antradienis, sausio 19 d.
Sveikata
Naujas koronavirusas Kinijoje - koks pavojus mums?
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (toliau – ELPKC) praneša, kad Kinijos Wuhano savivaldybėje nuo 2019 m. gruodžio 31 d. iki 2020 m. sausio 5 d. užregistruoti 59 plaučių uždegimo atvejai, kuriuos galimai sukėlė dar nežinomas naujas koronavirusas.
Pasaulis
Pneumonijos protrūkį Kinijoje galimai sukėlė naujas koronavirusas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro medžiaga, informuoja apie Wuhane (Kinijoje) registruojamą pneumonijos, kurią galimai sukėlė naujas koronavirusas, protrūkį. Šiuo metu yra užregistruoti 59 ligos atvejai.
Sveikata
Skiepai nuo gripo mažina mirties riziką
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad šaltuoju metų laiku prasideda gripo sezonas. Didžiausias sergamumas paprastai būna sausio–kovo mėnesiais. Kiekvienais metais Lietuvoje gripu suserga nuo 40 iki 60 tūkstančių gyventojų. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo sezono metu perserga net iki 800 000 gyventojų. Dažniau serga vaikai.
Sveikata
Denge karštligės atvejis Kaune: patarimai keliaujantiems po egzotines šalis
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad per mėnesį iš Kauno asmens sveikatos priežiūros įstaigos gauta informacija apie du Denge karštligės atvejus, vienas iš jų jau patvirtintas, o dėl kito laukiama tyrimo rezultatų.
Lietuva
Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.
Anglijoje
Tautiečiai prašo pagalbos: dukrytei Anajai - cerebrinis paralyžius
Anajai vos 2 su puse metukų, tačiau jai ir jos tėveliams gyvenimas išbandymų jau nepagailėjo.
Sveikata
Gimdos kaklelio vėžys – klastinga liga
Gimdos kaklelio vėžys – ketvirtas pagal dažnumą moterų onkologinis susirgimas. 2018 m. užregistruota pasaulyje apie 570 tūkst. naujų šio vėžio atvejų, tai sudarė 6,6 proc. visų moterų vėžio atvejų. Gimdos kaklelio vėžys pasaulyje vis dar išlieka viena iš dažniausių moterų mirties nuo vėžio priežasčių.
Sveikata
Medikai: šios priemonės padės apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina per šventes neprarasti budrumo ir primena, kad prevencinės priemonės gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir gripo.
Sveikata
Antibiotikai negydo gripo ir kitų virusinių infekcijų
Siaučiant gripui vis daugiau susirgusiųjų kreipiasi į gydymo įstaigas ar tiesiogiai į vaistines dėl gripo ir kitų virusinių kvėpavimo takų infekcijų gydymo. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai primena, kad gripą ir peršalimą dažniausiai sukelia virusai, kurių antibiotikai neveikia.
Sveikata
Sveikata: kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės
Kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis naujausia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos maisto saugos institucijos ataskaita.
Sveikata
Šaltasis metų laikotarpis – meningokokinės infekcijos sezonas
Šaltuoju metų laikotarpiu gyventojai dažniau serga ne tik gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau stebimas ir kitų infekcijų sezoninis pakilimas, pavyzdžiui, meningokokinės infekcijos.
Sveikata
Europos agentūra šiemet prognozuoja sunkesnį gripą
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.
Sveikata
Medikai įspėja susiruošusius žiemos atostogų
Kad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.
Sveikata
Žiema – virusinių žarnyno infekcijų sezonas
ULAC medikai pažymi, jog virusų plitimo sezonas tik įpusėjo ir sergamumo virusinėmis žarnyno infekcijomis sezonas tik prasideda.
Sveikata
Stabligė – Europoje septyni iš dešimties susirgusiųjų priklauso vienai amžiaus grupei
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad remiantis naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (ELPKC), 2017 m. Europoje buvo registruota 82 stabligės atvejai, iš kurių septyni iš dešimties susirgusiųjų, – 65 metų ir vyresni asmenys.
Gyvenimas
Skarlatinos protrūkis talžo JK: per savaitę Anglijoje ir Velse užsikrėtė 480 vaikų
Gydytojai pranešė apie nerimą keliantį protrūkį po to, kai per savaitę šimtai vaikų Anglijoje ir Velse susirgo skarlatina.
Sveikata
Šiemet pasaulyje užregistruota virš 5 kartų daugiau poliomielito nei pernai
Per dešimt šių metų mėnesių pasaulyje užregistruoti 107 susirgimai poliomielitu ir tai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, virš penkių kartų daugiau susirgimų, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu – atitinkamai 107 ir 19 atvejų.
Sveikata
Vaikas tapo irzlus, prastėja pasiekimai moksle - kaltos gali būti kirmėlės
Pasak ULAC gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, enterobiozė vaikams diagnozuojama atsitiktinai arba tiriant vaiką prieš pradedant lankyti vaikų ugdymo įstaigą.
Sveikata
Nauji tyrimai perspėja: moterys, dažančios plaukus, rizikuoja susirgti krūties vėžiu
Naujas tyrimas atskleidė, kad moterys, kurios nuolat naudoja plaukų dažus ir cheminius tiesintuvus, turi didesnę riziką susirgti šia liga.
Aktualijos
Tris senjorus plaktuku ir kastuvu mirtinai uždaužęs vyras pripažintas nepakaltinamu
28-erių metų paranojine šizofrenija sergantis vyras per kelias valandas nužudė tris pensinio amžiaus žmones, bet kaltinimų žmogžudystėmis išvengė. Išteisinimo pagrindas – psichikos liga.
ŽYMA
LIGOS