.

Praėjus 70 min.: Ima veikti kofeine esantis diuretikas (šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas). Taip iš organizmo yra pašalinamas kalcio, magnio ir cinko junginys bei natris, kurie yra būtini kaulams.

Praėjus 80 min.: Cukraus kiekis kraujyje ima kristi, galite tapti irzliu ir/ar vangiu. Visas vanduo buvęs koloje pašalintas iš organizmo. Iš tokio gėrimo Jūsų organizmui visiškai jokios naudos, ne tik nenumalšinsite troškulio, bet prarasite gyvybiškai svarbius mineralus, reikalingus dantų ir kaulų stiprinimui.

„Koloje gausu ne tik fruktozės kukurūzų sirupo, bet ir rafinuotų druskų bei kofeino. Reguliarus tokių sudedamųjų dalių, kurių randama koloje ir kituose gėrimuose bei maisto produktuose vartojimas dideliais kiekiais gali sukelti aukštą kraujospūdį, širdies ligas, diabetą ir nutukimą”, teigė N. Naik.

2015 08 02 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt