ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Pasaulis
JAV oro linijų bendrovė siūlo nemokamus skrydžius su viena sąlyga
Reklamuodama savo gamtos apsaugai skirtą Žaliąją savaitę, JAV mažų sąnaudų oro linijų bendrovė „Frontier Airlines“ siūlo nemokamus skrydžius asmenims su pavardėmis Green arba Greene (angl. green – žalias), skelbia upi.com.
Aktualijos
„Ryanair“ pilotai balsavo už streiką JK
Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotai, dirbantys Jungtinėje Karalystėje, trečiadienį pranešė, kad artimiausiomis savaitėmis ketina streikuoti, siekdami geresnių darbo sąlygų ir didesnio darbo užmokesčio.
Aktualijos
British Airways sukėlė chaosą oro uostuose - atšaukė 91 skrydį
British Airways oro linijų keleiviai net tris valandas praleido įstrigę ant žemės stovinčiuose lėktuvuose visoje Didžiojoje Britanijoje. Bendrovė dėl chaoso kaltina kompiuterio gedimą, apsunkinusį jų veiklą visame pasaulyje.
Pramogos
Škotijoje prieš skrydį sulaikyti du galimai apsvaigę „United Airlines“ pilotai
Škotijoje sekmadienį buvo sulaikyti du pilotai, kaip įtariama, apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų prieš numatytą skrydį į Naująjį Džersį, informavo policija.
The Economist
Aviacija
Skrydžių valdyme daug netvarkos – brangios senos sistemos nesusitvarko su srautais
Keleivių ir skrydžių vis daugėja, infrastruktūra sparčiai sensta, tačiau dėl asmeninių interesų pertvarka negali vykti.
Aktualijos
Patarimai pirmą kartą keliaujantiems lėktuvu: štai ką turite žinoti
Pasiruošimas – svarbiausia sklandžios kelionės dalis. Ši taisyklė ypač aktuali planuojant pirmąįą kelionę lėktuvu.
Aktualijos
Mažu atlygiu už darbą nepatenkinti „British Airways“ pilotai nubalsavo už streiką
Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovės „British Airways“ pilotai balsų dauguma nubalsavo už streiką ilgai trunkančiame ginče dėl darbo užmokesčio.
Aktualijos
Edinburgo oro uoste – dvi sekundės iki nelaimės
Oro linijų bendrovės „easyJet“ lėktuvas pakilo iš Edinburgo oro uosto, o vos už 2 sekundžių ant to paties tako nusileido „Norwegian Air“ lėktuvas.
Aktualijos
Paskelbtas prasčiausių pagal skrydžių vėlavimą JK oro uostų sąrašas: pirmoje vietoje - Stanstedo oro uostas
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad prasčiausias oro uostas Jungtinėje Karalystėje pagal atidėtų ir vėlavusių skrydžių skaičių yra Londono Stanstedo oro uostas, rašo Bbc.com.
Aktualijos
Vilnius ruošiasi pradėti skrydžius į Londono Sičio oro uostą
Lenkijos oro bendrovei LOT nuo gegužės 1 dienos pradedant naujus tiesioginius verslo skrydžius iš Vilniaus į Londono Sičio oro uostą, antradienį Vilniaus oro uostas pristatys naują kryptį.
Pasaulis
SAS pilotų streikas palietė šimtus tūkstančių keleivių
Dėl skrydžių bendrovės „Scandinavian Airlines System“ (SAS) pilotų streiko sekmadienį buvo atšaukti 1213 skrydžių, be suplanuotų kelionių liko apie 110 tūkst. žmonių.
Aktualijos
Sekmadienio vakarą šalia Londono Heathrow oro uosto buvo kilęs didžiulis gaisras
Šalia pagrindinio Jungtinės Karalystės tarptautinio oro uosto – Londono Hitrou oro uosto įsiplieskė didžiulis gaisras, prieš tai nugriaudėjus keliems sprogimams, skelbia „Daily Mail“.
Aktualijos
Panika easyJet skrydyje: keleivis 9 kilometrų aukštyje mėgino atidaryti lėktuvo duris
Kompanijai EasyJet priklausančiame Airbus A319 modelio lėktuve skridusiame iš Gatwicko oro uosto į Pisa kilo klaiki panika dėl vieno iš keleivių elgesio: 9 kilometrų aukštyje mėgino atlupti orlaivio duris.
Verslas
Pakilimai ir nuopuoliai: kaip „Boeing 737 MAX“ krizė paveiks pačią bendrovę?
Saugumo sumetimais kovo viduryje masiškai nutupdžius „Boeing 737 MAX“ lėktuvus padarinius pajus visi – nuo pačios „Boeing“ iki keleivių. Tačiau dėl nelanksčios rinkos struktūros viskas ilgainiui grįš į vėžes.
Pasaulis
Už asmenukę šiame Tailando paplūdimyje - mirties bausmė
Oro uostų vadovai išreiškė susirūpinimą dėl žmonių, kurie blaško pilotus paplūdimyje, esančiame netoli Phuket tarptautinio oro uosto.
Aktualijos
Paskelbta geriausia Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovė
“TripAdvisors'” įmonės surengtuose “Travellers’ Choice Awards” buvo paskelbtos geriausios Jungtinės Karalystės ir pasaulio oro linijų bendrovės.
Aktualijos
„Ryanair“ nebevykdys tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir vieno JK oro uosto
Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pranešė kovo mėnesį baigianti vykdyti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Birmingamą. Paskutinis tiesioginis skydis tarp šių miestų numatytas kovo 29 d. – tada, kada turėjo įvykti oficialius Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos.
Pasaulis
Išsigandęs keleivis lėktuves aptiko vaizdo stebėjimo kamerą: ar mus šnipinėja?
Lėktuve prietaisą, panašų į vaizdo stebėjimo kamerą orlaiviuose įmontuojamuose televizoriuose pastebėję keleiviai baiminasi, jog yra sekami.
Gyvenimas
Kas vyksta lėktuvui patekus į Lietuvos oro erdvę?
Atvykę į oro uostą registruojame bagažą, atliekame saugumo patikros procedūras ir patogiai įsitaisę lėktuvo kėdėje imame mėgautis kelione. Tuo metu procesas, kad lėktuvas laiku ir saugiai atsirastų jūsų galutiniame kelionės taške, dar tik prasideda. Keleiviui dažnai nematomas, bet svarbias funkcijas atliekanti valstybės įmonė „Oro navigacija“ atskleidžia, kad vienas svarbiausių sėkmingo skrydžio garantų – tai darnus pilotų, skrydžių vadovų darbas ir tiksliai, tarsi šveicariškas laikrodis veikianti įranga.
ŽYMA
LĖKTUVAI