sekmadienis, vasario 28 d.
Pasaulis
Paaugliu apsimetęs pabėgėlis žiauriai išprievartavo ir nužudė merginą
Ketvirtadienį pabėgėlis iš Afganistano buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už 19-metės studentės užpuolimą, išprievartavimą ir nužudymą. Vyras teigia, kad jam tėra 17 metų, tačiau tyrėjai turi rimtą pagrindą tuo abejoti.
Pasaulis
Susidūrus traukiniams - dešimtys sužeistųjų
Vokietijos vakariniame Kelno mieste mažiausiai 43 žmonės buvo sužeisti ketvirtadienį vakare susidūrus dviem traukiniams, pranešė dienraštis „Bild“.
Pasaulis
Moteris kūdikius laikė šaldiklyje
Vokietijoje policija trečiadienį paviešino pranešimą apie viename kaimelyje šalies rytuose suimtą 46 metų moterį, jos namuose radus du negyvus kūdikius.
Pasaulis
Nugriuvo Kalėdų eglė. Sužaloti žmonės.
Mažiausiai keturi žmonės sekmadienį vakare patyrė sužalojimų Vokietijos Ešveilerio mieste šalies vakarinėje dalyje papuoštai eglei nugriuvus ant kalėdinės mugės.
Pasaulis
Teroristai pradėjo savo juodus darbelius Kalėdinėse mugėse
Vokietijos tarnybos mano, kad prie Kalėdų mugės Potsdamo mieste rastas paketas, kuriame, kaip manyta, buvo savadarbis sprogstamasis užtaisas su vinimis, buvo dalis sąmokslo šantažuoti siuntų pristatymo kompaniją DHP ir reikalauti pinigų.
Aktualijos
Visuotinis šaukimas anksčiausiai galėtų būti įvestas 2023 metais
Prieš dvejus metus grąžinus šauktinių kariuomenę, vis dažniau kalbama apie visuotinį šaukimą. Tiesa, tam reikėtų papildomų lėšų – gynybos biudžetas turėtų padidėti maždaug 0,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Pasaulis
Automobiliu suvažinėti pėstieji
Vokietijoje Kukshafeno mieste sekmadienio rytą prie naktinio klubo, automobiliui užvažiavus ant šaligatvio, buvo partrenkti keli žmonės, vieno sužeistojo būklė yra sunki, pranešė Vokietijos žiniasklaida.
Pramogos
Karlo Lagerfeldo pasisakymas apie imigrantus sukėlė visuomenės pasipiktinimą
Mados kūrėjas Karlas Lagerfeldas sukėlė pasipiktinimą, kai savaitgalį dalyvaudamas vienoje laidoje užsipuolė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel už valstybės sienų atidarymą migrantams ir nederamai prisiminė Holokaustą.
Pasaulis
Šis daiktas buvo toks toks didelis, kad vyras jį sumaišė su bomba
Į įvykio vietą buvo sukviestos visos specialiosios tarnybos: medikai, policija, išminuotojai, mat buvo gautas pranešimas, kad Vokietijoje gyvenantis pensininkas savo kieme galimai surado Antrojo pasaulio karo laikų aviacinę bombą.
Pasaulis
A.Merkel ketvirtą kartą išrinkta Vokietijos kanclere
Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį užsitikrino ketvirtąją kadenciją, bet dabar jos laukia sudėtingos derybos dėl koalicijos su dviem labai skirtingomis partnerėmis, nes per rinkimus jos konservatoriai susilpnėjo, o prieš migrantus nusistačiusi nacionalistinė partija smarkiai sustiprino pozicijas parlamente.
Pasaulis
Vokiečiai švenčia: prasidėjo „Oktoberfest“
Miunchene šeštadienį prasidėjo kasmetinis alaus festivalis „Oktoberfest“.
Pasaulis
Radus bombą Frankfurte bus evakuoti 70 tūkst. žmonių
Šį savaitgalį Frankfurte apie 70 tūkst. žmonių turės išvykti iš savo namų per vieną didžiausių tokio tipo evakuacijų pokarinėje Vokietijoje, trečiadienį sakė policija, radusi nesprogusią didelę antrojo pasaulinio karo laikų aviacinę bombą.
Pasaulis
Iš parduotuvės pašalinus užsienietišką produkciją pasirinkimo neliko (nuotraukos)
Visame pasaulyje dažnėjant nacionalizmo apraiškoms ar atsiskyrimo nuo globalaus pasaulio idėjoms vienas prekybos centras labai aiškiai parodė, kaip izoliacija nuo kitų tautų paveiktų eilinius šalies gyventojus.
Pasaulis
Terorizmas krečia Europą: nauji išpuoliai Suomijoje ir Vokietijoje
Ši savaitė Europoje buvo ypač nerami. Po siaubingos teroristinės atakos Ispanijoje, pagrindinėje Barselonos gatvėje ketvirtadienio vakare bei penktadienį ryte kurortiniame mieste Cambrils’e, atakos vykdytos Vokietijoje bei Suomijoje.
Pasaulis
Naktiniame klube – šaudynės, yra žuvusiųjų
Sekmadienį paryčiais linksmybės vieno Vokietijos miesto naktiniame klube virto tragedija, kai vyras ėmė šaudyti į lankytojus.
Pasaulis
Hamburgo prekybos centre įvykdyta ataka (atnaujinta)
Vokietijos policija pranešė, kad viename Hamburgo prekybos centre įvykdyta ataka, kurios metu žuvo vienas ir sušeista dešimtys žmonių.
Pramogos
Karališkąją porą Vokietija pasitiko plojimais
Vokietijoje antrą dieną viešintys Didžiosios Britanijos princas Williamas ir Kembdridžo kunigaikštienė Kate universitetiniame Heidelbergo mieste dalyvavo regatoje, kepė riestainius ir lankėsi vėžio tyrimų centre.
Pramogos
Britanijos princas Williamas ir jo šeima pradeda vizitą Vokietijoje
Britų princas Williamas, jo žmona Kate ir vaikai, princas George‘as ir princesė Charlotte, trečiadienį atvyko į Berlyną pratęsti savo kelionės Europoje, kuri buvo surengta Didžiajai Britanijai derantis dėl išstojimo iš Europos Sąjungos.
Aktualijos
Vokiečiai futbolo aikštėse nenugalimi
Vokietijos futbolo rinktinė laimėjo FIFA Konfederacijų taurės turnyrą Rusijoje, nors į varžybas atsivežė tik kelis pagrindinius žaidėjus. Joahimo Lowo auklėtiniai finale 1:0 įveikė stipriausią Pietų Amerikos ekipą – Čilės rinktinę.
Pasaulis
Vokietijoje gėjai ir lesbietės galės ir tuoktis, ir įsivaikinti
Vokietijos parlamentas palaimino tos pačios lyties asmnų sąjungą legalizuodamas gėjų ir lesbiečių santuokas.
ŽYMA
ŠAUKTINIAI