antradienis, gegužės 24 d.
Žalioji politika daro įtaką ir laidojimo verslui
Alfa.lt
Pexels
Karstas

Sugriežtinti tvarumo reikalavimai užtraukė bėdą Laidojimo paslaugų centrui. Po inicijuoto patikrinimo paaiškėjo, kad Suvalkų krematoriumas kremavimui kurį laiką nepriėmė tam tikro tipo dalies karstų, kuriuose atvežami palaikai. Pasak Laidojimo paslaugų centro direktoriaus, dėl šios priežasties apie 100 klientų atgaus nuo 200 iki 700 eurų.

Ladojimo paslaugų centras jau susisiekė su tais klientais, kurie anksčiau šiais metais užsakė kremavimo reikalavimų nebeatitikusius karstus.

Suprantame, kad karstai buvo skirti kremavimui. Tačiau tam neįvykus, morališkai garbinga yra grąžinti mirusiųjų artimiesiems pinigus už dalį paslaugos.

Krematoriumo direktorius tikino, kad laikantis deramos pagarbos, krematoriumo darbuotojai palaikus su įkapėmis prieš kremavimą perkeldavo į lako ir kitų aplinkai nedraugiškų medžiagų neturintį karstą.

Suprantame, kad karstai buvo skirti kremavimui. Tačiau tam neįvykus, morališkai garbinga yra grąžinti mirusiųjų artimiesiems pinigus už dalį paslaugos, kuria jie nepasinaudojo. Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir labai atsiprašome klientų“, – sako Laidojimo paslaugų centro direktorius Arūnas Žilionis.

Nuostoliai viršija 20 tūkst. eurų

Laidojimo paslaugų centro vadovas Alfa.lt tikino, kad vidinį įmonės patikrinimą inicijavo jis. Esą tai padaryti buvo nuspręsta po to, kai pavėluotai paaiškėjo faktas, kad Suvalkų krematoriumas nepriima tam tikro tipo karstų. Įmonės patikrinimą atlieka Patikrinimą atlieka A. Žilionio sudaryta komisija.

„Skaičiuojame, kad tokių atvejų yra apie 2 proc. nuo visų mūsų klientų – t.y. apie šimtas atvejų. Karstų kainos svyruoja nuo 200 iki 700 eurų. Brangesnieji karstai sudaro mažumą užsakymų.

Svarbu paminėti, kad šioje ir mums, ir klientams nemalonioje situacijoje, pinigai bus grąžinti kaip įmanoma greičiau, tačiau dar svarbiau yra moralinis aspektas. Įmonėje taikome aukščiausius standartus, todėl dar kartą norime labai atsiprašyti mūsų klientų“, – teigė A. Žilionis.

Anot A. Žilionio, pinigai bus grąžinti kaip įmanoma greičiau. Jei atsiras tokių klientų, kurie pinigų nenorės atgauti – žmonės galės nurodyti kokiai labdaros organizacijai skirti lėšas.

„Esame atsakinga įmonė, taikanti aukščiausius skaidrumo standartus. Suprantame, kad atsisveikinimo su mylimu žmogumi akimirka yra skaudi, todėl siekiame šį nesusipratimą išspręsti kuo jautriau“, – tikina A. Žilionis.

Šiuo metu įmonėje tęsiamas vidinis patikrinimas, siekiant nustatyti ar susidariusia situacija nebuvo piktnaudžiaujama.

2021 12 31 16:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt