šeštadienis, liepos 4 d.
Lietuva
Lietuvis Anglijoje prarado viską: su devyniasdešimtmete motina atsidūrė tarp benamių ir žiurkių
„Anglija man asocijuojasi su kažkokiu prakeiksmu, nes pagalvokite, išvažiavau, netekau šeimos, maža to, netekau visko. Ką užgyvenau, irgi teko palikti... Dar gerai, kad išsaugojau mamą...“ – tokią savo gyvenimo istoriją šį pirmadienio vakarą, 20 val., LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 46-erių kaunietis Darius Nėnius.
Pasaulio lietuviai
Emigrantai išsakė, kas Lietuvoje blogai ir kodėl paliko tėvynę
Žmonės iš Lietuvos emigruoja ne tik dėl ekonominių priežasčių. Jie, kaip parodė Vytauto Didžiojo universiteto atliktas tyrimas, tėvynę palieka ir, pavyzdžiui, dėl to, kad yra nepatenkinti Lietuvos valdžia.
Pramogos
D. Ibelhauptaitė apie emigraciją: jei nelaimingas namuose, greičiausiai nebūsi laimingas ir svetur
Kodėl skundžiamasi, kad Lietuvoje visuomenė nedraugiška, pavydi, agresyvi? Kodėl mums atrodo, kad kaimyno kieme žolė žalesnė? Emigracija – šalies problema ar natūralus reiškinys? Kur ta laimė – namuose ar svečioje šalyje?
Pasaulio lietuviai
Nėščia emigrantė negalėjo patikėti patirtu pažeminimu Šiaulių parduotuvėje: iki šiol negaliu atsigauti
Į Lietuvą iš Švedijos kovo 30 d. grįžusi vaikelio laukianti emigrantė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) nesitikėjo patirti tokio pažeminimo, kokį teko iškęsti Šiaulių „Akropolyje“ įsikūrusioje parduotuvėje „Dream denim“. „Iki šiol negaliu atsigauti“, – DELFI pasakos ji.
Anglijoje
Lietuvė laimės Anglijoje nerado: didžiulė konkurencija ir arogantiškas požiūris paskatino grįžti namo
Šis straipsnis yra atviras DELFI skaitytojos laiškas. Ar tu žinai tą jausmą, kai nuo mažens Tau sakoma, kad tik baigus mokslą ir įgijus diplomą Tu tapsi žmogumi, turinčiu svorį rinkoje, naudingu, reikalingu, kompetentingu? Nesiginčiju, kadangi ne mokslai daro žmogų protingu, bet be mokslų, sutik, Tu daug kuo negalėtumei tapti. Eina metai, keičiasi aplinka, keitiesi Tu ir štai diplomų įteikimas. Ta diena, kai lengviau atsipūti, kai žiūrint į aplinkinių juoką, gėles, mantijas Tu supranti – viskas. Dabar tai jau tikrai viskas. Metai, trys ar penki – baigta.
Lietuva
Pernai iš Lietuvos emigravo daugiau žmonių nei imigravo
Praėjusiais metais iš Lietuvos emigravo 3,3 tūkst. žmonių daugiau negu imigravo.
Anglijoje
Augant nerimui dėl „Brexit“ – žinia lietuviams emigrantams: į ambasadas siųs mobilias komandas
Daugelis Lietuvos emigrantų gana neramiai stebi procesus, kurie šiuo metu vyksta britų parlamente.
Anglijoje
„Brexit“ agonijoje – blogos žinios emigrantams iš Lietuvos: prasidėjo deportacijos
Ar Londonui blaškantis kaip pasitraukti iš Europos Sąjungos, šalyje saugūs lietuviai emigrantai? Kokie iššūkiai jiems kyla, norint kurti savo ateitį Didžiojoje Britanijoje?
Lietuva
Metė darbą policijoje ir emigraciją: Kaune įkūrė šeimos restoranėlį ir dirba sau
Dalius Barišauskas dirbo ir policijoje, ir buvo emigravęs. Tačiau galiausiai nusprendė, jog atėjo metas kurti verslą ir sukurti darbo vietas ne tik sau, bet ir šeimos nariams. Taip Kaune atsidarė šeimos restoranėlis – sūnus stovi prie baro, mama sukasi virtuvėje.
Lietuva
Vasario mėnesį į Lietuvą atvyko daugiau žmonių, nei išvyko
Vasario mėnesį į Lietuvą atvyko daugiau žmonių, nei emigravo iš šalies, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.
Anglijoje
Daugėja kraustynių iš Didžiosios Britanijos
Pervežimo mikroautobusais paslaugas teikiantis verslas klientų srautą, išaugusį artėjant numatytajam „Brexit“, lygina su kraustynėmis iškart po referendumo dėl britų pasitraukimo iš Europos Sąjungos, rašo „Verslo žinios“.
Kava su IQ
R. Guestas: „Migracija – tai nemokami pietūs, kuriais pasaulis dar nepasinaudojo“
Kai rankose laikai turtingos šalies pasą, leidžiantį nuolat gyventi 28 ES valstybėse, nesusimąstai, kiek migracijos barjerų vis dar egzistuoja, teigė britų savaitraščio „The Economist“ užsienio naujienų redaktorius Robertas Guestas. Su juo IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė kalbėjosi apie laisvę, migracijos iššūkius ir geopolitinius lūžius.
Aktualijos
Puiki galimybė: Lietuvių kalbos studijos su stipendija
Galimybė emigrantų vaikams ir anūkams
Pramogos
Į Lietuvą sugrįžusi D. Virbilaitė: „pupyčių“ eroje kitokios manęs šou verslas nenorėjo įsileisti
Prieš daugiau nei dešimtmetį legendiniame realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi atlikėja Donata Virbilaitė neilgai trukus šlovės spindulius iškeitė į emigrantės duoną. Visgi po aštuonerių metų pertraukos atlikėja ir vėl suspindo lietuviškoje scenoje, tikindama, kad per šį laikotarpį pramogų pasaulyje įvyko nemažai pokyčių, už kuriuos ji ne vienam atlikėjui norėtų iškaršti kailį. Apie savo karjeros planus, pokyčius šou pasaulyje ir asmeninio gyvenimo detales žinoma moteris sutiko papasakoti.
Aktualijos
Iš Britanijos išvyksta vis daugiau migrantų iš rytų Europos
Imigracija į Britaniją dar nebuvo tokia smukusi, šiandien praneša Metro.co.uk. Pasirodo, pernai iki rugsėjo mėnesio į šalį atvyko 57 tūkst. daugiau žmonių, nei jų išvyko. Tai – mažiausias rodiklis nuo 2009 metų.
Anglijoje
ES tebelaukia realistiško pasiūlymo dėl „Brexit“
Europos Sąjunga „tebelaukia konkrečių, realistiškų pasiūlymų iš Londono“, kaip išeiti iš aklavietės dėl artėjančio Didžiosios Britanijos išstojimo iš Bendrijos, trečiadienį sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
Anglijoje
Pralinksmins: pamatykite, kaip už Brexitą balsavę britai reaguoja suvokę, kad draudimas laisvai keliauti galios ir jiems patiems
Už pasitraukimą balsavęs britas, nusipirkęs vasarnamį Ispanijoje, po referendumo susivokė, kad taisyklės, kurias jis nori pritaikyti europiečiams turi du galus - laisvai keliauti negalės ir jis pats.
Anglijoje
Lietuvių rojus Airijoje: nuosavi būstai, verslai ir pilnos kišenės pinigų
Nei apie grįžimą atgal, nei apie senatvę Lietuvoje 49-erių emigrantė iš Šiaulių negalvoja. Ji teigia, kad yra susikūrusi puikų gyvenimą Dublino pašonėje. Ir ne tik ji. Anot jos, dauguma lietuvių čia gyvena puikiai.
Pasaulio lietuviai
Australijos lietuvė apie vietos kontrastus: šaltas naktis, brangius santechnikus ir NT kainas
Šuoliuojančios kengūros, medyje tingiai įsitaisiusios koalos, įkyruolės papūgos ir kiti egzotiški gyviai – tai gyvenančiųjų Australijoje kasdienybė, su kuria jau bemaž aštuonerius metus susiduria ir 36-erių Erika Bertašiūtė.
Lietuva
Emigrantė uždainavo apie „Brexit“: niekas mūs iš čia nevaro, fabrikams dar reikia garo
„Niekas mūs iš čia nevaro, fabrikams dar reikia garo. Pagal jus mes čia vergaujam, vištoms galvas plėšom saujom“, – dainoje apie „Brexit“ dainuoja emigrantė Gaisva ir tikina, kad savo daina nori parodyti tikrąją lietuvių gyvenimo svetur nuotaiką.
ŽYMA
EMIGRACIJA