pirmadienis, gruodžio 6 d.
Ekologiškų prekių parduotuvę įkūrusi šeima prekybos centruose lankosi vos kartą per du mėnesius
Alfa.lt
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Lietuvoje atsiranda vis daugiau žmonių, kurie nori vartoti ekologiškas prekes. Prie to prisideda ne tik pavieniai asmenys, bet ir verslai, teigia ekologiškos kavinės ir parduotuvės „Žaliuomenė“ direktorius Konstantinas Aleksandrovičius, kuris siūlo itin gausų ekologiškų prekių asortimentą savo fizinėje ir elektroninėje parduotuvėse.

„Visuomenė sąmoningėja, vis didesnei daliai žmonių tampa svarbu, ką jie vartoja, kokią įtaką jų perkami produktai daro jų pačių sveikatai ir aplinkai, kurioje gyvena“, – pastebi birželį Vilniaus Pašilaičių mikrorajone duris atvėrusios ekologiškos parduotuvės ir kavinės „Žaliuomenė“ direktorius K. Aleksandrovičius.

Nors Lietuvoje kelios ekologiškos parduotuvės jau veikė, ekologiškos kavinės iki šiol nebuvo – ši yra pirmoji. Be to, „Žaliuomenės“ įkūrėjams – K. Aleksandrovičiui ir jo žmonai Daryai – artimos gyvenimo be atliekų idėjos (angl. zero waste), tad didžioji dalis produkcijos – nesupakuota, o pirkėjams, atsinešusiems savo tarą, siūloma 5 proc. nuolaida.

Praėjusį mėnesį pradėjo veikti ir „Žaliuomenės“ internetinė parduotuvė, be to, įmonė ėmėsi ir didmeninės prekybos. „Iš pradžių didmeninės neplanavome, tačiau pradėję veikti, pamatėme, kad yra didelė paklausa ir potencialas“, – pasakojo verslininkas.

Anot jo, dalis pirkėjų, kurie siekia sutaupyti, gauti prekes kuo mažiau supakuotas arba gyvena miesteliuose arba kaimuose, nori įsigyti produktų didesniais kiekiais. Pasak K. Aleksandrovičiaus, šiuo metu įmonė teikia ekologiškus produktus ir keletui maitinimo įmonių bei viešbučių.

Asortimentas – gausus

Fizinės ir elektroninės parduotuvės asortimente – beveik 1000 pavadinimų prekės, o didmenai „Žaliuomenė“ šiuo metu siūlo kelis šimtus, tačiau prekių skaičius kasdien auga. Tai – maisto produktai, kosmetika bei švaros, skalbimo priemonės, įvairūs „Zero Waste“ reikmenys. Netolimoje ateityje turėtų atsirasti ir šviežių daržovių, vaisių bei uogų.

„Šiuo metu pagal asortimentą esame didžiausia Lietuvoje fizinė parduotuvė, prekiaujanti ekologiškomis prekėmis ir prekėmis be pakuotės. Internetinių parduotuvių yra didesnių už mus, tačiau jas lenkiame kaina“, – džiaugėsi verslininkas.

Vyras tvirtino, kad stengiasi, jog kainos būtų prieinamos kuo daugiau žmonių – kai kurių prekių jos yra tokios pačios, kaip prekybos centruose parduodamų neekologiškų prekių, o prieskoniai net pigesni.

Ekologiškos prekės į parduotuvę atvyksta iš vietinių ekologiškų ūkių, Latvijos, Estijos, Lenkijos, dalis – iš tolėliau.

Idėja kilo Kosta Rikoje

Idėja atidaryti ekologišką parduotuvę bei kavinę kilo apsilankius panašioje vietoje Kosta Rikoje – Aleksandrovičių šeima šioje ekologišką turizmą itin skatinančioje šalyje pernai praleido keletą mėnesių.

K. Aleksandrovičius yra vienos stambios santechnikos įrangą gaminančios įmonės bendraturtis. Tačiau jau kurį laiką galvojo apie papildomą verslą, kuris skatintų sveiką, tvarų gyvenimo būdą. „Jis mūsų šeimai yra labai svarbus“, – neslėpė vyras.

Dvi nedideles dukras auginantys Aleksandrovičiai patys nevartoja mėsos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių, cukraus, kvietinių miltų. „Pakeitus mitybą iškart pagerėjo ir fizinė, ir psichinė sveikata. Beveik visiškai dingo peršalimo ligos, pagerėjo miegas, nieko specialaus nedarydamas numečiau daugiau nei 10 kg. Nustojome lankytis pas gydytojus, nebevartojame vaistų“, ­­– džiaugėsi „Žaliuomenės“ vadovas.

„Dabar maitinamės ne tik veganiškai, bet ir 100 proc. ekologiškai. Daug ką perkame iš aplinkinių ūkininkų, kai ką augina ir kaimynai, kitus dalykus gauname iš užsienio kartu su parduotuvei perkamomis prekėmis. Prekybos centruose beveik nebesilankome – tik kokį kartą per mėnesį ar du mėnesius, kai prireikia degtukų ar tualetinio popieriaus“, – sakė K. Aleksandrovičius.

30 proc. pelno „Žaliuomenė“ įsipareigojo skirti Sengirės fondui, kurio tikslas – išsaugoti senuosius Lietuvos miškus.

2021 10 03 14:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt