antradienis, birželio 22 d.
Žiema – virusinių žarnyno infekcijų sezonas
tiesa.com
ulac

ULAC medikai pažymi, jog virusų plitimo sezonas tik įpusėjo ir sergamumo virusinėmis žarnyno infekcijomis sezonas tik prasideda.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja Galina Zagrebnevienė primena, kad per maistą plintančių virusų infekcija pasireiškia ūminiu vėmimu ir viduriavimu, pilvo skausmu, karščiavimu.

Imlūs šiems virusams esame visi, tačiau imliausi iki 3 metų vaikai, imunosupresiją patiriantys asmenys, senyvo amžiaus žmonės.

Pasak gyd. G. Zagbrebnevienės, žarnyno virusų infekcijos šaltiniu yra žmogus, virusai plinta fekaliniu-oraliniu būdu, t.y. išsiskiria su išmatomis ir patenka per burną su užterštu maistu, vandeniu ir kontakto būdu per užterštus aplinkos daiktus ir rankas.

„Dėl mažos užkrečiamosios dozės ir visuotino imlumo šios infekcijos greitai plinta šeimose, vaikų ugdymo įstaigose ir uždaruose kolektyvuose“, – aiškino ULAC gydytoja G. Zagrebnevienė.

Jos teigimu, efektyviausia apsaugos nuo rotaviruso infekcijos priemonė – skiepai. Valstybės biudžeto lėšomis nemokamai skiepijami tik kūdikiai iki 6 mėnesių.

Taip pat kita efektyvi profilaktikos priemonė, padėsianti sumažinti užsikrėtimo riziką – kruopštus rankų plovimas.

Ypatingą dėmesį rankų higienai ir paviršių valymui bei dezinfekcijai reikėtų skirti susirgusiojo šeimoje, vaikų ugdymo įstaigose.

Rankas privalu plauti:

prieš ir po valgio, prieš tvarkant maistą;

pasinaudojus tualetu, pakeitus sauskelnes;

po nosies pūtimo, kosėjimo, čiaudėjimo;

po sąlyčio su gyvūnais/gyvūnų ekskrementais;

po sąlyčio su užterštais aplinkos daiktais ir paviršiais, pvz., šiukšlių dėže, valymo šluostėmis ir kt.;

prieš užsimaunant ir nusimovus apsaugines pirštines;

po to, kai vaikai sugrįžta iš lauko;

ryte atvykus į vaikų ugdymo įstaigą, prieš išvykstant namo.

2019 12 17 20:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt