sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Sportas
Lyčių lygybė
Moterų futbolo komandos vadovė M. Murphie: „Kiek gali būti tų pirmų žingsnių?“
Kai visas Liono stadionas per 2019 m. pasaulio moterų futbolo čempionato finalą skandavo „vienodo užmokesčio“, tapo aišku, kad kažkas smarkiai pasikeitė. Tačiau tuo metu pasaulyje jau buvo vienas klubas, vyrų ir moterų komandoms mokantis vienodai – tai Anglijos „Lewes FC“. Jo moterų ekipos vadovė Maggie Murphie IQ autorei Rugilei Trumpytei pasakojo, kokius pokyčius šiuo metu patiria futbolas ir kokią įtaką tam turėjo šiųmetis turnyras Prancūzijoje.
Temos
Greitesnės už prietarus
Bėgikės jau seniai kovoja dėl pripažinimo ir statuso, kuriais mėgaujasi maratonus ar krosus įveikiantys vyrai. Rachel Hewitt domisi, kodėl bėgimo batelius apsiavusi moteris vis dar laikoma maištininke.
Pasaulio lietuviai
Lietuvos ambasadoje Maskvoje suvaidintas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“
Rugsėjo 12 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje gausiai susirinkusiai lietuvių bendruomenei buvo parodytas istorinis spektaklis „Šimtmečio moterys“.
Gyvenimas
Kaip kalbėti ir elgtis, kai vyras peržengia leistinas ribas
Dauguma moterų susiduria su tokia problema, kai pats artimiausias žmogus ima pulti ir užgaulioti. Moteris pasimeta ir nežino, kaip teisingai reaguoti, ką atsakyti. Ji nori išvengti konflikto, tačiau toleruoti grubaus elgesio su savimi taip pat negali.
Kava su IQ
S. Mbete: „Socialinė nelygybė – stipri korta, kuria žaidžia populistai“
Nacionalizmas ir populizmas Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) auga ir stiprėja, įsitikinusi Pretorijos universiteto dėstytoja dr. Sithembile Mbete. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei ji sakė, kad šiuo metu PAR gyventojai nekvestionuoja demokratijos ir konstitucijos per se, tačiau ateityje su tuo susijusių klausimų neabejotinai kils.
Gyvenimas
Ką moterims reiškia papuošalai?
Žmonės, kurie mano, kad papuošalų paskirtis padaryti gražias moteris dar gražesnėmis, klysta. Žinoma, visi tie žiedeliai, auskariukai, karoliukai mus puošia, tačiau jie atliekas ir kitas ne mažiau svarbias užduotis.
Gyvenimas
Tyrimas: net 80 proc. moterų dėvi netinkamo dydžio liemenėlę – kaltas nepasitikėjimas savimi?
Vieno apatinio trikotažo gamintojų užsakyto tyrimo duomenimis, net 80 proc. moterų nešioja joms netinkamo dydžio liemenėlę: 70 proc. dėvi per mažą, o 10 proc. – per didelę. Dalis neatitikimų gali pasitaikyti ir dėl nežinojimo ar klaidų, tačiau statistika aiškiai koreliuoja su savo krūtinės dydžiu bei forma nepatenkintų moterų skaičiumi.
Gyvenimas
10 mokslinių rekomendacijų merginoms, kaip patraukti vaikiną
Manote, kad jums nesiseka partnerio paieškose ir nežinote, ką daryti, kad patiktumėte vaikinams, pasinaudokite mokslo atradimais. Juk mokslininkai tyrinėja visas sritis, taip pat ir žmonių santykius.
Aktualijos
Seksistines replikas laidžiusiam vyrui pasipriešinusi moteris buvo sumušta
Gatvėje buvo sumušta prieš ją sesksistinius komentarus laidžiusiam vyrui žodiškai pasipriešinusi moteris.
Gyvenimas
10 požymių, kad kitiems atrodote nusivylusi ir vieniša
Po nesėkmingų pasimatymų ir pažinčių virtinės gali apimti panika, kad visam laikui liksite vieniša. Natūralu, kad kovodamos su šiuo jausmu stengiatės paversti save labiau prieinama ir atvira pažintims. Tačiau būkite atsargi, kad neperlenktumėte lazdos. Kitaip atrodysite nusivylusi ir atstumianti, o ne geidžiama. Štai dešimt požymių, kad reikia susimąstyti apie tai.
Aktualijos
Išmatų pilnuose namuose dar gyvą moterį doroti pradėjo lervos
Savo namuose Bridlingtone, pilnuose išmatų ir šiukšlių, rastas negyvos, lervomis ir musėmis aplipusios moters kūnas, praneša Metro.co.uk.
Pasaulis
Kita Svajonių komanda: kaip JAV pradėjo dominuoti futbole
JAV rinktinė – labiausiai dominuojanti futbolo pasaulyje. Šis teiginys, skambantis kaip pokštas pagalvojusiems apie vyrų sportą, visai nejuokingas kalbant apie Jungtinių Valstijų moterų ekipą, savo galybę įrodinėjančią jau tris dešimtmečius.
Gyvenimas
Per plauką nuo tragedijos: per taką ištiesta virvė vos nenupjovė moteriai galvos
Dviračiu važiavusi moteris nuo transporto priemonės nugriuvo jos kaklą perrėžus per taką ištiestai virvei.
Lietuva
Moterys šaulės: stereotipai jau praeityje – visi turime mokėti ginti Tėvynę
Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, į kurią aktyviai įsitraukia vis daugiau šalies moterų. Paklaustos,kaip jaučiasi griaudamos visus nusistovėjusius stereotipus visuomenėje apie moterų ir karinių organizacijų nesuderinamumą, LŠS narės tikina, jog apie tokias nuostatas jau seniai pamiršusios, o mokėti ginti savo Tėvynę – kiekvieno pareiga.
Gyvenimas
4 paprasti ir prieinami būdai, kaip tapti labai patrauklia moterimi
Šeštojo dešimtmečio stiliaus etalonas Sofi Loren dažnai sakydavo, kad moteris, kuri yra įsitikinusi savo grožiu, sugebės tuo įtikinti ir kitus.
Pramogos
Tyrimai atskleidė, kad moterims reikia daugiau miego nei vyrams
Pasirodo, moterims reikia daugiau miego nei vyrams. Tai – ne išgalvotas, o moksliniais tyrimais paremtas faktas, ir jei savo antrajai pusei norėsite pateikti argumentą, štai jis.
Pramogos
Moterų pavydo skalė ir išraiškos pagal Zodiako ženklą
Gali pasirodyti, kad moterys ir pavydas yra du neatsiejami dalykai, tačiau iš tiesų ne visos jos yra tokios pavydžios, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Taigi, kurios jų pavydi ir dėl menkiausios smulkmenos, o kurios galėtų atleisti net ir partnerio neištikimybę?
IQ Tema
Paskutinė kliūtis: kodėl reikėtų į Lietuvos kariuomenę šaukti ir moteris?
Lietuvoje grąžinant privalomąją karinę tarnybą sustota pusiaukelėje – nenumatytas vaikinų ir merginų šaukimas lygiomis teisėmis. Metas ištaisyti klaidą.
IQ Tema
Laiku ir vietoje. Arba atvirkščiai
Geriausios ir blogiausios valstybės moterims
Aktualijos
Populiarioje drabužių parduotuvėje mirė iš pirmo aukšto iškritusi moteris
Penktadienį policijos pareigūnai buvo iškviesti į Nottinghame esantį prekybos centrą „Victoria Centre“. Ten iš „Urban Outfitters“ parduotuvės, esančios pirmame aukšte, į cokolinį aukštą nukrito ir užsimušė senyvo amžiaus moteris, rašo Metro.co.uk.
ŽYMA
MOTERYS