ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Sveikata
Kaip planuoti skiepijimąsi nuo COVID-19, gripo ir erkinio encefalito?
Nauja izoliacijos tvarka po kontakto su sergančiu COVID-19 ir paankstintas stiprinančios dozes skyrimo terminas, beveik dvigubai išaugino norinčių pasiskiepyti nuo
Pasaulis
COVID-19
ES siūlo uždrausti skrydžius iš pietinių Afrikos valstybių dėl naujo COVID-19 varianto
Pasaulis
Dar viena COVID-19 atmaina: kas apie ją žinoma?
Pasaulyje aptikta dar viena COVID-19 stipriai mutavusi versija. Kai kurie mokslininkai ją vadina „siaubinga“, tačiau dar nėra žinoma, koks gali
Pasaulis
Dar viena COVID-19 atmaina: kas apie ją žinoma?
Pasaulyje aptikta dar viena COVID-19 stipriai mutavusi versija. Kai kurie mokslininkai ją vadina „siaubinga“, tačiau dar nėra žinoma, koks gali
Pasaulis
COVID-19
Dėl naujo COVID-19 varianto JK uždraus atvykti į šalį iš šešių Afrikos valstybių
Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė uždrausianti atvykti į šalį iš šešių pietinių Afrikos valstybių, Pietų Afrikoje aptikus naują COVID-19 variantą su nemažai mutacijų.
The Economist
GRIPAS
COVID-19 prevencijai skirtos priemonės saugojo ir nuo gripo
Ar pasauliui pamažu grįžtant prie įprasto gyvenimo gripas vėl atkus?
Pasaulis
COVID-19
EVA rekomendavo vartoti „Pfizer“ vakciną 5–11 metų vaikams
Aktualijos
COVID-19
Seime – siūlymas parlamentarus į Seimo rūmus pandemijos metu įleisti tik su galimybiu pasu
Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma siūlo parlamentarus į Seimo rūmus per pandemiją įleisti tik su galimybių pasu.
Aktualijos
Nesutarimai
A. Dulkys apie interpeliaciją: vieni valdo pandemiją dirbdami, kiti – klausdami
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad opozicijos interpeliacija jam gali būti vertinama kaip savitas būdas kovoti su pandemija.
Ekonomika
MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ
Bendruomenės jėga
Suvalkiečiai verslininkai paneigė taupumo mitą ir visai Lietuvai parodė solidarumo pavyzdį
Politika
IDĖJŲ KALVĖS
J. G. McGannas: „Gyvename visuomenėje, kuri priešinasi norui ieškoti sprendimų“
To, kas kažkada buvo normalu, šiandien nebeliko, įsitikinęs kiekvienais metais skelbiamo Tarptautinio idėjų kalvių indekso sudarytojas, Pensilvanijos universiteto (JAV) profesorius Jamesas G. McGannas. Pokalbyje su Morta Masiulyte jis pabrėžia: nebeliks ir idėjų kalvių, jei jos lauks, kol baigsis pandemija ir pasaulyje išnyks populizmas. Jos veikti privalo dabar.
Akcentai
EUROPOS CENTRINIS BANKAS
Geriausia nieko nedaryti
Gruodžio 16 d. Frankfurte vyksiančiame Europos centrinio banko (ECB) valdančiosios tarybos posėdyje bus svarstoma, kokiomis pinigų politikos priemonėmis reaguoti į euro zonos šalių ir pasaulio ekonomikos iššūkius.
Aktualijos
COVID-19
L. Ašoklienė: tikėtina, kad sergamumas koronavirusu ir toliau lėtai mažės
Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė viliasi, kad artimiausiu metu epidemiologinė situacija ir toliau gerės, tačiau tam gali sutrukdyti ligos plitimas mokyklose.
Aktualijos
Netektis
Mirė partizanas J. Jakavonis-Tigras
Eidamas 97-uosius metus, mirė partizanas, Laisvės premijos laureatas Juozas Jakavonis-Tigras, BNS antradienį patvirtino jo dukra Angelė Jakavonytė.
Aktualijos
COVID-19
I. Šimonytė: privalomas skiepijimas tam tikrų sričių darbuotojams gali būti labai pagrįstas
Privalomas skiepijimas tam tikrų sričių darbuotojams „gali būti netgi labai pagrįstas“, kai dirbama su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis arba yra didelė užsikrėtimo rizika, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Pasaulis
COVID-19 Europoje
Nyderlandų ir Belgijos premjerai smerkia smurto protrūkius prieš COVID-19 ribojimus nukreiptuose protestuose
Belgijos ministras pirmininkas Alexander\'as De Croo pirmadienį pasmerkė „visiškai nepriimtiną“ smurto protrūkį per Briuselyje vykusią protesto akciją prieš griežtesnes kovos su COVID-19 priemones, į kurią susirinko 35 tūkst. žmonių. Tuo tarpu Nyderlandų premjeras Markas Rutte taip pat pasmerkė ankstesnes tris naktis šalyje vykusius neramumus, prasiveržusius per protestus prieš suvaržymus, įvestus dėl COVID-19 pandemijos, kaip „idiotų“ kurstomą „gryną smurtą“ ir pažadėjo, kad kaltieji bus patraukti atsakomybėn.
Lietuva
Tyrimas: COVID-19 lietuvių nebebaugina, baisiau infliacija ir kylančios kainos
Šiuo metu 2 iš 3 šalies gyventojų yra labiausiai sunerimę dėl infliacijos, kylančios degalų ir energijos kainos bei brangstančio šildymo,
Aktualijos
Gyventojai neskuba skiepytis stiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze
Stiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze šiuo metu šalyje jau gali pasiskiepyti daugiau nei 1,2 mln. gyventojų, tačiau iš visų galinčių kol
ŽYMA
COVID-19