trečiadienis, gegužės 27 d.
Lietuva
Pravieniškių pataisos namuose – šokiruojančios „vestuvės“: pradėtas tyrimas
Savo išrinktąją vedęs nuteistasis įkalinimo įstaigoje buvo pasitiktas improvizuotomis vestuvėmis su liaudiškomis tradicijomis ir vyru, perrengtu nuotaka.Tokį vaizdo įrašą paviešinusi Laura Radzevičiūtė teigia, kad jis buvo užfiksuotas šių metų birželį. Pataisos namų direktorius tvirtino, kad dėl neteisėtų dalykų, matomų įraše, pradėtas tyrimas, nors paties įvykio kaip neteisėto nevadino, priešingai – tai esą buvo teatrališkas pasitikimas.
Pasaulis
Nusikaltėlis iš kalėjimo bandė pabėgti apsimesdamas savo dukra
Silikoninė kaukė, tamsių plaukų perukas, rožinės spalvos marškinėliai – šias priemones pasitelkęs iš kalėjimo bandė pabėgti vienas brazilų nusikalstamos gaujos lyderis.
Aktualijos
Nepilnametei nėščiajai trijulė bandė sukelti persileidimą: spardė ir per prievartą girdė skalbinių skystį
Vyras, bandęs priversti savo paauglę merginą patirti persileidimą ir per prievartą ją girdęs skalbinių skysčių, įkalintas 11 metų, rašo Metro.co.uk.
Pasaulis
Vyras tris kartus išvengė mirties bausmės: aiškiai prisimenu, su kokiu siaubu laukiau eilės
Myriop nuteistas Malavio pilietis Baisonas Kaula tris kartus buvo atsidūręs ant mirties slenksčio, bet kaskart jam pavykdavo jos išvengti, nes budeliui baigdavosi darbo diena. Galiausiai šalyje buvo panaikinta mirties bausmė.
Aktualijos
3 moteris užpuolęs serijinis prievartautojas prieš tai iš kalėjimo buvo išleistas per klaidą
Jungtinės Karalystės policijos pareigūnai ieško itin pavojingo nusikaltėlio, įtariamo pagrobus ir išžaginus tris moteris
Aktualijos
„Sijonų kilnojimo įstatymas” įsigaliojo vakar: jį pažeidę rizikuojate ilga viešnage kalėjime
Įstatymas, numatantis baudas bei laisvės atėmimo bausmes už sijonų kilnojimą ir vaizdo fiksavimo priemonių naudojimą siekiant viešoje vietoje užfiksuoti nieko neįtariančių moterų kelnaites ar genitalijas įsigaliojo vakar: štai, ką turite žinoti.
Pasaulis
Kalėjime su 730 nuteistųjų bausmę atlieka ir meška
Viename Kazachstano kalėjime, kartu su kitais 730 nuteistųjų, bausmę atlieka ir rudoji meška, rašo Mirror.co.uk.
Aktualijos
Prieš 12 metų dviratį pavogęs vyras į laisvę vis dar neišėjo
Vyras, už grotų būdamas 17-kos patekęs už tai, kad trenkė kitam asmeniui ir pavogė iš jo dviratį, net praėjus 12 metų vis dar atlieka bausmę ir nežinia kada išeis į laisvę. Per tą laiką dabar 29-erių Wayne’as Bellas matė, kaip iš kalėjimo paleidžiami žudikai, prievartautojai ir kiti gerokai sunkesnius nusikaltimus įvykdę asmenys.
Lietuva
Matuko žudikas G. Kontenis padavė į teismą Lietuvą
2017 m. pradžioje visą Lietuvą sukrėtė žiauri keturmečio berniuko mirtis, sukelta jo motinos Monikos Kaziukaitytės ir šios sugyventinio Gedimino Kontenio. Pora buvo nuteista griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis, tačiau G. Konteniui gyvenimas pamėtėjo auksinę progą – vyras buvo išsiųstas atlikti bausmės į Vokietiją, kur kali gerokai geresnėmis sąlygomis
Aktualijos
Neleistiniems daiktams kalėjime perduoti naudojamos ir negyvos žiurkės
Vien būdami gyvi šie padarėliai daugeliui kelia pasišlykštėjimą. Tačiau viename kalėjime žiurkės, o tiksliau jų negyvi kūneliai buvo panaudoti narkotikų ir mobilių telefonų perdavimui. Deja, bet keista siunta adresato pasiekti nespėjo.
Anglijoje
Lietuvį emigrantą dėl žiaurumo britai praminė velniu: prievartavimo auką pasirinko eidamas gatve
Prieš daugiau nei septynerius metus, vos įkvėpęs laisvės oro, vilkaviškietis sėdo į lėktuvą ir išvyko pas artimuosius į Jungtinę Karalystę, tačiau netrukus jo vardas nuskambėjo ir Lietuvoje, ir Anglijoje – emigrantas iš Lietuvos išžagino britę, buvo nubaustas terminuotai laisvės atėmimo bausmei, tačiau vėliau teismas persigalvojo ir paskelbė žiauriausią bausmę – kalėti iki gyvos galvos.
Pasaulis
Pragaru pramintas kalėjimas Rusijoje: vergiškas darbas, kačiukai krosnyse ir lazda žiurkėms baidyti
Kačiukai, sumetami į liepsnojančias krosnis, kalinės, netenkančios pirštų per vergišką darbą prie siuvimo mašinų, žiurkių knibždantys cechai... Su tokia realybe tenka susidurti patekus į IK-14 – Mordovijos regione (Centrinėje Rusijoje) esančią moterų pataisos darbų koloniją Nr. 14, garsėjančią neįtikėtino masto išnaudojimu ir siaubingomis sąlygomis.
Lietuva
Po insulto išgyvenęs H. Daktaras prabilo apie sunkią ligą
Šių metų sausio pabaigoje insultą patyręs ir skubiai į Kauno klinikas išgabentas Daktarų gaujos lyderis Henrikas Daktaras vasario 16 d. sugrįžo į Pravieniškes ir sėkmingai tęsia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Antradienį nuotoliniu būdu iš Pravieniškių pataisos namų su Vilniaus apygardos administraciniu teismu (VAAT) bendravęs nusikaltėlis teigė, kad jaučiasi neblogai.
Aktualijos
Liemenėlėje paslėptus daiktus moteris bandė perduoti kalėjime sėdinčiam sūnui
Už tai, kad į kalėjimą, kuriame bausmę atlikinėjo jos sūnus, moteris bandė įnešti kanapių ir nedidelį telefoną, ji pati atsidūrė už grotų.
Aktualijos
Kunigą apspjovęs vyras atsidūrė už grotų
Vyras, apspjovęs katalikų kunigą, sulaukė nuosprendžio. Jam skirta 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.
Pasaulis
Po 40 už grotų praleistų metų vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją
Daugiau nei 39 metus už grotų praleidęs neteisingai įkalintas vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją. 71-erių Craigas Coley dar 1978-aisiais už grotų atsidūrė apkaltintas savo buvusios partnerės Rhonda Wicht ir jos sūnaus Donaldo nužudymu.
Aktualijos
Kalėjime mirė už nužudymą nubaustas lietuvis
Sheppey kalėjime mirė ten bausmę atlikęs lietuvis Aleksandras Žuravliovas, pranešė JK žiniasklaida. Nors vyras, už grotų turėjęs praleisti mažiausiai 21 metus mirė birželio 3 dieną, apie tai pranešimas išplatintas buvo tik vasario 14 d.
Lietuva
Britiški sodų karai: kad apkartintų kaimynų gyvenimą 79-erių metų senolė perlipdavo net penkių pėdų aukščio tvorą
79-erių metų senolė pasodinta į kalėjimą 28 dienoms už vandališką elgesį nutaikytą prieš kaimynus.
Lietuva
Kaip linksminamasi Pravieniškėse: vienas skambutis iš pataisos namų ant kojų sukeldavo spec. tarnybas
2018 m. paaiškėjus, kad Pravieniškių pataisos namuose oficiali administracija valdžios beveik neturi, o kaliniai įkūrė savo „valstybę valstybėje“, valdantieji bent jau deklaratyviai užsimojo sutvarkyti betvarkę įkalinimo įstaigoje. Tačiau nuteistiesiems, rodos, į tokius ketinimus buvo nusispjauti.
Aktualijos
Anglijoje ir Velse norima panaikinti trumpo įkalinimo bausmes
Teisingumo ministras svarsto Anglijoje ir Velse panaikinti kalėjimų bausmes, trunkančias mažiau nei šešis mėnesius.
ŽYMA
Kalėjimas