šeštadienis, gegužės 8 d.
Pasaulis
Koronavirusas
Išimtis iš taisyklės: kas vis dar laiko švedus lauko kavinėse?
Sienas uždariusios Europos valstybės savo piliečius ragina likti namuose ir griežtai riboja bet kokį judėjimą, masinius susirinkimus. Švedijos vyriausybė to daryti neskuba ir pirmiausia visus kviečia išlikti sąmoningus.
Aktualijos
Lietuvos augimas
IQ indeksas. Kada pasivysime Švediją?
Trys nepriklausomybės dešimtmečiai pažymėti pažangos ženklu, tačiau iki svajonių šalies dar toloka
Politika
IQ INDEKSAS
Kada pasivysime Švediją?
Trys nepriklausomybės dešimtmečiai pažymėti pažangos ženklu, tačiau iki svajonių šalies dar toloka Kas dvejus metus pasitikdami Kovo 11-ąją apskaičiuojamame IQ indekse
Pasaulis
Čečėnija
Dėl R. Kadyrovą kritikuojančio tinklaraštininko užpuolimo Švedijoje suimti du rusai
Švedijoje suimti du Rusijos piliečiai, įtariami plaktuku užpuolę į Europą pasitraukusį tinklaraštininką, kilusį iš Rusijai priklausančios musulmoniškos Čečėnijos ir dažnai
The Economist
PASIŠLYKŠTĖJIMO MOKSLAS
Visų Įveikti vimdantį pasibjaurėjimą
Ką šlykščiausio maisto muziejus atskleidžia apie žmogaus prigimtį. Ir apie politiką.
Komentarai
Kinijos įtaka
Kinija puola Švediją, o ką daro sąjungininkai?
Švedija yra puolama ir jai skubiai reikalinga pagalba. Tai gali būti staigmena galvojantiems, kad didžiausia Šiaurės šalis yra neutrali, geranoriška, nesikišanti į pasaulio reikalus, apdovanota daugeliu draugų ir neturinti priešų.
Kava su IQ
J. Kieferis: „Verslas turi įrankius keisti ateitį“
Verslas turi siekti tvaraus ir socialiai atsakingo modelio, įsitikinęs Švedijos tvaraus ir atsakingo verslo ambasadorius Jakobas Kieferis. IQ apžvalgininkę Kotryną Tamkutę jis tikino, kad tai – itin svarbus elementas, galintis padėti išlaikyti konkurencingumą.
Pasaulio lietuviai
Nėščia emigrantė negalėjo patikėti patirtu pažeminimu Šiaulių parduotuvėje: iki šiol negaliu atsigauti
Į Lietuvą iš Švedijos kovo 30 d. grįžusi vaikelio laukianti emigrantė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) nesitikėjo patirti tokio pažeminimo, kokį teko iškęsti Šiaulių „Akropolyje“ įsikūrusioje parduotuvėje „Dream denim“. „Iki šiol negaliu atsigauti“, – DELFI pasakos ji.
Aktualijos
C. Fabregasas šią žiemą atsisveikins su Londono ekipa
Panašu, kad Cesco Fabregaso karjera Anglijoje yra baigta – futbolininkas šią žiemą paliks Londono „Chelsea“ ir ieškos laimės kitoje komandoje.
Aktualijos
„Liverpool“ sumindė gynyboje vaikiškai klydusį „Arsenal“
Anglijos „Premier“ lygoje įvyko šeštosios 20-ojo turo rungtynės.
Aktualijos
„Arsenal“ yra pasiruošęs išklausyti pasiūlymus dėl M. Ozilo
Londono „Arsenal“ neprieštarautų atsisveikinti su saugu Mesutu Ozilu.
Aktualijos
„Liverpool“ fanai žiauriai sumušė „Napoli“ gerbėją
„Napoli“ komandos fanas Mattia ilgam atsimins kelionę į Čempionų lygos rungtynes Liverpulyje.
Pramogos
Futbolininkas C. Ronaldo susižadėjo su mylimąja G. Rodriguez
Kaip teigiama populiariausiame Portugalijos laikraštyje „Correio da Manha“, sportininkas Cristiano Ronaldo susižadėjo su savo mylimąja ir vaiko motina Georgina Rodriguez. Iš Ispanijos kilusi gražuolė į Cristiano klausimą pateikė teigiamą atsakymą ir jau pradėjo matuotis vestuvines sukneles.
Verslas
M. L. Harritso: „Nebijokime kalbėti apie pelną“
Socialinis verslas turi visas galimybes iš viešojo sektoriaus perimti socialines paslaugas ir jas teikti visuomenei, tvirtina Švedijos socialinio verslo akceleratoriaus „Reach for Change“ direktorė Šiaurės šalims Marie Louise Harritso. Visgi interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei ji pripažino, kad kol kas valstybė mieliau renkasi palaukti ir vengia bet kokių permainų.
Pramogos
Nufilmuotas paskutinis „Leicester City“ sraigtasparnio skrydis (vaizdo įrašas)
Vėlų šeštadienio vakarą įvykęs tragiškas incidentas Lesterio mieste sukrėtė Anglijos futbolo bendruomenę. Nukritus sraigtasparniui žuvo „Leicester City“ klubo savininkas Vichai Srivaddhanaprabha ir dar keturi asmenys. Internete ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame nufilmuotas sraigtasparnio pakilimas ir fatališkas krytis žemyn.
Aktualijos
Baisi tragedija Anglijoje: nukrito ir sudegė „Leicester City“ klubo savininko lėktuvas
Šeštadienio vakarą Jungtinę Karalystę sukrėtė tragiškos žinios iš Lesterio miesto, kur po Anglijos „Premier“ lygos rungtynių sprogo nesėkmingai pakilęs sraigtasparnis.
Aktualijos
Z. Ibrahimovičius pelnė įspūdingą įvartį
Futbolininkas Zlatanas Ibrahimovičius vėl atsidūrė pasaulio dėmesio centre, kai pelnė itin reto grožio įvartį.
The Economist
Gerovės valstybei reikia naujų formų
Gerovės valstybė sukurta liberalams sureagavus į kuriamąjį naikinimą, būdingą kapitalizmui. Šiandien ji atsidūrė pavojuje.
Pramogos
Futbolo „gražuoliukas" turi keistų įpročių
Anglų futbolininkas Peteris Crouchas (37) išleido autobiografinę knygą, kurioje yra aprašyta ne viena šmaikšti istorija. Tarp „Stoke City“ puolėjo atsiminimų minimas ir Cristiano Ronaldo (33). Kaip rašoma knygoje, juokingu pasakojimu iš futbolininkų rūbinės su P. Crouchu pasidalino buvęs „Manchester United“ narys Rio Ferdinandas.
ŽYMA
ŠVEDIJA