trečiadienis, gegužės 27 d.
Kultūra
Pro kameros akį
Į žydų bendruomenę, jos tarpusavio ryšius bei santykius su šalimis kaimynėmis pažvelgti kviečia Izraelio kino vakarai. Apie renginio idėją su programos sudarytoju, tarptautinių santykių specialistu Giedriumi Jokubauskiu kalbasi Inesa Rinkevičiūtė.
Verslas
Izraelis derasi dėl povandeninio dujotiekio su Graikija ir Kipru
Izraelis turi ambicijų tapti stambiu Europos dujų tiekėju. Šį ketvirtadienį šalies ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu prakalbo apie planus Viduržemio jūros dugnu nutiesti 2200 kilometrų ilgio dujotiekį iki Kipro ir Graikijos.
Kultūra
Tradicija netylėti
Į Vilniaus knygų mugę Abrahamas B. Yehoshua atvyko pristatyti savo romano „Moteris Jeruzalėje“. Tačiau ne mažesnę nei literatūra jo darbotvarkės dalį užima aktyviai reiškiama pozicija visuomenės ir politikos klausimais. Apie visa tai su vienu garsiausių Izraelio rašytojų kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
Aktualijos
Europos Sąjunga neperkels ambasadų Izraelyje
Europos Sąjunga nesiruošia perkelti savo ambasadų Izraelyje iš Tel Avivo į Jeruzalę, pirmadienį pareiškė ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini.
Aktualijos
Izraelis pagrasino smogti Sirijos oro gynybai
Izraelio gynybos ministras Avigdoras Liebermanas pagrasino sunaikinti Sirijos oro gynybos sistemas.
Aktualijos
Izraeliui nesisekė pasireklamuoti Holivudo žvaigždžių pagalba
Prieš metus Izraelis siūlėsi apmokėti prabangias keliones Leonardo DiCaprio, Mattui Damonui ir kitoms Holivudo žvaigždėms, tačiau atrodo, kad jos nusprendė šiais pasiūlymais nepasinaudoti.
Aktualijos
Vašingtonas keičia kursą Izraelio ir Palestinos konflikte
Baltieji rūmai Izraelio vyriausybės vadovo Benjamino Netanyahu vizito išvakarėse leido suprasti, kad ketinama atsisakyti ne vieną dešimtmetį deklaruotos paramos dviejų valstybių sprendiniui Izraelio ir palestiniečių konflikte.
ŽYMA
IZRAELIS