antradienis, gegužės 26 d.
Gyvenimas
Tiems, kuriems trūksta pusės valandos per dieną: kaip rasti laiko?
Įdomu, ar visiems užtenka laiko ir tik man vienai jo nuolat trūksta? Vakar vakare telefonu kalbėjau su drauge, apkalbėjome kelias nemėgstamas personas. Šį vakarą taip tingisi kažko imtis, geriau pažiūrėsiu filmą. Taip mano laikas byra pro pirštus tarsi smėlis... Turiu daug idėjų, planų, tačiau nėra kada juos įgyvendinti. Kaip tai pakeisti?
Pramogos
„Slėpynės Anglijoje“ autorė atskleidė siaubingus emigrantų darbus: šaudyti į karves, dirti triušiams kailius ir malti vištas
Kristina Baubinaitė – knygos „Slėpynės Anglijoje“ autorė, savo knygoje plačiai aprašiusi emigraciją, kurią pati vadina moderniąja vergove. Per trejus metus gyvenimo Didžiojoje Britanijoje moteris pamatė emigrantų dugną ir sako, kad gana apsimetinėti, kokį nuostabų gyvenimą gyvenate dirbdami juodus darbus. Šią penktadienio popietę, 17.30 val., LNK laidoje „Bus visko“ – išskirtinis pasakojimas apie tamsiąją emigracijos pusę.
Pramogos
Svarbių asmenų asistentas lietuvis Londone tenkina keisčiausias turtuolių užgaidas
Kaip ir daugelis tautiečių, Andrius prieš 15 metų į Londoną išvyko ieškoti geresnio gyvenimo. „Aš pradėjau nuo statybų. Bet po 2 mėnesių pasakiau sau: taip gyvent nenoriu, kaip gyvena dauguma atvažiavusių žmonių. Nenoriu nuo 7 val. ryto iki vakaro dirbti, nešioti. Nusprendžiau, kad reikia eiti kitu keliu“, – LRT laidoje „(Ne)emigrantai“ šį vakarą atvirai pasakos Andrius.
Aktualijos
Prieš žlungant restoranų imperijai, Jamie Oliver sau susimokėjo £5.2 milijonus
Jamie Oliver, likus keliems mėnesiams iki restoranų tinklo žlugimo, sau susimokėjo £5.2 milijonus, tuo tarpu tinklo žlugimas atėmė Darbo vietas iš 1000 žmonių.
Aktualijos
Keičiasi tarnybinius pasus išduodanti (keičianti) institucija
Migracijos departamento nauja funkcija – išduoti tarnybinius pasus.
Lietuva
Patvirtintas naujas aukštos profesinės kvalifikacijos profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašas
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. rugpjūčio 30 d. nutarimu Nr. 4-491 patvirtintas profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašas. Šis nutarimas įsigaliojo 2019 m. rugsėjo 1 d.
IQ Tema
Kas apmoka imigrantų sąskaitas?
Užsieniečių baimės kaina gerokai didesnė už realius jų atvykimo kaštus. Ateityje pusiausvyra gali ir pasikeisti.
IQ Tema
Duonos ir žaidimų neužtenka
Šalies ekonomikos padėtis tarptautinėje arenoje konkuruoti dėl aukšto lygio specialistų – palanki. Reikia tik užtikrinti, kad ginklai nebūtų sudėti kovai dar neprasidėjus.
Anglijoje
Aiškėja, kokias vizas europiečiams britai siūlys po „Brexit“
Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį paskelbė apie trejų metų imigracijos schemą daugumai Europos Sąjungos piliečių, norėsiančių atvykti į šalį po „Brexit“ be sutarties.
Aktualijos
Didžiausia JK mažmenininkė „Tesco“ atleis 4,5 tūkst. darbuotojų
Prekybos centrų milžinė „Tesco“ pirmadienį pranešė planuojanti atsisakyti apie 4,5 tūkst. darbo vietų visoje Jungtinėje Karalystėje (JK), kad sumažintų išlaidas.
Gyvenimas
15 svarbių savybių, kurios kompensuos darbo patirties trūkumą
Jauni specialistai paprastai nerimauja, kad negaus darbo dėl patirties stokos. Žinoma, dažniausiai kandidatams keliami reikalavimai dėl specialios kvalifikacijos, bet jie būna lankstūs. Prisiminkite, kad darbdaviai priima tuos žmones, kurie jiems patinka.
Aktualijos
Parduotuvių tinklas „Waitrose“ uždaro dar septynias parduotuves: 700 žmonių gali netekti darbo
Parduotuvių tinklas „Waitrose“ ir pradžių paskelbė tris savo parduotuves parduodantis konkurentams „Lidl“, rašo Express.co.uk. Į šį sąrašą įrašyti dar keturi prekybos centrai.
Anglijoje
„Brexit“ skandina svarą: ar dar verta vykti dirbti į Jungtinę Karalystę?
Kol pasaulis laukia, kada bus paskelbtas naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, kuris toliau diriguos „Brexit“ paradui, dėl politinio neapibrėžtumo vis žemiau smunkantis svaras kartina ne tik lietuvių emigrantų, tačiau ir pačių britų gyvenimą. Kaip teigė JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, kainos šiandien JK auga greičiau nei pajamos, o prie to prisideda ir per kišenę kertanti infliacija
The Economist
Darbo rinka
Turtingajame pasaulyje prasidėjo neeilinis užimtumo bumas
Šių dienų darbo rinką dažnai populiaru įsivaizduoti neteisingai
Aktualijos
Gauti puikiai apmokamą darbą diplomas nebūtinas: be jo galima uždirbti keliolika tūkstančių
Aukštojo mokslo diplomas, kad ir keista, tikrai nėra būtina sąlyga, tikintis rasti gerai apmokamą darbą. Toliau paminėtos kelios profesijos, kurias įgijus pavyks uždirbti tiek, kiek gydytojui.
Pasaulis
Nauja mada: GAP YEAR Australijoje
Lietuvoje vis populiaresnė darosi pertrauka po mokyklos, vadinama „gap year“. Užuot iškart stoję į aukštojo mokslo įstaigas, abiturientai nusprendžia metus palaukti ir keliauja į Australiją. Čia vos per metus jie gali įgyti specialybę arba ją išbandyti ir atrasti tikrąjį savo kelią.
Pasaulis
Norite priedo prie atlyginimo – į darbą ateikite su sijonu: Rusijos įmonėje surengta akcija sulaukė kritikos
Socialiniuose tinkluose vienos įmonės elgesys sulaukė itin nemalonių apibūdinimų – „šlykštus“, „seksistinis“, „diskriminuojantis“ ir net „baudžiamas“. Tačiau Rusijos aliuminio gamyklos „Tatprof“ atstovai tokį savo sprendimą gina ir nė neketina atsisakyti. „Moteriškumo maratoną“ pradėjusi įmonė savo darbuotojoms moterims žada papildomus priedus prie atlygio, jei į darbą jos ateis apsirengusios tam tikrais drabužiais.
Lietuva
Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas – atlyginimas
Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur. Grįžusi į Lietuvą moteris jaučiasi laiminga, esanti arčiau šeimos ir lietuviškos gamtos. „Kuo daugiau žmonių grįžta, tuo visiems kitiems yra grįžti yra lengviau. Žmonės yra įpratę keliauti po pasaulį, nebijo išvykti iš Lietuvos, tad neturėtų būti baisu ir grįžti“, – neslepia buvusi emigrantė.
Aktualijos
„British Steel“ bankrotas Didžiojoje Britanijoje kelia grėsmę 25 tūkst. darbo vietų
Antrai pagal dydį Didžiosios Britanijos plieno gamintojai „British Steel“ paskelbus bankrotą, darbo neteks 5 tūkst. bendrovės darbuotojų ir taip pat kils grėsmė maždaug 20 tūkst. darbo vietų jos tiekėjų įmonėse, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“ ir kiti šalies leidiniai.
Aktualijos
Jamie Oliver restoranų tinklo žlugimas sunaikino 1000 darbo vietų
Pasaulinio garso šefas Jamie Oliver sakė, kad yra sugniuždytas to, kad bankrutavo jo restoranų tinklas. Tinklo žlugimas atėmė darbo vietas iš tūkstančio žmonių. 
ŽYMA
DARBAS