trečiadienis, liepos 15 d.
Žaibai auką pasirenka neatsitiktinai?
tiesa.com

Toli gražu ne kiekvienam žmogui pavyksta išlikti gyvam ir sveikam po "susitikimo" su žaibu. Pavyzdžiui, birželio 22-osios naktį Indijos Biharo valstijoje per audrą žuvo 45 žmonės. O visame pasaulyje žaibuojant kasmet žūsta šimtai žmonių. Anksčiau būdavo sakoma: "Tegu perkūnas mane trenkia!" - mirtis nuo žaibo būdavo laikoma Dievo bausme.

Mistiniai faktai

Yra buvę nemažai nutikimų, kai žaibas tarytum specialiai „nusitaiko" į tam tikrus žmones ir neliečia esančiųjų šalia. Vienas toks keistas įvykis nutiko Japonijoje. Moksleivių grupė drauge su mokytoju išvyko į

žygį kalnuotoje vietovėje. Kad nepasimestų, visi laikėsi už vienos virvės. Prasidėjo audra, ir į virvę trenkė žaibas. Žuvo tiksliai kas antras žmogus.

Garsiausia žaibo auka tapo amerikietis Rojus Salivanas (Roy Sullivan), patekęs į Gineso rekordų knygą, - žaibas į jį pataikė net septynis kartus! O statistiškai tikimybė, kad kada nors, per visą gyvenimą, į žmogų pataikys žaibas, yra lygi 1:3000. Nepaisant to, jis ir po 7 kartų liko gyvas. R. Salivanas gyvenimą baigė savižudybe. Netrukus po laidotuvių kilo audra ir žaibas tiesiog per pusę perskėlė R. Salivano antkapį.

Išgyvenimo po žaibo smūgio atvejai nėra labai reti. Anglas Darenas Milnas su žmona išėjo pasivaikščioti po Brais Kanjono nacionalinį parką Jutos valstijoje. Staiga pakilo stiprus vėjas ir pasipylė kruša. D.Milnas išgirdo keistą traškesį ir neteko sąmonės. Atsipeikėjęs pamatė, kad yra visas kruvinas, drabužiai suplėšyti, sportbačiai mėtosi už kelių metrų, o ore tvyro degančios mėsos kvapas... Kaip paaiškėjo vėliau, žaibas visiškai sudegino plaukus ant D. Milno galvos ir paliko ant kūno baisius randus. Bet jis liko gyvas, tuo labai nustebindamas gydytojus: šie manė, kad šansai išgyventi po tokios stiprios elektros iškrovos yra lygūs nuliui... Pasitaikė atvejų, kai nuo žaibo kelnių kišenėje į gniutulą susilydė varinės monetos arba auksinis dantis burnoje, ant kūno užvirė prakaitas ir žmogų apsiautė garų debesis, bet niekas rimtai nenukentėjo.

Po žaibo smūgio - keistas elgesys ir galios

Vis dėlto elektros iškrovos perėjimo per žmogaus kūną pasekmė gali būti keistas elgesys. Medikai, tyrę tokius pacientus, pasakoja, kad žmogus po žaibo smūgio tarsi suvaikėjo, kitam sutriko atmintis. Pasitaiko atvejų, kai „trenktieji" įgauna neįprastų gebėjimų.

Pavyzdžiui, pakistanietis valstietis Naftula Muhamedas po žaibo smūgio staiga prašneko japoniškai. Juo net domėjosi spec. tarnybų darbuotojai, įtardami, kad šis žmogus gali būti užsienio šnipas. Bet paaiškėjo, kad vyras niekada nebuvo Japonijoje ir net nemoka rašyti ir skaityti.

Kai kurie specialistai mano, kad elektros iškrova gali paveikti smegenų centrus, atgaivinti genetinę atmintį. Visai gali būti, kad koks nors tolimas pakistaniečio protėvis gyveno Japonijoje. O jei tikėsime reinkarnacijos teorija, šis žmogus, matyt, kažkaip prisiminė vieną iš ankstesniųjų gyvenimų.

Taip pat žinomi atvejai, kai, trenkus žaibui arba elektrai, žmonės vėliau įgydavo vadinamųjų paranormalių gebėjimų - imdavo skaityti kitų mintis, numatyti ateitį, matyti aplinkinių vidaus organus ir gydyti ligas.

Yra ir tokia hipotezė: žaibai aukomis „pasirenka" būtent tuos žmones, kurie nuo gimimo turi tokių gebėjimų, bet jų nevysto. O kai kuriuos nutrenkia specialiai - gal už nuodėmes, o gal dėl visai kitų priežasčių. Vargu ar kada nors suprasime aukštesniųjų jėgų užmačias...

2016 07 27 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt