pirmadienis, sausio 25 d.
The Economist
Kinų investicijos ir įtaka Europoje auga
Kinija moka išnaudoti savo dydį. Europa jai tėra priemonė tikslams pasiekti.
Verslas
Pernykščių indėlių grąža ir vėl nulinė, lyderės – Lietuvos įmonių akcijos
Praėję metai Lietuvos įmonių akcijoms ir vėl buvo sėkmingi.
Komentarai
Kodėl investuotojai nepaiso „juodųjų gulbių“?
Emmanuelio Macrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose apsaugojo ES ir eurą nuo katastrofiškų padarinių, tačiau geopolitinė rizika išlieka didelė. Prieš globalizaciją nusiteikusių populistinių judėjimų įtaka auga, ir tai gali paskatinti staigius migracijos apribojimus, protekcionizmą bei prekybos karus. Nors Bendrijai labai svarbi Prancūzija pateikė gerų žinių, ES neturėtų jaustis rami, nes euroskeptikų gretas gali auginti ir įsibėgėsiantis „Brexit“.
Lietuva
Rolandą Paksą prislėgė prokurorų įtarimai
Europos Parlamento nariui Rolandui Paksui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Apie tai, kad europarlamentarui, kuriam jau panaikinti teisinė neliečiamybė, pareikšti įtarimai pranešė Generalinė prokuratūra.
Lietuva
Europarlamentas atvėrė prokurorams kelią iki Rolando Pakso
Europos Parlamente dirbančiam politikui iš Lietuvos Rolandui Paksui panaikinta teisinė neliečiamybė. To siekė Lietuvos prokurorai.
Verslas
„Arvi“ savininkas V. Kučinskas akcijas sūnui perleido neteisėtai
Teismas pripažino, kad verlininkas Vidmantas Kučinskas neteisėtai perleido trąšų, pašarų, cukraus ir kalakutienos gamybos grupės „Arvi“ valdytojos akcijas savo sūnui Justui.
Verslas
„Klaipėdos nafta“ gali tapti Kroatijos SGD terminalo akcininke
Jau šią vasarą turėtų paaiškėti, ar tarptautinę plėtrą planuojanti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ taps būsimo Kroatijos SGD terminalo dalininke. Derybų proceso nė viena šalių kol kas nekomentuoja, tačiau, BNS žiniomis, Klaipėdos įmonė pretenduoja valdyti apie ketvirtadalį „LNG Croatia“ akcijų.
Verslas
Įmonės darbuotojams galės lengviau suteikti bendrovės akcijų
Akcinės bendrovės galės lengviau motyvuoti savo darbuotojus ir didinti jų įsitraukimą į bendrovės veiklą, suteikiant jiems įmonės akcijų.
Lietuva
Sutriuškintų „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ vadai traukiasi
Nesulaukę galutinių rezultatų pirmadienį ryte apie atsistatydinimus pranešė vadovai dviejų partijų, kurios seimo rinkimuose patyrė fiasko.
Verslas
Kainų lenktynės
Ši vasara tapo išskirtinė šalies mažmeninės prekybos sektoriui. Pirkėjams stumdantis eilėse prie naujų „Lidl“ parduotuvių ir graibstant gerokai pigesnes prekes, rinkos senbuviams taip pat teko veltis į akcijų karą.
Lietuva
Politikai įsivėlė į viešas rietenas
Darbo partijos vedlys Valentinas Mazuronis, kuris vos prieš metus paliko „Tvarkos ir teisingumo“ partiją, jo pavyzdžiu kviečia sekti ir buvusius savo bendražygius. Politiko įsitikinimu, tvarkiečiams reikia jungtis prie darbiečių.
Lietuva
Populiarų ministrą iš posto išvertė politikos senbuviai
Saulius Skvernelis nusprendė nebekovoti dėl Vidaus reikalų ministro posto, o ramiai atsitraukti ir ruoštis kitąmet vyksiančiams rinkimams į Seimą.
Lietuva
STT kratos: sąmokslo teorijos ir kaltųjų medžioklė
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai šią savaitę aplankė partijos „Tvarka ir teisingumas“ būstinę, buvo sulaikyti keli politikai ir verslininkai. Ir tai dar ne pabaiga: pareigūnai tikina, kad įtariamųjų ratas dėl neteisėtos buhalterijos plėsis, o politikai savo ruožtu ne tik ginasi, bet ir palieka atsakingus postus.
Pasaulio lietuviai
Emigracijos stabdymas – anekdotas ar būtinybė?
Politikams kilo idėja, kad emigracijos mastams mažinti reikia ne ko kito, o dar vieno didžiulio biurokratijos mechanizmo, kuriam ir taip daugelis negaili kritikos, sraigtelio. Skamba ironiškai? O galbūt mintis vis dėlto verta dėmesio?
Lietuva
R. Paksui sužibo prezidentinė viltis
Po sudėtingo apkaltos proceso iš posto pašalintas Rolandas Paksas planuoja vėl kandidatuoti rinkimuose užimti šalies vadovo kėdę. Tačiau kol kas jis tiksliai negali pasakyti, kada tiksliai jis galės tai padaryti. Pagal šalies įstatymus politikui durys į Daukanto aikštę užtrenktos visam gyvenimui, tačiau viltį suteikė seimo nariai.
Lietuva
R. Paksas vėl pretenduos į prezidentus?
„Tvarkos ir teisingumo“ lyderiui, per apkaltą prezidento sosto netekusiam Rolandui Paksui per iškilmingą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžios posėdį istorinėje Seimo salėje jau numatyta vieta tarp garbingiausių svečių.
Lietuva
R.Pakso likimą vėl spręs Konstitucinis Teismas?
Įstatymas, per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui atveriantis kelią į Seimą, perduodamas Konstituciniam Teismui (KT) svarstyti. Tai reiškia, kad R. Pakso dalyvavimui rinkimuose greičiausiai vėl iškils grėsmė, rašo „Kauno diena“.
Lietuva
R.Paksui atvertos durys į Seimo rinkimus
Seimas pritarė Seimo rinkimų įstatymo pataisoms, nustatančioms, jog per apkaltą pašalinti politikai į parlamentą negali kandidatuoti ne iki gyvos galvos, kaip iki šiol, o ketverius metus.
ŽYMA
AKCIJOS