antradienis, sausio 19 d.
Pasaulis
Leisitės į kelionę su „Finnair“? Planus gali tekti pakeisti
Suomijos oro bendrovė „Finnair“ dėl aviacijos darbuotojų profesinės sąjungos skelbiamo streiko šį penktadienį, kovo 10 d., ketina atšaukti maždaug šimtą skrydžių, o tai yra trečdalis reisų.
Aktualijos
Už „nulio valandų kontraktus” grės baudos
Pasak „Resoliution Foundation” atlikto tyrimo žmonės, dirbantys pagal „nulio valandų kontraktus”, per metus uždirba tūkstančiu svarų mažiau.
Aktualijos
Išsekę vairuotojai gali kelti grėsmę kelyje
Artimiausią savaitę išsekę vairuotojai, kurių darbas yra pristatyti prekes į namus, geli kelti grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui.
Lietuva
Prekybininkai: Lietuvoje sandėlininkas uždirba ir 1700 eurų
Lietuva dažnai linksniuojama kaip šalis, kurioje atlyginimai – vieni mažiausių Europos Sąjungoje (ES). Ypač mažai mokama už nekvalifikuotą darbą. Prekybos tinklas „Norfa“ paviešino informaciją, kokie atlyginimai yra šios bendrovės valdomose parduotuvėse. Kai kurie iš ties nemaži.
Lietuva
Darbo kodeksas naujai valdžiai nepatinka
Naujasis Darbo kodeksas, kuris Lietuvoje turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios, greičiausiai bus taisomas. Apie tai prabilo rinkimuose antrąją vietą užmusios „Valstiečių ir žaliųjų partijos“ lyderis Ramūnas Karbauskis.
Aktualijos
„Brexit”: dirbantys britai jaučiasi apmauti
Nacionalinis profesinių sąjungų centro (TUC) duomenimis, britai darbuotojai jaučiasi apmauti dėl „Brexit”. Tuo tarpu profsąjunga pradeda darba siekiant užtinkrinti, kad nebūtų pažeistos darbuotojų teisės.
Aktualijos
„Brexit”: darbuotojai palieka Jungtinę Karalystę
Ministrei pirmininkei Theresai May ir darkart patikinus, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) dirbančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės kol kas negali būti garantuotos, Parlamente kilo įtūžio banga.
Aktualijos
„Lloyds“ bankas atleis 3 tūkst. darbuotojų
„Lloyds“ bankas pranešė, jog atleis 3 tūkst. darbuotojų ir iki 2017 metų pabaigos uždarys 200 banko skyrių nepaisant padvigubėjusio pelno.
Lietuva
Prezidentė vetavo darbuotojams nepalankų Darbo kodeksą
Seimas liepos mėnesio viduryje rinksis į neeilinę sesiją, kurią teko sušaukti dėl prezidentės veto. Dalia Grybauskaitė vetavo daug prieštaringų vertinimų sukėlusį Darbo kodeksą (DK).
Lietuva
Naujasis Darbo kodeksas sukėlė protestų bangą
Aktyvus jaunimas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį praleido protesuodami Vilniuje, prie įėjimo į Vyriausybę. Pačiame Vilniaus centre įsikūrę protestuotai siekia atkreipti valdžios dėmesį į, jų nuomone, socialiai neteisingą naująjį Darbo kodeksą, kurį seimas patvirtino antradienį.
Gyvenimas
Darbuotojų perdegimas – galima jį sustabdyti?
Ar matėte darbuotoją, kuris su žmonėmis dirba tarsi robotas? Ar matėte, kaip jis mechaniškai ar su išankstine neigiama nuostata, aptarnauja klientus, ar medicinos darbuotojas – pacientus? O gal matėte mokytoją, piktai bendraujantį su mokiniais, jų tėvais? O gal buvote pas gydytoją, kuris paskyrė gydymą net nepakeldamas galvos?
Pasaulis
Norvegijoje – masiniai darbuotojų atleidimai
Norvegijos naftos bendrovė „Aker Solutions“ pranešė apie planus mažinti darbuotojų skaičių. Artimiausiu metu ketinama atleisti dar 900 darbuotojų, pranešė portalas thelocal.no.
Lietuva
Lietuvoje didės minimali alga
Po mažiau nei mėnesio Lietuvoje didės minimalus atlyginimas. Sprendimą 2016-ųjų metų sausio 1-osios didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) priėmė Vyriausybė. Atlyginimas didės iki 350 eurų.
Aktualijos
Darbuotojų trūkumą Anglijoje išspręs imigrantai
Jungtinėje Karalystėje susirūpinta dėl sparčiai augančio darbuotojų skaičiaus trūkumo socialinės globos priežiūros srityje – teigė Indpendent.co.uk. Paskaičiuota, jog po ateinančių 20 metų bus stokojama daugiau nei milijono šios srities darbuotojų.
Pasaulis
“Air France” darbuotojai pasiuto
Prancūzijos oro transporto bendrovei “Air France” nelengvi laikai. Reikia ne tik išlikti rinkoje, kurioje konkurencija tiesiog žvėriška, bet dar ir rasti bendrą kalbą su nepatenkintais darbuotojais. Kompanija pranešė, kad derybos su pilotais žlugo, nes šie nesutiko bloginti savo darbo sąlygų.
Lietuva
Veiklą stabdantis prekybos tinklas be darbo paliks šimtus
Per artimiausias kelias savaites šalyje užsidarys neseniai rinkoje pradėjusios veikti „Fresh Market“ parduotuvės. Darbo įvairiuose Lietuvos miestuose neteks daugiau nei pusė tūkstančio žmonių. Bendrovės vadovai situacijos nekomentuoja, o darbuotojai piktinasi, kad iš darbo verčiami išeiti savo noru.
ŽYMA
BAUA