šeštadienis, spalio 1 d.
Vitamino D nauda odai: saugo nuo senėjimo ir uždegimų
Alfa.lt
Organizatoriai
Vitaminas D

Oda yra didžiausias žmogaus organas. Joje lyg veidrodyje atsispindi viso organizmo būklė. Spindinčiai ir sveikai odai nepakanka vien išorinių grožio priemonių, tam labai svarbus ir pakankamas vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų balansas.

Vienas naudingiausių odai – vitaminas D. Šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė sako, kad jame esantys antioksidantai apsaugo didžiausią mūsų organą bei padeda kovoti su priešlaikinio senėjimo žymėmis. Šis vitaminas skatina odos ląstelių atsinaujinimą, dalyvaudamas ląstelių proliferacijoje.

„Vitaminas D taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali būti naudingas gydant tokias odos būkles, kaip sausumas, aknė, egzema, žvynelinė, vitiligo (baltmė)“, – sako gydytoja.

Vitamino D trūkumą turintys asmenys jaučia nuolatinį nuovargį, silpnumą, skundžiasi, kad atsikelia nepailsėję ir jaučia padidėjusį mieguistumą dienos metu. Juos vargina prakaitavimas, slenkantys plaukai, dantenų ligos, raumenų ar kaulų skausmai. Kai trūksta vitamino D, žmogų kamuoja bloga nuotaika, apatija, netgi depresija.

„Šio vitamino trūkumas lemia imuniteto nusilpimą, tuo pačiu didėja įvairių uždegiminių procesų tikimybė. Tai gali susilpninti išorinį odos sluoksnį ir jis gali tapti lengviau pažeidžiamas. To pasekmė – odos sausumas, patamsėjimas, aknė, uždegiminės odos ligos“, – perspėja gydytoja V. Vilkė.

Vitamino D sintezė žmogaus organizme priklauso nuo įvairių faktorių – amžiaus, odos tipo, svorio, tam tikrų lėtinių ligų. Taip pat jo sintezei įtakos turi platuma, kurioje gyvename, metų, paros laikas, debesuotumas ir pan. Kad pasigamintume vitamino D natūraliai suaugusiam žmogui lauke saulėtą dieną atviromis kūno vietomis vidurdienį reikėtų praleisti maždaug 15-30 min.

„Labai svarbu saugiai leisti laiką saulėje, nes per ilgos saulės vonios gali lemti odos nudegimus, raukšlių, pigmentinių dėmių bei apgamų atsiradimą, taip pat didinama odos vėžio rizika.

Turint I, II odos fototipą ar daug apgamų, pigmentinių dėmių ypatingai svarbu naudoti apsauginius kremus nuo saulės, tačiau šie atspindi UVB spindulius ir neleidžia pasiekti odos. Tokiu atveju, kai rizika didesnė už naudą, gaunamą iš saulės, rekomenduočiau vartoti vitamino D papildus“, – pataria šeimos gydytoja.

Vitamino D yra tam tikruose maisto produktuose: kiaušiniuose, avižinėje košėje, riebioje žuvyje, pavyzdžiui, silkėje ar lašišoje, pieno produktuose. Deja, su maistu įsisaviname tik nedidelę vitamino dalį, todėl gydytojai rekomenduoja vartoti maisto papildus. Maisto papildo „Oilesen D3“ atstovai pataria rinktis tuos preparatus, kurių sudėtyje yra aliejuose ištirpinto vitamino D, nes tai pagerina jo įsisavinimą, tai gali būti kanapių, pirmojo spaudimo alyvuogių ar juodųjų ikrų aliejus.

2022 08 26 12:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt