šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Pasaulis
D. Trumpas stabdo Žaliosios kortos loteriją
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį sakė, kad po aštuonių gyvybių pareikalavusios atakos Niujorke nutrauks populiarią Žaliosios kortos loteriją.
IQ Tema
Turi pasą? Pasiimk eurų!
„Kodėl tiesiog neišdalijus visiems pinigų?“ – toks sprendimas mažinti skurdą pastaruoju metu įgyja vis daugiau pagrindimo ir susidomėjimo
Lietuva
Vis daugiau lietuvių gyventi renkasi nebe Vilnių
Žinia, kad Lietuvoje nuolatos mažėja gyventojų skaičius – niekam ne naujiena. Tačiau Statistikos departamentas Lietuvoje pastebėjo ir naują migracijos tendenciją – vis daugiau žmonių kraustosi gyventi ne tik į sostinę, tačiau ir grįžta į mažesnius miestelius bei rajonus.
Anglijoje
Riboti imigracijos nereikės – niekas čia ir taip nevažiuos
Žinomas Jungtinės Karalystės politikas pareiškė, kad valdantiesiems konservatoriams neprireiks papildomos migracijos kontrolės po „Brexit“ – esą ir taip niekas nesiverš į izoliuotą šalį.
Aktualijos
Migracija JK krenta – tūkstančiai ES piliečių palieka šalį
Nacionalinis statistikos departamentas (ONS) paskelbė, kad grynoji migracija Jungtinėje Karalystėje po referendumo dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) jau kardinaliai sumažėjo.
Verslas
Latviai nori 1165 eurų „į rankas“, o svajoja apie 3342
Latvijos gyventojų manymu, vidutinis mėnesio atlyginimas „į rankas“ turėtų siekti 1165 eurus, kad būtų patenkinti „normalaus gyvenimo“ poreikiai, rodo naujausi sociologinių tyrimų bendrovės SKDS šalies gyventojų apklausos rezultatai.
Aktualijos
Vidaus reikalų ministras: valstybės tarnautojų algos nemažės
Valstybiniame sektoriuje rengiama pertvarka – nuo 2019 metų sausio šalyje turėtų likti apie 20 tūkst. valstybės tarnautojų. Šiandien viešajame sektoriuje jų dirba daugiau nei 50 tūkst., tačiau vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas mano, kad tokie pokyčiai teigiamai paveiks darbuotojų kvalifikaciją ir kokybę.
Komentarai
Lietuvos ekonomikos augimas išlieka spartus
Lietuvos ekonomika išlieka įjungusi aukštesnę pavarą. Nors likusią šių metų dalį gali būti nelengva išlaikyti tokį patį augimo tempą, bendra ekonominė situacija šalyje rodo aiškius pakilimo ženklus. Vis dėlto, didžiausia vidutinio laikotarpio rizika išlieka per menkas ekonomikos potencialo augimas.
Komentarai
Kaip augant pajamoms keičiasi lietuvių vartojimo įpročiai?
Pastaruoju metu vis sparčiau augantys atlyginimai skatina gyventojus plačiau atverti pinigines. Augantys atlyginimai ne tik didina gyventojų išlaidas, bet ir keičia vartojimo įpročius. Vis mažesnę dalį pajamų išleidžiame maistui, vis didesnę – kultūrai, pramogoms ir grožio paslaugoms.
Aktualijos
Britų visuomeninio transliuotojo BBC didžiausias atlyginimas – apie 2,5 mln. eurų per metus
Vykdydamas šalies vyriausybės nurodymą visuomenės finansuojamas transliuotojas BBC trečiadienį atskleidė, kiek uždirba populiariausi laidų vedėjai.
Komentarai
Ekonomika džiugina: nedarbas – žemyn, atlyginimai – aukštyn
Lietuvos ekonomikos rezultatus atspindintys rodikliai pastaruoju metu nešykšti gerų žinių. Į apačią sparčiu tempu čiuožiantis nedarbo lygis pasiekė žemiausią tašką po 2008-ųjų krizės. Įsibėgėjęs atlyginimų augimas taip pat nežada sustoti, o tai reiškia, kad pagal atlyginimą „į rankas" jau visai netrukus turėtume pasivyti ir aplenkti kaimyninę Latviją.
Aktualijos
S. Skvernelis: atlyginimai augs ir po mokesčių pertvarkos
Nepaisant kritikos, jog mokesčių pertvarka neskatins atlyginimų augimo ir įšaldys juos maždaug ties minimalaus užmokesčio lygiu, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad algos kils.
Aktualijos
Th. May planai sumažinti imigraciją padvigubins nedarbo lygį
Naujausias tyrimas atskleidė, kad Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Theresos May planai sumažinti imigracija mažiau 100 tūkst. per metus šalies ekonomikai suduos skaudų smūgį. Ekonomikos ekspertų teigimu, šie premjerės planai dvigubai padidintų nedarbo lygį iki daugiau nei trijų milijonų bedarbių.
Aktualijos
Rytų Europiečiai grįžta namo: imigracija JK mažėja
Grynoji migracija Juntinėje Karalystėje (JK) pernai sumažėjo 84 tūkstančiais. Nacionalinės spaudos teigimu, vienas pagrindinių veiksnių tai, jog Rytų Europiečiai grįžta namo.
Komentarai
Tikrosios pajamų nelygybės priežastys
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą.
Komentarai
Protingi, talentingi, reikalingi, bet jau prarasti?
Programuotojas, dirbantis Berlyne. Inžinierė, neseniai baigusi Kembridžo universitetą. Tarptautinės įmonės vadovas Stokholme. Tai potencialūs Lietuvos darbo rinkos lyderiai – talentingi, tarptautinės darbo patirties turintys ir keliomis užsienio kalbomis kalbantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Deja, politinėse diskusijose apie migraciją neretai šie talentai užmirštami.
Anglijoje
Po „Brexit” britai ES galės dirbti su specialiomis vizomis
Dėl „Brexit” sukelto pavojaus darbo rinkai nerimauja ne tik ES piliečiai, tačiau ir patys užsienyje dirbantys britai. Pasirodo, po to, kai Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), užsienyje dirbantiems britams gali tekti naudotis specialiomis vizomis, vadinamomis „Mėlynosiomis kortelėmis”.
Aktualijos
Vaikinas deportuojamas be priežasties
Jaunas vaikinas, gyvenantis Londone 13 metų ir gavęs pirmąjį darbą, sužinojo, jog bus deportuotas. Iš Bangladešo kilęs londonietis buvo priimtas dirbti į prestižinę kompaniją, tačiau Vidaus reikalų ministerijai tai nerūpi.
Verslas
Prognozė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei Estijos
Lietuvos ir Latvijos ekonomika šiemet augs po 3 proc. ir bus sparčiausia Baltijos šalyse, prognozuoja didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ analitikai. Tuo metu Estijoje ūkio augimas turėtų siekti 2,5 proc., teigiama antradienį paskelbtoje ekonomikos apžvalgoje „Economic Outlook“.
ŽYMA
ATLYGINIMAI