trečiadienis, gegužės 27 d.
Pasaulis
Virusas
Rekomenduojama į Kiniją nevykti
Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją, kol nebus suvaldytas šalyje plintantis koronavirusas.
Lietuva
Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti
Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką.
Pasaulis
Dalis Didžiosios kinų sienos uždaroma turistams
Kinija penktadienį paskelbė, kad planuojama uždaryti dalį Didžiosios kinų sienos ir kelis kitus Pekino lankytinus objektus, siekiant suvaldyti gyvybių pareikalavusio koronaviruso, kuriuo visoje šalyje užsikrėtė šimtai žmonių, plitimą.
Vietovardžiai
Namibija
Dykumos spalvos, adrenalino skoniai
70 šalių aplankiusi Rita Kulešovaitė neseniai turėjo progą švęsti antrąjį savo gimtadienį, kai Namibijoje netyčia užmynė ant smėlyje įsitaisiusios nuodingos gyvatės. Nepaisant to, ši Afrikos šalis septynerius metus pasaulį maišančios keliautojos atmintyje užima ypatingą vietą.
Pasaulis
Skandalingiausios lėktuvų numušimo istorijos
Vos tik prasidėję 2020-ieji aviacijos istorijoje jau yra pažymėti krauju – sausio 8 d. Iranas sugebėjo numušti vos iš Teherano oro uosto pakilusį Ukrainos lėktuvą, pražudydamas visus juo skridusius žmones.
Pramogos
Atgimsta Kalvarijos sinagogų kompleksas
Kalvarijos (Marijampolės raj.) sinagogų kompleksas susideda iš trijų istorinių pastatų, jį sudaro XVIII a. statyta, vadinamoji vasarinė sinagoga, XIX a. žieminė sinagoga ir XX a. statyta Talmudo mokykla, dar vadinama rabino namu. Tai didelę meninę ir istorinę vertę Suvalkijos kraštui turintis pastatų ansamblis.
Vietovardžiai
Pėsčiomis po Japoniją
Iki šiol uždarumu garsėjanti Tekančios Saulės šalis atokiau nuo masinio turizmo takų išlaikė ir 88 budistines šventyklas jungiantį kelią. Kaunietis Evaldas Karalius su žmona tapo pirmąja lietuvių pora, nužygiavusia visą kalnų keteromis, uolų pakraščiais ir lygumų žaluma vingiuojantį maršrutą.
Lietuva
Vilniaus oro uoste iškils nauji keleivių terminalai
Plėtros ribas pasiekęs Vilniaus oro uostas per ateinančius dvejus metus planuoja pastatyti keleivių išvykimo terminalą, o šiemet pakvies į naują svarbių asmenių VIP terminalą ir konferencijų centrą. Kartu su šiomis investicijomis bus petrvarkomos ir Vilniaus oro uosto transporto prieigos
Pramogos
Šiuolaikiški pasaulio muziejai
Muziejai šiandien mėgaujasi aukso amžiumi. Visame pasaulyje auga naujų pažintinių centrų, galerijų skaičius, o ir senieji stengiasi atsinaujinti, pasipildyti sales. Sumaniai parengtos ekspozicijos prikausto tiek vaikų, tiek suaugusiųjų dėmesį.
Lietuva
Kaip pigiai išsinuomoti automobilį?
Turbūt daugeliui yra nutikę situacijų, kai reikalinga automobilio nuoma, tačiau finansų tam paskirta nebuvo. Pavyzdžiui, neplanuotai sugedus automobiliui, išvykus atostogų ar nutikus kitai neplanuotai situacijai gali prisireikti pigiai išsinuomoti automobilį. Ar žinote, kur ieškoti pigiausio varianto ir ko galima tikėtis?
Pramogos
Gandai apie V. Bareikio ir I. Stonkuvienės santykius aštrėja: pora kartu išvyko į JAV
Jau kurį laiką pramogų pasaulyje aidi kalbos apie su žmona Jurga Šeduikyte besiskiriančio dainininko Vido Bareikio ir televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės užmegztus santykius. Šie gandai dar labiau paaštrėjo šių metų pabaigoje – Vidas kartu su sūnumi ir Indre išvyko į kelionę už Atlanto.
Pasaulis
Keliautojų dėmesiui - ebolos hemoraginės karštligės protrūkis tęsiasi
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) informuoja keliautojus, kad Afrikoje, Kongo Demokratinės Respublikos šiaurės rytuose, tęsiasi ypač pavojingos Ebolos hemoraginės karštligės protrūkis. Ligą sukelia Ebolos virusas, priklausantis Filoviridae virusų šeimai, Zaire ebolavirus padermei, kuriai būdingos sunkios ligos formos.
Vietovardžiai
Kur šoka dvasios ir renkami genčių karaliai: įspūdžiai iš Malavio
Nemažą 2019-ųjų dalį Audronė Ranonytė dirbo Malavyje – Afrikos šalyje, kurioje vis dar teisiama už raganavimą, veikia daugiau kaip 100 Krikščionių bažnyčios atmainų, kandidatai į prezidentus atvyksta nusilenkti genčių karaliams, o kasdienį gyvenimą reguliuoja dvasios.
Pasaulis
Perspėja į Jungtinius Arabų Emyratus plūstančius lietuvius: už labai paprastus pažeidimus ten galite atsidurti kalėjime
Jeigu važinėsite purvinu automobiliu – gresia didelė bauda, jeigu fotografuosite nepažįstamus žmones – būsite deportuoti iš šalies, o jeigu pažvelgsite į svetimą telefoną, ypač į svetimą susirašinėjimą – galite net sėsti į kalėjimą. DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas įspėja, kad tai, kas mūsų šalyje visiškai įprasta ir nebaudžiama, atostogaujant Jungtiniuose Arabų Emyratuose laikoma rimtais nusikaltimais.
Pramogos
Ruošdamiesi keliauti nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo - gali būti, kad į svečią šalį be jo nebūsite įleisti
Jei ruošiatės į kelionę, nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo. Gali būti, kad be jo nebūsite įleisti į kelionės šalį.
Pasaulis
Lietuvis stebėjo protu nesuvokiamą genčių gyvenimą: kūno puošyba kenčiant baisų skausmą, poligamija ir apmusiję vaikai
Etiopija – nepaprasta šalis, tapusi namais iš viso 80 etninių grupių. Čia žmonės gyvena taip pat, kaip ir prieš tūkstančius metų. Viena kitos pašonėje gyvenančios gentys skiriasi kaip diena nuo nakties: vieni puošiasi įspūdingomis šukuosenomis ir mineralų piešiniais ant kūno, kitų moterys garsėja tuo, jog lūpose nešioja plokšteles, treti stato „dangoraižius“ iš bambukų.
Pasaulis
Teismas: „Ryanair“ bagažo mokesčio taisyklės yra perteklinės
Teismas Ispanijoje nurodė, kad pigių skrydžių avialinijų „Ryanair“ taikomas mokestis rankiniam bagažui yra perteklinis, kai vienai keleivei buvo skirta bauda už bandymą įsinešti krepšį į orlaivį be specialaus bilieto, praneša portalas BBC.
Pramogos
Nustebins: ar žinojote, kokius daiktus galite pasiimti iš viešbučio kambario, o kokius - ne
Šiame straipsnyje rasite sąrašus daiktų, kuriuos galite pasiimti iš viešbučio kambario, kuriame apsistojote ir sąrašą daiktų, kuriuos turite palikti, jei nenorite už juos brangiai susimokėti. Sąskaitą galite gauti net gerokai po to, kai baigėsi jūsų viešnagė.
Lietuva
Žavingas klipas apie tai, kodėl lietuviai nešvenčia Helovino, tirpdo internautų širdis
Agentūra „Keliauk Lietuvoje“ sukūrė itin smagų ir mielą vaizdo klipą anglų kalba, paaiškinantį užsieniečiams kodėl lietuviai nelinkę švesti visame pasaulyje populiarios šventės - Helovino.
Aktualijos
„Extinction Rebellion” planuoja trims dienoms uždaryti Londono oro uostą
Klimato kariai „Extinction Rebellion” prasitarė planuojantys „taikiai užimti” London City oro uostą sostinės rytuose. Tai - vienas iš didesnių dviejų sąmyšio savaičių akibrokštų.
ŽYMA
KELIONĖS