pirmadienis, sausio 25 d.
Lietuva
Lietuvoje siūlomi piniginiai paskatinimai mokiniams
Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui finansiškai paskatinti mokinius už išskirtinius mokymosi pasiekimus. Tai numatyta Seimui teikiamose Švietimo įstatymo pataisose.
Komentarai
Švietimas
Šeimos, merai ar premjeras spręs, kurias mokyklas uždaryti?
Naujausi Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos tyrimai rodo, kad mūsų moksleivių raštingumas jau 12 metų nei vienoje srityje „nepramuša" kitų tirtų šalių vidurkio, pasiekimais atsiliekame nuo visų kaimyninių valstybių. Mokytojai grasina streikais, universitetai dalina diplomus „už ačių". Akivaizdu, situacija prasta. Ar padės Vyriausybės siūlomas Nacionalinis susitarimas dėl švietimo?
Aktualijos
Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms
2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė norminių studijų kainų metodikos keitimui.
Pramogos
2020-aisiais – dėmesys mokyklų bendruomenėms
2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Per visus metus numatyta rengti konkursus, edukacinius festivalius, kitus renginius, skirtus šiai temai, organizuoti savivaldos mokymus mokiniams, pristatyti geriausius mokyklų pavyzdžius.
IT ir transportas
Švietimas ir IT
Švietimo ekspertas Martas Laidmetsas: „Skaitmeninės technologijos Estijos mokyklose nėra paliekamos už durų“
„Skaitmeninės technologijos Estijos mokyklose nėra paliekamos už durų“, – sako Estijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerijos generalinis sekretorius Martas Laidmetsas
Lietuva
2020 metų švietimo, mokslo ir sporto biudžete – 95 milijonais eurų daugiau
2020 metų finansavimas švietimui, mokslui ir sportui, palyginti su pernai, didėja 95 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų skiriama darbo užmokesčiui didinti. Kitąmet augs atlyginimai mokytojams, darželių auklėtojams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų bibliotekininkams, kitiems pedagogams. Didėja ir mokyklos skiriama valstybės dotacija bendrajam ugdymui: 2020 m. vienam mokiniui vidutiniškai skiriama 1690 Eur. 2019 m. ši suma siekė 1500 Eur.
Lietuva
Tarptautinis tyrimas PISA 2018: didžiausias mokinių pasiekimų pokytis – skaitymo srityje
Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pristatyti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Tarptautinio penkiolikmečių PISA 2018 tyrimo, kuriame dalyvavo 79 šalys, rezultatai.
Aktualijos
Užmegzta dar viena partnerystė tarp Lietuvos ir Airijos mokyklų
Monaghan'o "Beach Hill College" mokykla, kurioje nuo praėjusių metų galima mokytis lietuvių kalbos, pradeda bendradarbiavimą su Vilniaus Gabijos gimnazija.
Gyvenimas
Patyčios ar pajuokavimas: skiriamasis bruožas – psichologinis skausmas
Pasak žinomo vaikų psichiatro Lino Slušnio, patyčios – tai žalingi ir aktyvūs nuolatiniai veiksmai žmogaus atžvilgiu. „Tokie veiksmai turi labai dažnai kartotis. Paprastai jais atkakliai siekiama kaip nors pakenkti kitam asmeniui, jį įskaudinti ar net kontroliuoti. Patyčios yra agresija, nukreipta į kitą asmenį“, – aiškina L. Slušnys.
Pasaulio lietuviai
Įteiktos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skyrė penkias premijas užsienio lietuviams.
Pasaulio lietuviai
Lapkričio 15 d. bus teikiamos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams.
Lietuva
M. Puidokas: Kodėl valdžia pasmerkdama skurdui žlugdo mokytojų, dėstytojų ir Lietuvos ateitį?
Prieš keletą savaičių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, duodamas interviu vienam šalies dienraščiui, parodė, kaip stipriai yra atitrūkęs nuo realybės ir į viešąją erdvę paleido kone juodojo humoro frazę: „​Realybė, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja – pensijos, atlyginimai auga, skirtingai, nei buvo per pastaruosius dvidešimt metų.“
Lietuva
Įvardijo didžiausias problemas Lietuvoje: emigracija net nepateko į TOP 5
Dabartinė Vyriausybė, visų pirma, turėtų mažinti socialinę atskirtį ir skurdą, atsigręžti į žmones, taip pat – pradėti kelti algas, minimalų atlyginimą.
Aktualijos
Traukinys pasiglemžė patyčias patyrusio 14-mečio gyvybę
Patyčių nukamuotas keturiolikos metų berniukas tragiškai mirė stebint keliems tuzinams pakraupusių iš mokyklos namo traukiančių vaikų. Berniukas, padavęs kuprinę mokyklos draugui, atsigulė prieš bėgiais atvažiuojantį traukinį.
Verslas
Dėmesio, liftas nebeveikia: vytis Europos šalis Lietuvai tampa vis sunkiau
Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės labai pasistengti, kad naujas įvaizdis nebūtų „stagnuojanti šalis“.
Verslas
Švietimas ir verslas
J. Tømmerbakke: „Vaikus mokyti reikia per praktiką“
Kai dabartiniai pirmokai baigs mokyklą, profesijos, kurios šiandien muša populiarumo rekordus, gali nebeegzistuoti. Todėl, nevyriausybinės organizacijos „Junior Achievement Europa“ atstovo Jarle Tømmerbakke teigimu, itin svarbu investuoti į verslumo ugdymą mokyklose. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo, kad tai leistų jiems greičiau suprasti visos valstybės veikimo principus.
Aktualijos
Simonas Cowellas teigia, kad uždraustų namų darbus, o sūnus mokyklą baigtų būdamas dešimties
Garsusis Britain's Got Talent teisėjas Simonas Cowellas teigia, kad jo sūnui Erikui būtų daug geriau, jei jis mokyklą baigtų būdamas dešimties - vos už penkerių metų.
Pramogos
Anglijoje tėvai vaikui ieško gamtos mokslus išmanančio ir su magišku H. Poterio pasauliu susipažinusio mokytojo
Nuo keliaujančios asistentės milijonieriui iki Disnėjaus princese apsimetančios auklės – darbo rūšių yra įvairiausių. Neseniai internete atsirado dar vienas neįprastas pasiūlymas. Šeima savo sūnui ieško papildomo gamtos mokslų mokytojo. Tačiau jis turi būti pamišęs dėl Hario Poterio ir jo pasaulio kaip ir jų sūnus bei žinias perduoti pasitelkiant vaizduotę ir magiškus kerus.
Aktualijos
Pertraukos tarp pamokų per trumpos ir žaloja vaikus, skelbia tyrimai
Šiandien pertraukos tarp pamokų yra gerokai trumpesnės nei prieš porą dešimtmečių, skelbia ekspertai ir priduria, kad tai turi neigiamą poveikį, mat mokiniai turi mažiau laiko, kurį galėtų skirti aktyviai veiklai ir bendravimui su bendraamžiais.
Lietuva
Rodiklis, pagal kurį Lietuva pirmauja visoje ES
Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal trisdešimtmečių, turinčių aukštąjį ar profesinį išsilavinimą, skaičių, rodo šią savaitę paskelbti Eurostato duomenys.
ŽYMA
ŠVIETIMAS