pirmadienis, spalio 26 d.
Pasaulis
Prancūzija mečetes uždarinėja vieną po kitos
Paskutinius metus kruvinų teroro išpuolių krečiama Prancūzija bando naikinti terorizmo šaknis pirmiausia šalies viduje.
Aktualijos
Šiandien teroro atakų tikimybė – itin didelė
Pasak naujienų portalo express.co.uk, šiandien galimos islamo ekstremistų (ISIS) teroro atakos, mat besibaigiantis Ramadamo mėnesis, jų teigimu, yra tinkamas metas žudynėms, visapusiškai atiduodant pagarbą Allahui. 1,5 milijardo musulmonų visame pasaulyje, kurie šiuo metu vis dar laikosi Ramadamo, patys yra pavojuje todėl, kad yra spaudžiami ekstremistų ir neseka jų keliu.
Pramogos
Dėl musulmonų vandens parkas uždraudė bikinius
Vandens parkas Stoke-on-Trent mieste per išskirtinį renginį uždraudė lankytojams dėvėti bikinius. Juos siūloma keisti į „Islamui priimtinesnius” drabužius. Tą dieną į vandens parką nebus įleidžiami ir vyrai.
Aktualijos
Norėjo nemokėti skolos, nes yra musulmonas
Vyriškis pabandė atsikratyti savo studentiškos paskolos jos nesumokėdamas, ir motyvavo tai savo religija – jis yra musulmonas. Tačiau studentas buvo perspėtas, kad tokie bandymai išsisukti nuo finansinių įsipareigojimų gali jam sutrukdyti patekti į rojų.
Pasaulis
Religinės žydų ir musulmonų apeigos persikėlė į ligonines
Nuo šiol Norvegijoje gyvenantys musulmonai ir žydai ritualinius savo atžalų apipjaustymus galės atlikti saugiai. Jie su atžalomis laukiami šalies pietuose įsikūrusioje ligoninėje Kristiansand‘e. Tai pirmoji medicinos įstaiga, kurioje atlikta apipjaustymo procedūra nuo 2013-ųjų, kai ją įteisino šalies parlamentas.
Pramogos
1 iš 4 Anglijos musulmonų pritaria terorizmui
Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis visų Didžiosios Britanijos musulmonų pritaria teroristinio išpuolio Paryžiuje motyvams. Beveik pusė iš jų teigia, kad kasdien susiduria su diskriminacija, - rašė portalas independent.co.uk.
Pasaulis
Teroristas Kopenhagoje turėjo du bendrininkus
Danijos policija pareiškė kaltinimus dviem vyrams padėjus teroristui, kuris Kopenhagoje nušovė du žmones.
Pasaulis
Kopenhagoje – mirtinos teroristų atakos
Kopenhagoje vykusiame susirinkime už žodžio laisvę, nušautas vienas žmogus ir sužeisti trys policininkai. Kavinėje, kurioje vyko susirinkimas, buvo ir turėjo kalbėti švedų karikatūristas Larsas Vilksas, į kurį, manoma ir buvo taikytąsi. Po kelių valandų įvykdytas dar vienas išuolis sinagogoje, kurioje nušautas žydas ir sužeisti dar du pareigūnai.
Pasaulis
Vokietijos musulmonai raginami žmonas „įkalinti“ namuose
Vokietijoje gyvenantys musulmonai pradėjo aktyviai raginti savo tikėjimo brolius prisiminti anksčiau gyvavusias tradicijas, kurios užtikrindavo šeimos stabilumą ir turėjo lemiamos įtakos žmogaus dvasiniam stabilumui. „Moterys turi atsigręžti į namus ir paversti juos klestinčiu sodu, iš kurio vyras nebėgs kaip piktas išalkęs liūtas“, - vienoje Berlyno mečečių kalbėjo šeichas Abdel Moezal-Eila.
Pasaulis
Europa išsigandusi: dega raudonas pavojaus mygtukas
Europoje gyvenimas išsimušė iš vėžių. Po islamistų išpuolių Paryžiuje ir šią savaitę vykusios įkaitų dramos Kolombo mieste, šalys ėmėsi ypatingų saugumo priemonių. Prancūzijoje – saugumas sustiprintas iki maksimumo, Belgijos gatvėse pasirodė kariai. Tai viena priemonių užkirsti kelią naujiems išpuoliams.
Lietuva
Pasipylė grasinimai Lietuvos žurnalistams
Vienas didžiausių lietuviškų portalų Delfi.lt gavo grasinantį laišką su įtartinais milteliais. Laiškas adresuotas portalo vyriausiajai redaktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei rašytas rusų kalba, kuriame buvo teigiama, kad „greitai bus kaip Paryžiuje“. Laiškas baigėsi šūkiu, kurį vartoja tiek taikūs, tiek radikalūs musulmonai: „Alach Akbar“.Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia“Alachas – didis“.
Pramogos
Dėl musulmonų ir žydų rašytojams uždrausta knygose minėti kiaules
Vaikų knygų rašytojai įspėti savo kūryboje neminėti kiaulių, dešrelių ir kiaulienos. Mokyklose skaitomų knygų autoriai apriboti taip siekiant išvengti žydų ir musulmonų įžeidimo, skelbė portalas standard.co.uk.
Pasaulis
Dėl žudynių Paryžiuje kalta „al Qaeda“
Dėl praėjusią savaitę Paryžiuje įvykdytų kruvinų teroristų išpuolių, per kuriuos buvo nužudyta 17 žmonių, kalta Jemene veikianti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ grupuotė. Šios grupuotės atstovas išplatino vaizdo įrašą, kuriame džiaugėsi pavykusia operacija ir nupiešė kruviną Vakarų Europos rytojų.
Pasaulis
Prancūzija: teroristų nebijome ir niekada jiems nenusilenksime
Paryžius surengė valstybines laidotuves trims policijos pareigūnams, kurie buvo nužudyti islamistų per virtinę išpuolių praėjusią savaitę. Iš viso 17 žmonių vos per kelias dienas nušovę islamistai ne juokais įbaugino prancūzus ir kitų Europos šalių gyventojus.
Pramogos
Terorizmo ekspertas: Birminghamą valdo musulmonai
Terorizmo ekspertas Steve‘as Emersonas JAV žinių kanalo eteryje paskelbė, kad Birminghamas yra musulmonų miestas, į kurį kitų religijų išpažinėjai tiesiog vengia kelti koją. Ši frazė sukėlė pasipiktinimo bangą internete ir musulmonų bendruomenėse.
Pramogos
„Facebook“ ir „Twitter“ apkaltinti islamofobija
Lyderiaujantys socialiniai tinklai apgynė savo požiūrį į svetainių turinį ir atmetė kaltinimus rasizmu. „Twitter“ ir „Facebook“ atsisakė panaikinti šimtus islamofobinių pranešimų nors juos ir įspėjo prieš rasizmą kovojančios grupės.
Pasaulis
Paryžiaus laikraščio redakcijoje nušauta 12 žmonių
Paryžiaus satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje per išpuolį nušauta 12 žmonių. Naujienų agentūros pranešė, kad dar mažiausiai aštuoni yra sunkiai sužeisti. Žudynes įvykdė du kaukėti vyrai, kurie po užpuolimo paspruko. Užtruko parą, kol policija nustatė šaulių buvimo vietą, rengiamasi jų suėmimo operacijai.
Aktualijos
Diskriminuojami musulmonai tebetiki policija
Tyrimas atskleidė, kad musulmonai pasitiki policija labiau nei likusi populiacijos dalis. Nepaisant kaltinimų diskriminacija dėl galimų terorizmo išpuolių, islamo išpažinėjai nepraranda tikėjimo pareigūnais.
Pasaulis
Islamistai nukirsdino prancūzą
Kraštutinių pažiūrų musulmonai viešai nukirsdino dar vieną žmogų – prancūzų keliautoją, kuris į „Kalifato karių“ nelaisvę pateko negyvenamoje Alžyro teritorijoje. Džhadistai, kurie tiesiogiai save sieja su Sirijoje ir Irake veikiančia ISIS (Islamo valstybe), buvo paskelbę ultimatumą Prancūzijos vyriausybei.
Pasaulis
Islamo kariai verbuoja paauglius Europoje
Europoje pastebima pavojinga tendencija – vis daugiau paauglių išvyksta į tokias šalis kaip Sirija ar Irakas, kur prisijungia prie kraštutinių musulmonų organizacijų. Pastaruoju metu vis daugiau jaunų europiečių užverbuoja Islamo valstybės armija.
ŽYMA
KLIMATAS