šeštadienis, gruodžio 5 d.
Gyvenimas
Anglijos namuose - mirtina audinius „ėdanti” bakterija
Milijonai Jungtinės Karalystės gyventojų patys to nežinodami savo namais gali dalintis su itin pavojinga bakterija. Teigiama, kad metų metais nepastebima „USA300” bakterija sukelia mirtinas ligas ir netgi „maitinasi” žmogaus audiniais.
Pramogos
Kodėl pas gydytojus reikia eiti tik ryte
Eidami į gydymo įstaigą iš ryto, pacientai turi daugiau šansų patekti pas švarias rankas turinčius gydytojus bei išvengti infekcijų rizikos, rodo tyrimas. Kuo labiau į vakarą, tuo rečiau medicinos personalas plauna rankas.
Pramogos
Dantistas Anglijoje tūkstančius galėjo užkrėsti ŽIV
Birželį vieno iš dantistų Anglijoje darbo licenzija sustabdyta po to, kai jis buvo slaptai nufilmuotas galimai pažeidžiantis infekcijų prevencijos standartus. Sveikatos sistemos ekspertai stvėrėsi už galvų – dabar jie turės įvykdyti bene didžiausią šalies istorijoje pacientų apklausą, mat bijoma, kad tūkstančiai pacientų galėjo būti užkrėsti ŽIV.
Lietuva
Pavojinga infekcija vėl sėja paniką
Šią savaitę Vilniaus Visuomenės sveikatos centras gavo informacijos, kad vienoje Vilniaus mokyklų meningokokine infekcija susirgo pradinukas. Vaikas atsidūrė reanimacijoje. Kaip rašė portalas „Delfi“, vaiko būklė stabili ir ji gerėja, tačiau kurį laiką jis buvo gydomas reanimacijoje.
ŽYMA
LITVAKAI