šeštadienis, vasario 27 d.
Kultūra
R. Menasse: „Skaitantys pasaulinę literatūrą yra pasaulio piliečiai“
Briuselio institucijų kasdienybę romane „Sostinė“ Robertas Menasse piešia šmaikščiai ir ironiškai. Bet pats yra absoliutus vieningos ES šalininkas, didžiausia mūsų dienų rykšte laikantis nacionalizmą. Su rašytoju IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie tapatybę, literatūrą ir Aušvicą.
Pasaulis
Amžini priešai sukirto rankomis
Antradienį Singapūre susitiko ir svarbų susitarimą pasirašė dviejų nesutaikomais priešais laikomų valstybių – JAV ir Šiaurės Korėjos – lyderiai.
Pasaulis
Šiaurės Korėja: D.Trumpo pasisakymai reiškia karą
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras pirmadienį apkaltino JAV prezidentą Donaldą Trumpą paskelbus karą jo šaliai ir įspėjo, kad Pchenjanas ginsis numušdamas JAV bombonešius.
Pasaulis
D. Trumpas pareiškė ketinąs visiškai sunaikinti Šiaurės Korėją
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį sakydamas savo pirmą gana karingą kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje pagrasino „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją, jeigu ji neatsisakys savo branduolinių ambicijų.
Pasaulis
V.Putinas įspėja pasaulį – gresia katastrofa
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį perspėjo, kad pasauliui gresia „katastrofa“, jei nebus surastas diplomatinis Šiaurės Korėjos problemos sprendimas.
Pasaulis
Šiaurės Korėja tampa neprognozuojamai pavojinga
Ankstų antradienio rytą iš Šiaurės Korėjos paleista raketa praskriejo virš šiaurinės Japonijos dalies, jos gyventojai paraginti slėptis.
Pramogos
Paskelbtos vietos kur slėptis nuo branduolinės atakos
Nekilnojamo turto agentai pasinaudojo Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nesutarimu siekdami parduoti daugiau namų, kaip įvardijama ,,saugiose nuo atakos“ zonose.
Pasaulis
JAV ir Šiaurės Korėja – ant karo slenksčio
Dar neregėto mąsto įtampa kilo tarp JAV ir Šiaurės Korėjos – pirmieji svaidosi grasinimais atidengti ugnį, kiti svarsto galimybę smogti amerikiečių karinei bazei Ramiajame vandenyne.
Pasaulis
Šiaurės Korėja sėkmingai išbandė tarpžemyninę balistinę raketą
Šiaurės Korėja antradienį paskelbė sėkmingai išbandžiusi tarpžemyninę balistinę raketą, o šis pasiekimas yra dešimtmečius puoselėtų ambicijų kulminacija.
Pasaulis
Šiaurės korėjiečių kalintas studentas mirė vos grįžęs į JAV
Šiaurės Korėjoje nuteistas ir beveik pusantrų metų izoliuotoje šalyje kalėjęs amerikietis Otto Warmbier mirė vos pargabentas į tėvynę.
Aktualijos
Pakartoti Emmanuelį Macroną. Tik austriškai
Jauniausiais pasaulyje visų laikų užsienio reikalų ministras Sebastianas Kurz’as žingsnis po žingsnio tampa kintančios Austrijos politinės sistemos simboliu.
Pramogos
Iš Šiaurės Korėjos grįžęs lietuvis: „Lietuvoje esame labai laimingi“
Danas Pankevičius - daugiausiai šalių apkeliavęs lietuvis. Jo sąskaitoje - daugiau nei 160 skirtingų valstybių. Vyras prisipažįsta, kad jo silpnybė - vietos, į kurias sudėtinga patekti, tad „Bus visko“ žiūrovus laida nuves ten, kur egzistuoja visiškai kitokios taisyklės ir didžioji dalis pasaulio gyventojų nėra buvę.
Pasaulis
Šiaurės Korėja pasirengusi branduoliniam smūgiui
Neapykantos Jungtinėms Amerikos Valstijoms neslepianti Šiaurės Korėja pademonstravo, jog yra pasirengusi smogti savo didžiausiam ideologiniam priešui.
Pasaulis
Vokietijoje lietuvis mirė nuo pabėgėlio dūrio
Per išpuolį Vokietijoje mirė lietuvis. Incidentas per kurį pabėgėlis iš Šiaurės Korėjos švaistėsi peiliu įvyko savaitgalį, o nusikaltėlis sulaikytas reido metu Šveicarijoje.
Pasaulis
Šiaurės Korėja įvykdė branduolinį bandymą
Šiaurės Korėja oficialiai patvirtino, jog įvykdė jau penktąjį branduolinį bandymą, kuris šalies šiaurės rytuose sukėlė žemės drebėjimą.
Pramogos
Istorinė asmenukė
Olimpinės Žaidynės suvienija visus žmones, nepriklausomai nuo jų rasės, tautybės ar politinių pažiūrų. Ir tai nėra vien tušti žodžiai.
Pasaulis
Šiaurės Korėjos raketa išgąsdino pasaulį
Sekmadienio naktį Šiaurės Korėja išbandė, kaip manoma, uždraustą ginklą – tolimojo nuotolio raketą.
Pasaulis
Šiaurės ir Pietų Korėjos ruošiasi “rimtam susirėmimui”
Tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos įvyko susišaudymas po kurio Š. Korėjo lyderis Kim Jong Unas įsakė pasienyje esančiai kariuomenei budėti karinės parengties lygiu, pradėta žmonių evakuacija. Visoje šalyje paskelbta „pusiau karinė parengtis“. Nors grasinimai pradėti plataus masto karinius veiksmus iš Šiaurės Korėjos girdisi nuolat, paskutinis sukėlė nemažai nerimo tarptautinei bendruomenei.
Pasaulis
Šiaurės Korėjos žiaurumas: mirtį prišaukė muilo operos
Pasaulio žiniasklaidoje Šiaurės Korėja dažniausiai dėmesio sulaukia dėl komiškų arba žiaurių naujienų, kurios retkarčiais pasiekia iš šios izoliuotos šalies. Šį kartą šalies vardas ir vėl nuskambėjo neigiamame kontekste. Niekam ne paslaptis, kad Šiaurės Korėjoje mirties bausmė gali būti skirta greitai ir netikėtai. Apie vieną tokį įvykį, kai šalies vadovas Kim Jong Unas myriop pasiuntė dešimt žmonių, pranešė vienas parlamento narys.
ŽYMA
AUSTRIJA