sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pramogos
Londone išdalinti svarbieji BAFTA kino apdovanojimai
Kino žvaigždės ir režisieriai sekmadienio vakarą susirinko į Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremoniją, kur daugelis juodai apsirengusių svečių tokiu būdu pareiškė palaikymą kovai su seksualiniu priekabiavimu.
Pramogos
Kate Middleton laukia vienas sunkiausių sprendimų gyvenime
Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienei Kate gali tekti priimti sudėtingą sprendimą, jeigu Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimų dalyvės nuspręs rengtis juodai, protestuodamos prieš lytinį priekabiavimą kino industrijoje.
Pramogos
Paskelbtas geriausias JAV kino režisierius
JAV režisierių gildija (Directors Guild of America, DGA) paskelbė apdovanojimą už geriausią režisieriaus debiutą – jis teko juostos „Pradink“ (Get out) režisieriui Jordanui Peele'ui, kuris sakė, kad dėl reakcijos į jo filmą šie metai jam buvo „geriausi gyvenime“.
Pramogos
Holivudo žvaigždės „Auksiniuose gaubliuose“ paskelbė karą seksualiniam priekabiavimui
Per neįprastai rimta nata kasmetinį kino apdovanojimų sezoną pradėjusius „Auksinių gaublių“ apdovanojimus Holivudas sekmadienį vienbalsiai paskelbė karą kino industrijoje įsigalėjusiam seksualiniam priekabiavimui ir prievartai.
Pramogos
Sekmadienį Los Andželą sudrebino įspūdinga „Auksinių gaublių“ įteikimo ceremonija
Holivudo elitas sekmadienį rengiasi pasirodymui ant „Auksinių gaublių“, kuriais prasideda pramogų industrijos apdovanojimų sezonas, raudonojo kilimo.
Pramogos
Prestižiniuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose paskelbti nominantai
Holivude prasidedant apdovanojimų sezonui, temdomam didžiulio skandalo dėl nederamo seksualinio elgesio, daugiausiai „Auksinių gaublių“ nominacijų pirmadienį gavo fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (angl. The Shape of Water).
Pramogos
Londone išdalinti MTV Europos apdovanojimai
Kanadiečių dainininkui Shawnui Mendesui sekmadienį atiteko geriausio atlikėjo ir geriausios dainos MTV Europos muzikos apdovanojimai (EMA), į kuriuos taip pat pretendavo tokie muzikos sunkiasvoriai kaip Taylor Swift, Miley Cyrus ir Edas Sheeranas.
Pramogos
„Emmy“ apdovanojimų ceremonijoje žvaigždės rinkosi baltą spalvą
Niujorko mados savaitė prieš kelias dienas baigėsi spalvų sprogimu, bet svarbiausią metuose televizijos vakarą Los Andžele karaliavo vienspalviškumas ir triumfavo balta spalva.
Pramogos
„Emmy"" apdovanojimai be „Sostų karų"
Didžiausios televizijos žvaigždės sekmadienį purto dulkes nuo dizainerių drabužių ir dabinasi savo šansui gauti didžiausius mažojo ekrano apdovanojimus.
IQ Tema
Nuo pokario vaikų iki Z
Nuo prosenelių iki proanūkių – per 70 pastarųjų metų pasaulis matė mažiausiai keturias skirtingas kartas. IQ pristato esminius jų skirtumus.
IQ Tema
O gal jie tiesiog jauni...
Vieni dažniausiai Y kartai priskiriamų apibūdinimų – „narcizai“, „nesubrendėliai“, „tinginiai“, „nerodantys pagarbos“, „nekantrūs“. Įžengę į darbo rinką jie laikomi tarsi ateiviais, o politikai jų dar privengia, nes nežino, kaip atstovauti gyvenimui nesubrendusiems jaunuoliams
Komentarai
Jaunystės kaina – kokie iššūkiai laukia šių dienų jaunimo?
Nėra daug abejojančių, kad šių laikų jaunimui ypač pasisekė – jie turi daugiau galimybių gauti tinkamą išsilavinimą, jie beveik nepatyrė sovietmečio sunkumų, gali džiaugtis laisvu judėjimu ir kitais ES privalumais. Medicinos pažanga taip pat jaunimo pusėje – tikėtina, kad ši karta gyvens gerokai ilgiau nei jų tėvai. Ir nors šios kartos potencialas didžiulis, visgi kelyje į ekonominę gerovę jos laukia nemažai iššūkių.
Pramogos
Paskelbti MTV apdovanojimai - įspūdingas šou (video)
JAV reperis Kendrickas Lamaras be abejonės tapo 2017 metų MTV videomuzikos apdovanojimų (VMA) ceremonijos karalius: emocingų pasirodymų, politinių momentų kupiną vakarą jis susišlavė šešias statulėles.
Komentarai
Geresnė karta
Kai kurie jų jau įsitvirtinę visuomenėje ir užsitikrinę materialinę gerovę, kiti dar siekia pirmojo aukštojo mokslo diplomo ar tik beldžiasi į darbo rinką. Daugelis pasinaudojo menkiausia proga ištrūkti iš gimtųjų provincijos miestelių, nemažai jų iš Lietuvos išplovė emigracijos bangos. Nors dalis jų dar gimę sovietmečiu, apie okupaciją ir komunistinės santvarkos absurdą žino nebent iš artimųjų pasakojimų.
Aktualijos
Auga jaunimo įtaka, rodo pilietinės galios indeksas
Pilietinės visuomenės instituto ekspertai teigia, kad Lietuvos gyventojų pilietinė galia pernai augo. Tai rodo jų atliktas pilietinės galios indekso tyrimas.
Pramogos
Išdalinti britų akademijos televizijos apdovanojimai
Jungtinėje Karalystėje praūžė 63-etieji Britų akademijos televizijos apdovanojimai (BAFTA). Sekmadienio vakarą aktoriai, režisieriai ir filmų bei serialų kūrybinės grupės susišlavė prestižinėmis laikomas statulėles.
Pramogos
Los Andžele išdalinti MTV apdovanojimai
Sekmadienį vakare Los Andžele įvyko MTV apdovanojimai, kurie pakeitė iki šiol vykusių apdovanojimų istoriją. Renginio metu buvo pagerbtos ne tik muzikos, tačiau ir kino žvaigždės, taip pat ceremonijos metu atsisakyta lyčių skirstymo politikos ir nuo šiol visose kategorijose vyrai ir moterys varžysis kartu.
The Economist
Jaunimas ir demokratija: pragaištingas pasyvumas
Turtingajame pasaulyje tūkstantmečio karta vis rečiau ateina į rinkimus
Aktualijos
Tolerancijos galima išmokti
Išsamus jaunimo, senjorų ir emigrantų nuomonės tyrimas atskleidė, kurios žmonių grupės yra nepakančiausios ir kaip keičiasi jų požiūris.
ŽYMA
JAUNIMAS