antradienis, kovo 9 d.
Aktualijos
Sajid Javid uždraudė į Angliją įkelti koją ISIS nuotakos Shamimos Begum vyrui
Vidaus reikalų ministras Sajid Javid uždraudė iš Olandijos kilusiam devyniolikmetės ISIS nuotakos Shamimos Begum vyrui įkelti koją į Didžiąją Britaniją, nes jis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
Pasaulis
Vokietijoje suimti 10 asmenų, įtariama, kad jie planavo didelį teroro išpuolį
Vokietijos policija suėmė 10 įtariamų islamo ekstremistų, galimai planavusių įvykdyti teroro išpuolį, šeštadienį pranešė šalies žiniasklaida.
Aktualijos
Britanijos pilietybė atimta iš dar dviejų „IS nuotakų“
Didžioji Britanija atėmė pilietybę dar iš dviejų moterų, prisijungusių prie Sirijoje veikiančio džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS), sekmadienį pranešė laikraštis „The Sunday Times“.
Pramogos
Shamimos Begum kūdikis mirė: kas švenčia, o kas baisisi
Sajid Javid sulaukė gausios kritikos po to, kai Shamimos Begum naujagimis sūnus mirė stovykloje Sirijoje.
Pasaulis
Džihadistų palikimas – 1500 įkalintų, teroristine veikla kaltinamų vaikų
Žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ (HRW) naujausioje ataskaitoje skelbia, kad Irake ir kurdų kontroliuojamose regionuose laikoma per 1500 vaikų, siejamų su teroristine organizacija „Islamo valstybė“ (IS).
Aktualijos
Sugrįžti į Britaniją norinčios „ISIS nuotakos“ vyras: gyvenimas atsiradus „Islamo valstybei“ tapo apgailėtinas
Shamimos Begum vyras „Sky News“ teigė, jog prisijungę prie „Islamo valstybės“ jie abu padarė klaidą.
Pramogos
Sh. Begum sulaukė grasinimų mirtimi
Shamina Begum ir jos ką tik gimęs kūdikis, kaip skelbia žiniasklaida, paliko Sirijoje esančią pabėgėlių stovyklą. Pasak merginos advokato, ji sulaukė grasinimų mirtimi.
Pasaulis
Vos dešimties metų sulaukusi ISIS sostinėje įkalinta mergaitė - nėščia ir parduota į sekso vergiją
Vos dešimties metų amžiaus, ISIS pagrobta ir sekso verge paversta mergaitė jau nėščia. Jos teta ir aplinkiniai pasakoja, kad vaikai stovyklose mušami laidais, o vadinamosios „ISIS nuotakos” žaginamos šimtų vyrų.
Anglijoje
Gniuždantis teismo sprendimas ISIS nuotakos byloje: „daug žmonių turėtų užjausti mane"
Didžioji Britanija atims pilietybę iš paauglės, kuri prisidėjo prie džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, o dabar nori grįžti namo su savo naujagimiu, antradienį sakė jos šeimos advokatas.
Aktualijos
„Mes manėme, kad važiuojame atostogų, bet netyčia prisijungėme prie ISIS” - teigia britų šeima
Britų šeima, prieš penkis metus išvažiavusi iš Jungtinės Karalystės į Siriją maldauja leidimo grįžti namo teigdami, kad prie teroristų grupuotės prisijungė netyčia: „mes manėme, kad važiuojame atostogų, bet netyčia prisijungėme prie ISIS”.
Aktualijos
Britė ex-ISIS nuotaka sako: „Shamima Begum gali pasikeisti - aš pasikeičiau”
Tania Joyia, Londone gimusi mergina taip pat buvo pabėgusi į Siriją, kad prisijungtų prie ISIS. Ji net buvo vadinama „pirmąja ISIS ponia”.
Aktualijos
Viena didžiausia finansų įmonė atleidžia tūkstančius darbuotojų
Finansinių duomenų ir naujienų agentūra „Thomson Reuters“ planuoja per ateinančius dvejus metus atleisti apie 3,2 tūkst. darbuotojų, arba 12 proc. savo darbo jėgos, ir uždaryti dešimtis biurų visame pasaulyje.
Pramogos
JK infliacija gegužę laikėsi ties 14 mėnesių minimumu
Nepaisant aukštų naftos kainų, metinės infliacijos lygis Jungtinėje Karalystėje birželį siekė 2,4 proc. bei buvo žemiausias nuo 2017 metų kovo mėnesio, rodo trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Anglijoje
Britai atsidūrė turtingiausiųjų klubo dugne
Finansinio sektoriaus žinovams susirūpinimą kelia Jungtinės Karalystės ekonominės perspektyvos – jos yra prastesnės nei pasaulyje pirmaujančių šalių rodikliai.
Lietuva
Lietuvos žmonės nebegali tylėti, rengiamas dar vienas mitingas
Finansų ministras Vilius Šapokas sako, kad būsima mokesčių ir pensijų sistemos reforma turėtų sumažinti įtampas visuomenėje dėl pensijų netolygumo.
Pramogos
Londonas išlieka didžiausiu pasaulyje finansų centru
Londonas išlieka pirmoje vietoje didžiausių pasaulio finansų centrų sąraše, nepaisant Didžiosios Britanijos sprendimo išstoti iš Europos Sąjungos, kuris gali turėti neigiamos įtakos šios šalies bankų sistemos plėtros perspektyvai, skelbiama finansinių konsultacijų bendrovės „Z/Yen Group“, kas pusmetį sudarančios „Global Financial Centres Index“ (GFCI) indeksą, apžvalgoje.
Pramogos
Svaro kursas bando tiestis
Kiek nuslūgus nerimui dėl pasaulinio prekybos karo grėsmės, į žemiausius per metus lygius nusileidę pagrindiniai Europos akcijų indeksai pirmadienį atsitiesia.
Anglijoje
Vieni iš Sičio bėga, kiti ateina
Nors ne viena finansų pasaulio milžinė dėl „Brexit“ ketina kraustytis iš Londono Sičio, yra ir tokių, kurie artimoje ateityje įsikurs Jungtinės Karalystės sostinės širdyje.
Anglijoje
Ant kortos – dešimtys tūkstančių darbo vietų, Anglijos bankas – ramus
Manoma, kad dėl „Brexit“ Jungtinės Karalystės finansų sektoriuje darbo gali netekti apie 75 tūkst. darbuotojų, tačiau Anglijos bankas ramina, kad net ir tokiu atveju Londono neištiktų tragedija.
Pasaulis
Sprogimas Londone: atsakomybę prisiėmė IS, įtariamieji dar ieškomi
Už penktadienį Londono metropoliteno stotyje surengtą sprogdinimą atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).
ŽYMA
ISIS