trečiadienis, spalio 21 d.
Aktualijos
Mama vaikui veide išdegino... šypsenėlę
Pavadinęs mamą „nedora”, teisėjas 25-erių metų moterį nuteisė už negirdėtai žiaurių savo vaiko skriaudimą. Mama mažylio veide cigarete išdegino... šypsenėlę.
Pramogos
Anglijoje brangstant cigaretėms, lietuviai ištikimi kontrabandai
Jungtinės Karalystės vyriausybė svarsto siūlymą 20-ies cigarečių pakelio kainą pakelti iki 15 svarų. Tačiau iš Lietuvos nelegaliai atvežamoms cigaretėms ištikimi lietuviai kol kas dėl pokyčių nesibaimina.
Pramogos
Oficialu: tabakas bus parduodamas identiškose pakuotėse
Visuomenės sveikatos ministrė Jane Ellison patvirtino, kad Vyriausybė oficialiai remia naują projektą dėl standartizuotų tabako pakuočių įvedimo. Nors dar laukiama balsavimo rezultatų iš Škotijos bei Šiaurės Airijos, Velsas jau parėmė šių pataisų priėmimą Jungtinėje Karalystėje.
Gyvenimas
Psichologo komentaras: kaip atsikratyti žalingų įpročių gyvenant užsienyje
Kaip atsikratyti žalingų įpročių, kurie trukdo gyventi visavertį gyvenimą? Kaip rasti jėgų pasukti nauju keliu, kai gyveni toli nuo savų ir vienas? Tokių klausimų dažnai tenka išgirsti konsultuojant užsienio lietuvius.
Pramogos
Cigarečių pakuotės vėl kelia ginčus
Jungtinės Karalystės Vyriausybė paraginta nebevilkinti sprendimo dėl vienodo cigarečių įpakavimo. Pakelių be užrašų bei pagražinimų įvedimo į rinką sprendimas turėjo būti priimtas dar balandį, tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių yra atidedėliojamas, skelbė theguardian.com.
Pasaulis
Nauji draudimai papiktino rūkalius
Prancūzijos sveikatos ministrė išleido įsakymą, kuris draudžia rūkyti tokiose viešose vietose kaip parkai ir paplūdimiai. Ši naujovė sukėlė gerokai daugiau diskusijų nei valdžia tikėjosi, pranešė BBC. Tiesa, socialistinių pažiūrų politikė dar pridūrė, kad nepaisant prieštaravimų, artimiausiu metu jis planuoja, kad rūkyti bus draudžiama ir mokyklų bei universitetų prieigose. Visais šiais draudimais tikimasi apsaugoti vaikus ir jų sveikatą nuo žalingo tabako poveikio. Be to manoma, kad tai sumažins ir rūkančiųjų skaičių.
Lietuva
Rūkaliams ir stiprių gėrimų mėgėjams daugiau išlaidų
Cigaretės pabrangs nuo kovo, o alkoholiniai gėrimai nuo balandžio. Tokį sprendimą šiandien priėmė Seimas pritardamas akcizų didinimui. Pakeitus akcizus cigarečių pakuotė brangs apie 30 centų, puslitris alaus - 3, vyno - 16, degtinės – 58 centais.
Lietuva
Brangs alkoholis ir tabakas
Finansų ministras šiandien pranešė gerų ir blogų naujienų. Pasak Rimanto Šadžiaus šiuo metu yra svarstomi keli įstatymų projektai, kurie leistų pratęsti pridėtinio vertės mokesčio (PVM) lengvatas, branginti alkoholį ir tabaką.
Lietuva
Lietuvių kontrabandininkai nustebino išradingumu
Cigarečių kontrabandininkai iš Lietuvos pasitelkė ypač originalų būdą, siekdami įvežti didelį kiekį cigarečių į Jungtinę Karalystę, pranešė „DailyMail“. Skrydžio iš Vilniaus į Bradfordo miestą metu, trys vyrai vilkėjo specialias liemenes, į kurias buvo pridėta šimtai cigarečių pakelių.
Gyvenimas
Kaip įveikti rūkymo gniaužtus?
Dažnas dabartinės visuomenės gyventojas yra bent kartą išbandęs cigaretės „malonumą“, kuris neretai virsta tvirtais rūkymo gniaužtais. Ne vienas ir ne du netrunka tapti priklausomi, niekaip negalintys atsikratyti šio žalingo įpročio. Specialistai teikia įvairiausių patarimų, kaip mesti rūkyti, kol dar ne vėlu.
Lietuva
Viena turtingiausių šalies moterų įkliuvo su nelegaliu kroviniu
Viena turtingiausių Lietuvos moterų, Lidija Lubienė, garsaus verslininko Bronislovo Lubio našlė, Vilniaus oro uoste įkliuvo su cigaretėmis, kurios buvo be banderolių. Be to moteris įsivėlė ir į ginčą su ją nusprendusiais patikrinti muitininkais, jiems grasino. Apie tai pranešė portalas „Delfi“, o vėliau ir kiti šalies internetiniai portalai.
Sveikata
Ar vis dar rūkai?
Vienas cigaretės dūmas organizme paskleidžia maždaug milijardą laisvųjų radikalų. Tyrimais nustatyta, kad prieš juos pašalindamas organizmas ketverius metus nešiojasi vienos cigaretės nuosėdas.
ŽYMA
DAILĖ