antradienis, birželio 2 d.
Sveikata
Naujas koronavirusas Kinijoje - koks pavojus mums?
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – ELPKC) praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.
Pasaulis
Irane protestuotojai prie britų ambasados sudegino JK vėliavą
Po Didžiosios Britanijos ambasadoriaus suėmimo dėl įtarimų dalyvavus nelegalioje demonstracijoje, protestuotojai Irane sekmadienį sudegino britų vėliavą prie Jungtinės Karalystės ambasados, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.
Anglijoje
JK Bendruomenių Rūmai pritarė „Brexito“ sutarčiai
Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai ketvirtadienį 330 balsų prieš 231 patvirtino premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą, atverdami kelią jau ne vienus metus atidėliojamam „Brexitui“ įvykti sausio 31-ąją.
Anglijoje
Johnsonas nemano, kad Britanijos santykius su Rusija įmanoma perkrauti
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pareiškė, kad santykių su Rusija perkrovimas yra neįmanomas.
Anglijoje
„Brexito“ šešėlio temdomoje JK rinkimų kampanijoje – finišo tiesioji
Jungtinėje Karalystėje pirmadienį prasideda paskutinė karštligiška rinkimų kampanijos fazė, per kurią ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir leiboristų lyderis Jeremy Corbynas desperatiškai sieks užsitikrinti daugiau balsų prieš ketvirtadienį įvyksiantį svarbų balsavimą.
Aktualijos
Policija turi informacijos ir mano, kad 2015 metais, Wisbechiuje gyvenantis dingęs lietuvis gali būti gyvas
Ričardas Puišys, kuriam dingimo metu buvo 35 metai, paskutinį kartą buvo pastebėtas Čateryje (Chatteris), Dean Drove, Iretons Way, savo darbovietėje Nightlayer Leek Kompanijoje, 2015m. rugsėjo 26d.
Aktualijos
JK vairuotojas, kurio sunkvežimyje rasti 39 kūnai, prisipažino dėl dalies nusikaltimų
Vairuotojas britas, kaltinamas vilkiko priekaboje šaldytuve rastų negyvų 39 vietnamiečių migrantų nužudymu, pirmadienį pateikė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl sąmokslo suteikti pagalbą neteisėtai imigruoti.
Pramogos
Eksemigrantų asociacijos prezidentas D. Petrošius: vis daugiau lietuvių grįžta į tėvynę
Lapkričio 14 d. 18 val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18, Senamiestyje) vyks rašytojos Kristinos Baubinaitės knygos „Slėpynės Anglijoje“ pristatymas. Romanas griauna nusistovėjusius stereotipus apie Jungtinę Karalystę – daugelio lietuvių svajonių šalį. Kapitalizmo ir vartotojiškos kultūros persmelkta britų kultūra, rasizmas tautybės pagrindu ir multikultūrinės visuomenės mitai.
Anglijoje
B. Johnsonas sieks inicijuoti Parlamento balsavimą dėl „Brexit“ sutarties
Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį tikriausiai spaus parlamentą surengti balsavimą dėl jo su Briuseliu suderėtos „Brexit“ sutarties, nurodė jo biuras.
Anglijoje
ES narės atvėrė kelią „Brexitui“, žadama, kad jis įvyks per Heloviną
Europos Sąjungos (ES) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti „Brexito“ susitarimą, kuris praėjusią savaitę pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu. Tačiau bloko narės nepriėmė jokio sprendimo dėl Londono prašymo atidėti skyrybas po spalio 31 d.
Anglijoje
J.C. Junckeris: „Brexit“ atidėti nebereikės
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris ketvirtadienį pareiškė, kad susitarimas, pasiektas su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu, reiškia, jog nebereikės atidėti „Brexit“.
Anglijoje
B. Johnsonas skelbia apie pasiektą susitarimą dėl „Brexit“ (atnaujinta)
Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį paskelbė, kad pavyko pasiekti naują susitarimą su ES dėl šalies išstojimo sąlygų.
Aktualijos
Didžiulio masto tyrimas JK: dėl vaikų lytinio išnaudojimo internete suimti 337 įtariamieji
Jungtinės Karalystės Nacionalinė nusikaltimų agentūra (NNA) trečiadienį pranešė, kad atliekant vieną didžiausių šalyje tyrimų dėl lytinių nusikaltimų prieš vaikus buvo suimti 337 įtariamieji 38 šalyse.
Anglijoje
„Brexit“ derybos – be proveržio
Europos Sąjungos ir britų derybininkams per karštligišką naktinę „Brexit“ derybų sesiją nepavyko pasiekti proveržio, bet trečiadienį, svarbaus bloko viršūnių susitikimo išvakarėse, jie toliau ieškos kompromiso.
Anglijoje
Britanijos opozicija vienijasi, kad užblokuotų „Brexit“ be sutarties
Didžiosios Britanijos opozicijos partijos pirmadienį susitiko planuoti, kaip būtų galima užblokuoti Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo ir prieš parlamento valią.
Anglijoje
JK lietuvių bendruomenės pirmininkė ragina politikus iš pirmų lūpų sužinoti emigrantų problemas
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalios Asanavičiūtės viena koja Didžiojoje Britanijoje, kita – Lietuvoje.
Anglijoje
Britų istorikas P. Frankopanas: nei „Brexitas“, nei kiti Europos reikalai neturi jokios reikšmės
Mūsų svarstymai apie pasaulį neretais atvejais nepagrįsti ir paremti itin ribota patirtimi, įsitikinęs britų istorikas Peteris Frankopanas. IQ apžvalgininkę Kotryną Tamkutę jis tikino, kad europiečių abejingumas kitiems regionams yra naivus ir itin pavojingas.
Anglijoje
Be sutarties išstojusioje Britanijoje gali pradėti trūkti vaistų ir maisto
Jungtinės Karalystės pasirengimas išstoti iš ES be sutarties tebėra „žemo lygio“, o eilės Lamanšo sąsiaurio uostuose gali paveikti vaistų bei maisto tiekimą, rodo trečiadienį paskelbtas vyriausybės vertinimas.
Anglijoje
Prašymo pateikimas pagal ES nuolatinio gyventojo statuso programą (nuolatinio gyventojo statusas ir nenuolatinio gyventojo statusas)
Gairės ES, EEE ir Šveicarijos piliečiams bei jų šeimos nariams, kurie pateikia prašymą pagal ES nuolatinio gyventojo statuso programą.
Pramogos
B. Johnsono „supakuotos žuvies“ komentaras pakvipo melu
„ES yra bloga, nes viską bando reguliuoti“ – tokią mintį britams bando įteigti ne vienas Jungtinės Karalystės (JK) politikas, teigiantis, kad „Brexit“ procesas iš tiesų yra geras ir naudingas. Tačiau prieš švaistantis tokiais pareiškimais, pirmiausia patartina sužinoti savo valstybės taisykles ir įstatymus.
ŽYMA
JK