pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Pasaulio lietuviai
Seimo ir PLB komisija: siekiame kuo daugiau lietuvių susigrąžinti į Lietuvą
Lapkričio 19 d. į Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdį atvykęs Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis pasveikino susirinkusius, palinkėjo nuoširdaus bendravimo ir išmintingų sprendimų. Jis padėkojo komisijos pirmininkui dr. Rimvydui Baltaduoniui už užsienyje gyvenančių lietuvių telkimą, jų įtraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kvietimą ateiti prie balsadėžių pavasarį vykusiuose rinkimuose.
Lietuva
Norintiems grįžti į Lietuvą: viskas, ką reikia žinoti apie vaiko perkėlimą į mokyklą Lietuvoje
Vaikas, grįžęs iš užsienio, į klases yra integruojamas pagal amžių ir mokosi kartu su savo bendraamžiais. Jei reikia, jam teikiama pagalba: parengiamas integracinis planas, sudaromas individualus ugdymo planas, skiriamos papildomos konsultacijos ar pamokos. Tokių vaikų ugdymui finansuoti skiriama papildomų lėšų.
Anglijoje
Metiniame JK bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikime diskutuota užsienio lietuviams svarbiomis temomis
Londone lapkričio 9 d. įvyko Metinis Jungtinės Karalystės bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas. Jį jau aštuntą kartą iš eilės organizavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.
Pasaulio lietuviai
Kviečiame dalyvauti užsienio lietuvių nuomonės apklausoje
Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.
The Economist
Rytų Europa
Kaip Viktoras Orbánas paliko tik kiautą iš Vengrijos demokratijos
Nuo jo pasiekimų kenčia Vengrijos laisvė, o kitiems tai – reali pamoka, kas įmanoma į autokratus taikantiems kitų šalių vadovams
Aktualijos
Wiltshire sunkvežimyje rasta 15 žmonių - uždarė A350 kelią
Jau antrajame tokio pobūdžio incidente per pastarąsias savaites, netoli Chippenham, Wiltshire sustabdytame sunkvežimyje buvo aptikta 15 žmonių.
Kultūra
A. Stauskas: „Kai miesteliuose nelieka jaunimo – nelieka ir perspektyvų“
Kultūros centro Dusetų dailės galerijoje surengta Šarūno Saukos paroda pernai pritraukė beveik dešimtkart daugiau žmonių, nei gyvena pačiose Dusetose. Tačiau už tokių įspūdingų skaičių slepiasi kasdienis nelengvas darbas, tuštėjimo jausmas ir aštroka realybe pagardintas optimizmas. Apie visa tai su šios kultūros įstaigos direktoriumi Alvydu Stausku kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Anglijoje
Prasiskolinusio lietuvio ir nepilnametės jo draugės pabėgimo į Angliją istorija: paskelbta paieška ir slėpynės Londone
Mariaus gyvenimo planai pradėjo griūti, kai vaikinas ryžosi pasiimti greitąjį kreditą. Už minimalų atlyginimą dirbęs vaikinas įklimpo į skolas, išsigando ir nusprendė pabėgti iš gimtinės. Šį vakarą LRT televizijos laidoje „(Ne)emigrantai“ vaikinas papasakos, kaip susiklostė jo gyvenimas Anglijoje su tuometine nepilnamete širdies drauge.
Aktualijos
Pradeda veikti Migracijos departamento skambučių centras
Migracijos departamentas informuoja, kad jau nuo šio pirmadienio, lapkričio 4 d., informacija apie migracijos paslaugas klientams lietuvių, rusų ir anglų kalbomis bus teikiama vieningu Migracijos departamento skambučių centro telefono numeriu – 8 707 67000. Klientai bus konsultuojami Lietuvos Respublikos pasų ir asmens tapatybės kortelių, užsieniečių, elektroninių migracijos paslaugų (MIGRIS) ir kitais klausimais.
Pramogos
Dėl kylančių mokesčių S. Starkutė galvoja apie emigraciją
Seimas per metus išleidžia 300 tūkst. eurų saldainiams, tušinukams, skarelėms, kaklaraiščiams, namų kvapams, „puzzle“ dėlionėms su Seimo atvaizdu. Dar šimtus tūkstančių eurų viešiesiems pirkimams išleidžia ministerijos. Pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministerija savo nusipelniusiems darbuotojams nupirko šveicariškus laikrodžius, kurių vieneto kaina siekė beveik 300 eurų. Iš viso laikrodžiams ministerija išleido 8 tūkst. eurų.
Anglijoje
Lietuvos miestai plečia ryšius su tautiečiais Airijoje
Spalio 10 dieną Lietuvos ambasados Airijoje iniciatyva įkurtas „Ambasadorių Airijoje klubas“, bendram darbui suvienijęs nemažą būrį Airijoje aktyviai veikiančių Lietuvos miestų ir sporto klubų ambasadorių.
Anglijoje
Emigrantą įsiutino iš sesers gautas elektroninis laiškas: ką su tokia gimine daryti?
Daug metų jau gyvenu užsienyje, emigracijoje ir tikrai pripažinsiu, kad su giminėmis Lietuvoje neturiu gerų santykių. Sunkiai susirgo tėvas, net nežinojau kuo, ir vieną vakarą sulaukiau el. laiško iš sesers, kad „neva pasiruoščiau kažkam“.
Lietuva
Pasikeitė asmenų aptarnavimo tvarka Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais
Nuo š. m. rugsėjo 2 d. prašymai ir dokumentai Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais Migracijos departamento centrinėje įstaigoje nebepriimami.
Lietuva
Vyriausybės noras įvesti papildomą mokestį gąsdina: ar bus verta grįžti į Lietuvą?
Perskaičiau DELFI straipsnį apie taršių automobilių ir NT mokesčius. Automobilio neturiu, nuosavo būsto - taip pat, tačiau ateityje juk viskas gali pasikeisti.
Lietuva
Kita emigracijos pusė: išvykti planuoja trečdalis moksleivių, nurodančių, kad jų šeima – nepasiturinti
Geriau besimokantys ir save pasiturinčiais laikantys abiturientai mieliau liktų gyventi ir dirbti Lietuvoje, o prasčiau besimokantys ir sunkiau gyvenantys dažniau svarsto apie emigraciją.
Aktualijos
Emigrantams vertėtų sunerimti: mintis, kad svaras bus lygus eurui, vis realesnė
Staiga, didėjant rizikai, kad Didžioji Britanija paliks Europos Sąjungą be jokio susitarimo, mintis apie svaro paritetą su doleriu ėmė atrodyti nebe tokia neįtikėtina.
Anglijoje
Kodėl aš nenoriu grįžti į gimtinę
Aš esu lietuvė, bet taip pat esu ir imigrantė londonietė. Mano vardas Agnė, šio vardo šaknys yra graikiškos, bet aš vis tiek esu lietuvė su ketvirtadaliu rusiško kraujo. Vieni mano geriausių ir blogiausių prisiminimų yra palikti mano gimtinėje, kurią be galo myliu. Tačiau yra tam tikrų rimtų priežasčių, dėl ko negaliu sugrįžti ir kurti ateities savo motulės žemėje – Lietuvoje
Pasaulis
„Svajoniuaustralija.lt“ įkūrėjas Artūras Mickus: Australijoje gausėja lietuvių
Prieš kelerius metus Artūras Mickus įkūrė platformą „svajoniuaustralija.lt“. Kartu su kolegomis jis teikia visas studijų tarpininkavimo, emigracijos ar verslo steigimo paslaugas Australijoje. Artūro dėka vis daugiau lietuvių atranda Australiją: išvyksta ten studijuoti, įsidarbina, keliauja. Anot pašnekovo, nėra kitos tokios šalies, kaip Australija, todėl ten nuvykti – būtina.
Anglijoje
„Brexit“ skandina svarą: ar dar verta vykti dirbti į Jungtinę Karalystę?
Kol pasaulis laukia, kada bus paskelbtas naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, kuris toliau diriguos „Brexit“ paradui, dėl politinio neapibrėžtumo vis žemiau smunkantis svaras kartina ne tik lietuvių emigrantų, tačiau ir pačių britų gyvenimą. Kaip teigė JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, kainos šiandien JK auga greičiau nei pajamos, o prie to prisideda ir per kišenę kertanti infliacija
Lietuva
Emigrantų grįžimo į Lietuvą tempas nelėtėja: teigiami rodikliai – ketvirtą mėnesį iš eilės
Lietuvoje ketvirtą mėnesį iš eilės užfiksuoti teigiami migracijos rodikliai, kai į šalį atvyksta daugiau žmonių, nei išvyksta iš jos.
ŽYMA
EMIGRACIJA