sekmadienis, spalio 25 d.
Pasaulio lietuviai
Australijoje atidarytas ketvirtasis Lietuvos garbės konsulatas
Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis atidarė Lietuvos garbės konsulatą Darvine, Australijoje. Garbės konsule Šiaurinėje Australijos teritorijoje paskirta aktyvi Pasaulio lietuvių bendruomenės narė Eglė Garrick.
Pasaulis
Sidnėjuje – aukščiausio lygio pavojus: su tokiais gaisrais šalis dar niekada nesusidūrė
Australijos pietrytinėje Naujojo Pietų Velso valstijoje pirmadienį buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, o Sidnėjaus apylinkių gyventojų buvo perspėti dėl „katastrofinio“ gaisrų pavojaus, liepsnoms nuniokojus kai kuriuos rytinius šalies rajonus.
Pasaulis
Pavyduolis vyrui bare nukando ausį už tai, kad šis kalbėjosi su jo žmona
45 metų amžiaus Peter James Cherry bare Rococo Noosa, Queenslande, Australijoje, nesusivaldė ir nukando su jo žmona kalbėjusio vyro ausį.
Pasaulis
Vyras, padegęs savo žmoną, teigia, kad ją mušti buvo jo teisė
32 metų amžiaus Parwinder Kaur mirė baisiausia įsivaizduojama mirtimi - jos vyras, 41 metų amžiaus Kulwinder Singh, jų namuose Sidnėjuje ją visą apipylė benzinu ir padegė, o po to stebėjo, kaip sudega jo žmona.
Pramogos
Aršiai kritikuojamas ne to modelio nuotrauką išspausdinęs žurnalas: su baltaode moterimi taip nutikę nebūtų
Australų žurnalas atsiprašė išspausdinęs ne to juodaodžio modelio nuotrauką šalia interviu su visai kita moterimi. Iš Pietų Sudano kilęs modelis Adut Akech sakė jaučianti pyktį ir liūdesį bei žurnalo „WHO“ nepagarbą.
Pasaulis
„Svajoniuaustralija.lt“ įkūrėjas Artūras Mickus: Australijoje gausėja lietuvių
Prieš kelerius metus Artūras Mickus įkūrė platformą „svajoniuaustralija.lt“. Kartu su kolegomis jis teikia visas studijų tarpininkavimo, emigracijos ar verslo steigimo paslaugas Australijoje. Artūro dėka vis daugiau lietuvių atranda Australiją: išvyksta ten studijuoti, įsidarbina, keliauja. Anot pašnekovo, nėra kitos tokios šalies, kaip Australija, todėl ten nuvykti – būtina.
Pasaulis
Lietuviai apie studijas Australijoje: tai milijonas galimybių
Australija toks tolimas ir sunkiai ranka pasiekiamas kraštas. Tačiau pasiryžus ten nuvykti studijuoti, atsiveria karjeros galimybės ne tik šioje svajonių šalyje, bet ir visame pasaulyje. Apie studijas, pakeitusias gyvenimą, pasakoja lietuviai.
Pasaulis
Šiaurės Korėjoje savaitę laikytas australas nesako, kas jam buvo nutikę
Šiaurės Korėjoje savaitę laikytas australų studentas ketvirtadienį atvyko į Pekiną ir žurnalistams tvirtino, kad jo būklė „labai gera“, bet nesakė, kas jam buvo nutikę.
Pasaulis
Kelionė vos nesibaigė net neprasidėjusi: tarp traukinio ir laukimo platformų įkrito vaikas
Australijos pareigūnai liepos 2 dieną išplatino kraują stingdantį stebėjimo kamerų įrašą, kuris, kaip tikimasi, paskatins tėvus atsakingiau saugoti savo atžalas.
Pasaulis
Nauja mada: GAP YEAR Australijoje
Lietuvoje vis populiaresnė darosi pertrauka po mokyklos, vadinama „gap year“. Užuot iškart stoję į aukštojo mokslo įstaigas, abiturientai nusprendžia metus palaukti ir keliauja į Australiją. Čia vos per metus jie gali įgyti specialybę arba ją išbandyti ir atrasti tikrąjį savo kelią.
Pasaulis
Pasivaikščiojimas su šunimi šeimai atnešė sėkmę – rado didžiulį aukso grynuolį
Svajojate apie staigų praturtėjimą? Jums reikėtų nuvykti į Australiją. Pasirodo, ten auksas mėtosi tiesiog ant žemės. Viena šeima būtent taip ir papildė savo kišenes keliomis dešimtimis tūkstančių dolerių.
Pramogos
Būdama 99-erių mirė didžiausia princo Harry gerbėja D. Dunne
Daphne Dunne, ko gero, buvo pati didžiausia princo Harry (34) gerbėja. Deja, moteris balandžio 4 d. mirė, praneša užsienio žiniasklaida.
Pramogos
Lietuviško kraujo turintis modelis Sh. Shaik apie retušuojamas nuotraukas: tai kenkia ir neturėtų tapti kasdienybės dalimi
Shanina Shaik – vienas garsiausių Australijos modelių, ir į šį titulą mergina žiūri labai rimtai. Juk kiekvienas jos pasakytas žodis, aprangos detalė ar valgiaraštis iki smulkmenų aptarinėjami. Tačiau visai neseniai 28-erių „Victoria’s Secret“ angelas, turintis lietuviško kraujo (jos mama gimusi Lietuvoje), atsidūrė apkalbų centre. Moteris įtariama pasiputlinusi lūpas.
Pasaulis
Australijoje įkalintas vyras, nužudęs nuomos nesumokėjusį „Airbnb“ svečią
Vienam Melburno gyventojui antradienį buvo skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė už tai, kad jis nužudė nuomos nesumokėjusį savo svečią, kuris atvyko pagal trumpalaikės nuomos platformą „Airbnb“, pranešė šalies nacionalinis transliuotojas.
Pasaulio lietuviai
Australijos lietuvė apie vietos kontrastus: šaltas naktis, brangius santechnikus ir NT kainas
Šuoliuojančios kengūros, medyje tingiai įsitaisiusios koalos, įkyruolės papūgos ir kiti egzotiški gyviai – tai gyvenančiųjų Australijoje kasdienybė, su kuria jau bemaž aštuonerius metus susiduria ir 36-erių Erika Bertašiūtė.
Aktualijos
Kinija ieško vietos antrai užsienio karinei bazei – Vanuatu pasiūlymo atsisakė
Vanuatu antradienį pareiškė neturinti planų leisti savo teritorijoje įkurti Kinijos karinę bazę, pasirodžius pranešimui, kad Pekinas stumia tokį pasiūlymą, keliantį nerimą Australijai ir Naujajai Zelandijai.
Gyvenimas
Šventinės tiesos
Gera humoro dozė dar niekam nepakenkė, linkime linksmo savaitgalio ir džiugių ateinančių švenčių bei pateikiame kelioliką šmaikščių posakių apie vyrus, moteris ir šventes!
ŽYMA
AUSTRALIJA