antradienis, gegužės 26 d.
Aktualijos
Lietuvių pergalė egzotiškoje rungtyje
Pasaulio žmonų nešimo čempionate pergalė antrus metus iš eilės atiteko lietuvių porai. Marijampoliečiai Vytautas Kirkliauskas ir jo žmona Neringa Kirkliauskienė varginantį 253,5 metro kliūčių ruožą praėjusį šeštadienį įveikė per 1 minutę ir 6,72 sekundės. Jų rezultatas buvo vos sekundės dešimtąja dalimi geresnis nei pasaulio čempiono titulą net šešis kartus anksčiau iškovojusio suomio Taisto Miettineno ir jo naujos partnerės Katjos Kovanen.
Pramogos
Jubiliejiniame Mančesterio dienų parade sužibėjo ir Mančesterio lietuviai
Visai neseniai, birželio 23d., Mančesterio centre skambėjo įvairių tautų muzika ir nuvilnijo kilometrinė, spalvinga Mančesterio parado eisena. Mančesterio miesto savivaldybė 10-tą kartą surengė Mančesterio dienų paradą, kuriame dalyvavo daugiau nei 40 bendruomenių ir 1500 dalyvių iš įvairių Mančesterio miesto ir priemiesčių etninių, profesinių ir socialinių bendruomenių. Antri metai iš eilės dalyvavo ir Mančesterio Lietuvių Draugija. Šių metų parado tema buvo „10 iš 10“. Kiekvienai bendruomenei paradui pasiruošti ir įgyvendinti įspūdingiausias svajones padėjo menininkai ne tik iš Didžiosios Britanijos, bet ir iš Brazilijos, Kroatijos, Egipto, Indijos bei Lietuvos. Rūta Stasevičiūtė buvo vienintelė lietuvė tarp 54 tarptautinių menininkų.
Lietuva
Avariją Černobylio AE likvidavę lietuviai: atleiskite, kad esame gyvi
Lietuvos judėjimo „Černobylis“ pirmininkas neslepia apmaudo – ilgus metus pamiršti ir neišklausomi Černobylio atominės elektrinės (AE) katastrofos veteranai visuomenei parūpo tik pasirodžius greit išpopuliarėjusiam serialui.
Pasaulio lietuviai
Lietuvių emigrantų trijulė šiurpino ir Angliją, ir Italiją: nusikaltimą įvardijo kaip pasibaisėtiną ir ligotą
Kalėti iki gyvos galvos – tokį nuosprendį prieš penkerius metus britų teisme išgirdo trys lietuviai emigrantai. Jauni vyrai buvo nuteisti už jauno italų kilmės padavėjo nužudymą, o vietinėje žiniasklaidoje jų veiksmai buvo vadinami kaip pasibaisėtini ir ligoti.
Aktualijos
Stratforde mirtinai peiliu sužalotas vyras - lietuvis
Anglijos naujienų portalai pranešė, kad viena iš penkių per šešias dienas mirusių užpuolimų peiliais aukų - 42 metų amžiaus lietuvis Giedrius Juškauskas.
Anglijoje
„Draugystės tiltas“ Londone: lietuvybė nenuobodžiai
Kur begyventų lietuviai, noras bendrauti, vienytis, semtis gerosios patirties neblėsta. Gražų gegužės savaitgalį Londone vyko jau penkioliktasis, jubiliejinis, sąskrydis „Draugystės tiltas“.
Pasaulio lietuviai
Mirė Petras Klimas jaunesnysis
Gegužės 22 dieną po sunkios ligos mirė Petras Klimas jaunesnysis, diplomatas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Petro Klimo sūnus, ilgametis aktyvus Prancūzijos lietuvių bendruomenės narys.
Pramogos
Atpigęs svaras blogina lietuvių emigrantų gyvenimą
Dėl „Brexito“ smukęs svaro kursas euro atžvilgiu mažina realias lietuvių emigrantų pajamas, ir tai gali paskatinti dalį iš jų grįžti į Lietuvą arba persikelti iš Londono į pigesnius Britanijos miestus, teigia bendruomenės atstovai.
Anglijoje
Emigrantai grįžta į Lietuvą. Ar ragavę darbo užsienyje pranašesni už vietinius?
Pernelyg užsitęsusi nežinia dėl Brexito ir lietuvių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje padėties po šalies išstojimo stumtelėjo tautiečius vėl svarstyti klausimą „Ar verta grįžti į tėvynę?". O ar pargrįžėlių laukia ir ką apie juos mano Lietuvos verslininkai.
Lietuva
Proga groti M. Mikutavičiaus dainą: Lietuvoje – daugiau nei 3 mln. gyventojų
Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste. Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. O Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šias tendencijas stebi Registrų centras.
Anglijoje
Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali balsuoti paštu
Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali iš anksto balsuoti paštu, o rinkimų dieną – asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Aktualijos
Nepakliūkite sukčiams į rankas: vienas skambutis sukėlė didžiulį stresą
Anglijoje vis dar siaučia sukčiai, bandantys iš patiklių gyventojų išvilioti tūkstantines sumas. Taip vos nenutiko ir vienai šiuo metu JK gyvenančiai tautietei. Feisbuke esančioje grupėje moteris pasidalijo savo istorija, kaip vos vienas nežinomo numerio skambutis jai galėjo patuštinti banko sąskaitą.
Anglijoje
Kviečiame į susitikimus su atstovais iš Lietuvos aptarti aktualius „Brexito“ klausimus
Kaip „Brexitas“ lems mano pensiją? Ar po „Brexito“ grįžęs į Lietuvą turėsiu sveikatos draudimą ir gausiu nemokamas sveikatos paslaugas? Kokios įsidarbinimo ir verslo kūrimo galimybės Lietuvoje?
Anglijoje
„Brexit“ paskubino kraustynes: išvykstantys lietuviai susipakuoja ištisus butus
Vis dar tvyrant chaosui dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) lietuvių emigrantai, panašu, pasimetę. Kaip pasakojo lengvus krovinius gabenančių ir kraustynėmis užsiimančių įmonių vadovai, kol vieni kraunasi mantą ir į Lietuvą iš JK parsiveža ištisus butus, kiti kaip tik skuba emigruoti ir greičiau įsitvirtinti, kol nebuvo uždarytos šalių sienos.
Gyvenimas
Į Tailandą Lietuvos piliečiai galės vykti be vizų
Lietuvos užsienio reikalų ministerija gavo Tailando Karalystės ambasados pranešimą, kad nuo 2019 metų balandžio 14 dienos Lietuvos piliečiai, atvykstantys į Tailandą turizmo tikslais, galės šalyje 30 dienų būti be vizos.
Pramogos
Rinkimai – kokie ir kada?
Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose. #MesPiliečiai
Pasaulio lietuviai
Pasaulio lietuvių metams – specialus projektas „Keturi milijonai“
Pagal charakterį ir papročius lyg ir turėtume būti prisirišę prie namų ir gimtinės, tačiau istorija byloja ką kita – nuo seno, tik atsiradus progai, ieškoti laimės keliaujame svetur. Pastarieji dešimtmečiai dar kartą įrodė, kad esame emigrantų tauta. Šiandien lietuvį sutiksi visur – Lenkijoje ir Amerikoje, Anglijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tai kiek gi mūsų yra pasaulyje? Sakoma, kad apie keturis milijonus. Būtent taip – „Keturi milijonai“ – vadinsis Lietuvos radijo laidų ciklas, skirtas šiemet paskelbtiems Pasaulio lietuvių metams.
Anglijoje
Daugėja kraustynių iš Didžiosios Britanijos
Pervežimo mikroautobusais paslaugas teikiantis verslas klientų srautą, išaugusį artėjant numatytajam „Brexit“, lygina su kraustynėmis iškart po referendumo dėl britų pasitraukimo iš Europos Sąjungos, rašo „Verslo žinios“.
Lietuva
Verslūs jaunuoliai Londone: tvariausias biuras pasaulyje ir uždari kompanijų susitikimai
Savaitė viename svarbiausių globalaus pasaulio ir ekonomikos miestų keturiems Lietuvos Junior Achievement (LJA) programų alumni – Gintarei Radvilavičiūtei, Justinui Klevinskui, Jonui Pečiuliui ir Giedriui Mirkliui iš atminties neišdils ilgai. Ekonominio švietimo organizacijos programoje „Jaunojo kolegos diena“ dalyvaujantiems jaunuoliams Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC) suteikė galimybę ne tik iš vidaus pažvelgti į didžiausius pasaulio verslus, tačiau ir susitikti su ten dirbančiais Londono lietuviais.
ŽYMA
LIETUVIAI