sekmadienis, lapkričio 29 d.
Pasaulis
Airija
„Brexitas“ dar nebaigtas sako Airijos premjeras ir skelbia pirmalaikius rinkimus
Airijoje vasario 8-ąją vyks pirmalaikiai visuotiniai rinkimai, antradienį pranešė valstybinis transliuotojas RTE, remdamasis aukšto rango pareigūnais vyriausybėje. Tai patvirtino ir premjeras
Aktualijos
Užmegzta dar viena partnerystė tarp Lietuvos ir Airijos mokyklų
Monaghan'o "Beach Hill College" mokykla, kurioje nuo praėjusių metų galima mokytis lietuvių kalbos, pradeda bendradarbiavimą su Vilniaus Gabijos gimnazija.
Pramogos
Airija – perspektyvi įvažiuojamojo turizmo rinka
Lapkričio 6 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko turizmo pusryčiai su pirmuoju Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Dónalu Denhamu. Ambasadorius taip pat yra nevyriausybinio klubo „Lithuanian-Ireland Network“, kurio viena svarbiausių veiklos krypčių – turizmas, įkūrėjas.
Lietuva
Ministerijoje lankysis pirmasis Airijos ambasadorius Lietuvoje
Lapkričio 6 dieną, 9 val., Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos ambasada Airijoje organizuoja turizmo pusryčius su pirmuoju Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Dónalu Denhamu.
Pasaulio lietuviai
Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys
Spalio 25 dieną Dubline vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.
Pramogos
Airijoje pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas
Spalio 17 dieną Korko (Airija) regiono parodoje „Cork business Expo & Summit 2019“ pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas.
Lietuva
L. Linkevičius susitiko su naujuoju Airijos ambasadoriumi
Spalio 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Peteriu McIvoru.
Anglijoje
Airija: Jungtinė Karalystė dar nepateikė alternatyvų „apsidraudžiamajai priemonei“
Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras pirmadienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė kol kas nepateikė jokios alternatyvos išstojimo iš Europos Sąjungos sutartyje numatytai vadinamajai apsidraudžiamajai priemonei (angl. backstop) dėl Šiaurės Airijos.
Lietuva
Airijos Europos judėjimas - pavyzdys kuriant Europos judėjimą Lietuvoje
Rugsėjo 5 dieną viceministras Albinas Zananavičius susitikime su Europos judėjimo Airijoje vadove Noelle O Connell aptarė judėjimo įtaką stiprinant Airijos vaidmenį Europos Sąjungoje ir tokio judėjimo poreikį Lietuvoje.
Pasaulis
Airija: Jungtinė Karalystė nepateikė rimtų alternatyvų „apsidraudžiamajai priemonei“
Jungtinė Karalystė nepateikė jokios rimtos alternatyvos išstojimo iš Europos Sąjungos sutartyje numatytai vadinamajai apsidraudžiamajai priemonei (angl. backstop) dėl Šiaurės Airijos, penktadienį pareiškė Airijos užsienio reikalų ministras.
Pasaulis
Netoli Šiaurės Airijos sienos sprogo dar vienas savadarbis sprogmuo
Savadarbis sprogstamasis įtaisas šį pirmadienį sprogo netoli Šiaurės Airijos ir Airijos sienos, praneša portalas „Deutsche Welle“.
Pasaulis
Malaizijos gyventojai tęsia dingusios mergaitės iš Airijos paieškas
Pirmadienį, rugpjūčio 12 d., Malaizijos gyventojai išreiškė užuojautą paauglės šeimos nariams. Mergina dingo atostogaudama, jos paieškos tęsiasi jau devynias dienas.
Anglijoje
Pretendentai į JK premjero postą mano, kad ES atsisakys sąlygos dėl Airijos sienos
Abu kandidatai į Jungtinės Karalystės ministro pirmininko postą penktadienį pareiškė manantys, kad Europos Sąjunga šiais metais susitars dėl „Brexit“, neįtraukdama prieštaringai vertinamos apsidraudžiamosios priemonės (backstop), turinčios užtikrinti, kad Airijos siena išliktų atvira.
Pasaulis
Gulbė mirtinai sužalojo parko tvenkinyje besimaudžiusį šunį
Airijoje, Dubline gulbė užpuolė ir mirtinai sužalojo tvenkinyje išsimaudyti nusprendusį šunį, skelbia Metro.co.uk.
Kava su IQ
E. Walshas: „Pavojinga, kai neefektyvūs gamintojai daro įtaką politinei sistemai“
Nors Airija vis dar yra puikus pavyzdys, kaip mažai šaliai suklestėti, Lietuvai pavyks pasinaudoti ne visomis jos pamokomis, mano finansų ekspertas, BMI verslo mokyklos lektorius Eamonnas Walshas. Pokalbyje su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi jis atskleidė savo požiūrį į smulkiojo žemės ūkio ateitį, populizmą ir mokesčių lengvatas.
Pasaulis
Airijoje lietuvei nepatiko tik skirtingi vandens čiaupai, neišnaikinamas pelėsis ir nuolatinis vėlavimas
Panevėžyje gimusi ir augusi 26-erių Greta Miknytė po Juozo Balčikonio gimnazijos baigimo troško pažinti pasaulį ir patirti neišdildomų nuotykių. Toli leistis neteko – didžioji avantiūra ją aplankė nedideliame Airijos miestelyje.
Anglijoje
D. Trumpas: Airijos sienos klausimas „Brexito“ diskusijoje nėra „didelė problema“
Airijos vidaus sienos klausimas, JAV prezidento Donaldo Trumpo nuomone, „Brexito“ diskusijoje nėra didelė problema. „Aš nemanau, kad siena apskritai bus problema“, - pareiškė jis trečiadienį atvykęs į Airiją, kur susitiko su šios šalies premjeru Leo Varadikaru.
Lietuva
Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas – atlyginimas
Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur. Grįžusi į Lietuvą moteris jaučiasi laiminga, esanti arčiau šeimos ir lietuviškos gamtos. „Kuo daugiau žmonių grįžta, tuo visiems kitiems yra grįžti yra lengviau. Žmonės yra įpratę keliauti po pasaulį, nebijo išvykti iš Lietuvos, tad neturėtų būti baisu ir grįžti“, – neslepia buvusi emigrantė.
Anglijoje
Airijos premjeras perspėja apie labai pavojingą „Brexit“ etapą
Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May atsistatydinimas kelia grėsmę Airijai, nes naujasis britų ministras pirmininkas gali išvesti šalį iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo, penktadienį perspėjo airių premjeras Leo Varadkaras.
Pasaulis
Airijos vyriausybė dėl klimato paskelbė „nepaprastąją padėtį“
Airijos parlamentas antrasis po Didžiosios Britanijos paskelbė nepaprastąją klimato padėtį ir šį sprendimą švedų paauglė, aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg pavadino „puikiomis naujienomis“.
ŽYMA
AIRIJA