antradienis, birželio 2 d.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Jungtinės Karalystės piliečiams, kurie pasiliks Lietuvoje
Viskas, ką turite žinoti apie socialines išmokas po „Brexit“.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Lietuvos piliečiams, kurie pasiliks Jungtinėje Karalystėje
Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos įvyko sausio 31-ąją. Kadangi šalis išstojo su Išstojimo sutartimi, tai Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių ir bet kurioje Europos Sąjungos šalyje gyvenančių britų teisės yra apsaugomos pagal europinę teisę visą jų gyvenimo laikotarpį.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Lietuvos piliečiams, kurie dirbo Jungtinėje Karalystėje ir norės grįžti į Lietuvą
Lietuviams Jungtinėje Karalystėje gali būti svarbu žinoti, kad pereinamuoju laikotarpiu Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykius socialinėje srityje lemia Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentai – tai reiškia, kad viskas, kas galiojo iki šiol, taikoma ir pereinamuoju laikotarpiu iki 2020 m. gruodžio 31 d.
Anglijoje
Brexit: nauda lietuvių diasporai
Mūsų kartai teko neeilinė galimybė pastarajame trisdešimtmety būti liudininkais svarbių istorinių įvykių: Sovietų Sąjungos griūties ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvos tapimo ES ir NATO nare, Lietuvos tapimo EBPO pilnateise nare. O paskutinį sausio mėnesio vakarą tapome liudininkais, kaip viena didžiausių Europos valstybių savo noru paliko Europos Sąjungą. Tai buvo didžios tautos sprendimas.
Anglijoje
ES siūlo JK „ambicingą prekybos susitarimą“, tačiau su sąlygomis
Europos Sąjunga pasiūlys iš jos išstojusiai Jungtinei Karalystei glaudžius prekybinius ryšius, tačiau su griežtomis sąlygomis dėl žuvininkystės ir vienodų sąlygų verslui, pirmadienį pareiškė bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
Anglijoje
B. Johnsonas: žodis „Brexitas“ nėra tabu, o tiesiog istorinė praeitis
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį patikino, kad žodis „Brexitas“ nėra tabu, nors pats neminėjo jo savo kalboje, kurioje išdėstė Didžiosios Britanijos derybines pozicijas būsimose derybose su Briuseliu dėl partnerystės po dramatiško šalies pasitraukimo iš Bendrijos.
Pasaulis
Prancūzija ir Lenkija
E. Macrono vizitas į Lenkiją: sieks sutramdyti užsispyrėlį
Anglijoje
„Brexit“: aktuli informacija Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje
Nuo 2020 m. vasario 1 d. (1 val. nakties Lietuvos laiku), įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimui, ES ir JK piliečių bei jų šeimos narių statusas išliks nepakitęs – iki „Brexitʼo“ turėta teisė atvykti dirbti ir gyventi galios iki pereinamojo laikotarpio pabaigos (2020 m. gruodžio 31 d.).
Anglijoje
Brexit: pereinamasis laikotarpis - kas tai?
Sausio 31 dieną Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos (ES), įsigaliojo Išstojimo susitarimas ir nuo vasario 1 dienos prasidėjo pereinamasis laikotarpis, truksiantis iki 2020 metų gruodžio 31 dienos. Iki 2020 metų pabaigos JK bus traktuojama kaip ES narė, išskyrus tai, kad ji nebebus atstovaujama ES institucijose ir negalės dalyvauti sprendimų priėmime.
Finansai ir investavimas
Europos ekonomika
Euro zona 2019-aisiais augo, bet kukliai
2019-aisiais euro zonos ekonomikos augimas smarkiai sulėtėjo po įtampos kupinų metų, kurią sukėlė „Brexito“ lemtas neapibrėžtumas ir JAV prezidento Donaldo Trumpo inicijuoti prekybos karai, parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Anglijoje
„Brexit“: aktuali informacija Jungtinės Karalystės piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje
Nuo 2020 m. vasario 1 d. (1 val. nakties Lietuvos laiku), įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimui, ES ir JK piliečių bei jų šeimos narių statusas išliks nepakitęs – iki „Brexitʼo“ turėta teisė atvykti dirbti ir gyventi galios iki pereinamojo laikotarpio pabaigos (2020 m. gruodžio 31 d.).

Aktualijos
Brexitas
JK laikraščiams „Brexito“ diena – ir „nauja aušra“, ir „didžiausias lošimas“
Jungtinės Karalystės laikraščiai penktadienį, „Brexito“ dieną, savo pirmuosiuose puslapiuose reiškė tiek džiaugsmą dėl artėjančio šalies  išstojimo iš Europos Sąjungos, tiek gailestį ir nerimą, Britanijai ruošiantis pereiti prie savarankiško gyvenimo po beveik pusę šimtmečio trukusios narystės bloke.
Anglijoje
Škotijos iššūkis JK: po „Brexito“ prie parlamento liks plevėsuoti ES vėliava
Škotijos įstatymų leidėjai trečiadienį nubalsavo už tai, kad po Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES prie regiono parlamento pastato Edinburge toliau plevėsuotų bendrijos vėliava.
Anglijoje
JAV diplomatijos vadovas apie „Brexitą“: tai atneš „milžiniškos naudos“ JAV ir JK
Londone viešintis JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį pareiškė, kad „Brexitas“ Jungtinėms Valstijoms ir Jungtinei Karalystei (JK) atneš „milžiniškos naudos“.
Anglijoje
„Brexitas“: visos procedūros baigtos
ES Taryba ketvirtadienį rašytine procedūra ES vardu patvirtino Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš bendrijos susitarimą, pranešė Tarybos spaudos tarnyba.
Anglijoje
„Wizz Air“ informacija dėl JK išstojimo iš ES
„Wizz Air“ savo keleiviams praneša, kad Jungtinė Karalystė 2020 m. sausio 31 d. (23:00 GMT / 24:00 CET) oficialiai išstoja iš Europos Sąjungos (toliau – ES).
Anglijoje
Europos Parlamentas uždegė žalią šviesą „Brexitui“
Europos Parlamentas trečiadienį galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“, per balsavimą Briuselyje ratifikavęs susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES sąlygų.
Anglijoje
Macronas: „Brexit“ yra liūdna diena ir pamoka mums visiems
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad penktadienį įvyksiantis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimas iš ES bus „liūdna diena“ ir „pamoka mums visiems“.
Aktualijos
Brexit
ES paleido Jungtinę Karalystę
Europos Parlamentas trečiadienį galutinai uždegė žalią šviesą „Brexitui“, per balsavimą Briuselyje ratifikavęs susitarimą dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų.
Anglijoje
„Brexitas“ skatina raginimus pakartoti referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES atgaivino debatus dėl Škotijos nepriklausomybės, kaip manyta, išspręstus per istorinį referendumą, surengtą prieš beveik šešerius metus.
ŽYMA
BREXIT