sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Lietuva
Ambasadorė I. Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą
Spalio 30-31 dienomis Monake vykstančiame Tarptautinės frankofonijos organizacijos (TFO) narių susitikime Lietuvos prezidento atstovė TFO ambasadorė Irena Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą.
Pramogos
Mokslininkai įsitikinę: ateiviai tikriausiai jau lankėsi Žemėje
Paukščių take gali būti daugybė tarpžvaigždinių ateivių civilizacijų, rodo naujausias mokslinis tyrimas. Mes tiesiog apie tai nežinome, nes ateiviai pas mus nesilankė jau 10 mln. metų, rašo sciencealert.com.
Pramogos
17 mėnesių trukę stebėjimai atskleidė netikėtą faktą – net 12 mėnesių po mirties žmogaus kūnas ir toliau juda
Netoli Sidnėjaus yra viena šiurpi, bet labai reikalinga vieta, vadinama AFTER. Tai – žmogaus kūno irimo centras, kur dirba kelios mokslininkų komandos. Alyson Wilson yra viena iš tų mokslininkų. Ji neseniai užbaigė įdomų tyrimą, kuris parodė, kad žmogus juda net 12 mėnesių po mirties. Bet ką tai reiškia? Ir kodėl tai svarbu?
Gyvenimas
Lietuvė mokslininkė iš Dublino: vaistai nuo vėžio egzistuoja, tačiau yra kita bėda
Būtent anksčiau aptikti vėžį – pagrindinis tikslas tyrimų, kuriuos atlieka dr. Živilė Ušeckaitė, iš Lietuvos su tėvais į Airiją atvykusi dar paauglė. Airijoje ji baigė mokslus ir sėkmingai daro mokslinę karjerą. „Dabar mąstau, kad tai buvo geras pasirinkimas, nes baigus mokslus Airijoje galimybės šiek tiek didesnės. Būtent kalbant apie sritį, kurioje aš dirbu“, – interviu teigė Ž. Ušeckaitė.
Pramogos
Kairiarankių pranašumai pagaliau išaiškinti
Visuomenė seniai vadina kaire ranka rašančius žmones talentingais. Nauji tyrimai parodė, kad kairiarankių smegenys veikia kitaip – šie žmonės pasižymi geresniais verbaliniais įgūdžiais.
Aktualijos
Pasitikrinkite ar jūsų vaikui mokykloje priklauso nemokamas maitinimas
Šią savaitę dauguma vaikų visoje Jungtinėje Karalystėje sugrįš į klases ir pailsėję po vasaros atostogų vėl kibs į mokslus. Gausiame jų būryje bus ir tokių, kuriems ugdymo įstaigoje priklausys nemokamas maitinimas. Jau keletą metų šalyje vyraujanti sistema padeda pasirūpinti, kad vargingose ar mažas pajamas gaunančiose šeimose augantys vaikai visą dieną nebūtų alkani.
Pramogos
Mokyklai uždraudus priauginamus nagus, įsiuto tėvai: vaikai negali paimti parkerių
Viena mokykla nusprendė įvesti taisyklę ir uždraudė mokiniams klasėse sėdėti su priaugintais nagais. Tokių priemonių imtis teko po to, kai į ugdymo įstaigą ateinama pasipuošus „ekstremalaus ilgio ir dizaino“ nagais, dėl kurių mokiniai negali paimti parkerių į rankas.
Lietuva
Kita emigracijos pusė: išvykti planuoja trečdalis moksleivių, nurodančių, kad jų šeima – nepasiturinti
Geriau besimokantys ir save pasiturinčiais laikantys abiturientai mieliau liktų gyventi ir dirbti Lietuvoje, o prasčiau besimokantys ir sunkiau gyvenantys dažniau svarsto apie emigraciją.
Anglijoje
B. Johnsonas žada pertvarkyti vizų sistemą mokslo talentams į Britaniją pritraukti
Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pristatė planus sudaryti galimybes pagreitinta tvarka gauti vizą „gabiausiems ir geriausiems“ užsieniečiams.
Pramogos
Štai kodėl negalime atsispirti graudžioms šunų akims
Ar kada nors susimąstėte, kaip mūsų augintiniai šunys išmoko nutaisyti graudžią akių išraišką, kuriai dažniausiai nesugebame atsispirti?
Pramogos
Po avarijos vyrą ištiko gluminanti problema: prireikė medikų pagalbos
35-erių metų vyras į gydytojus Jungtinėje Karalystėje kreipėsi po nedidelės mopedo avarijos. Vyras beveik nesusižeidė, tačiau jį kamavo net 9 dienas trukusi erekcija. Kodėl taip atsitiko?
IT ir transportas
Dirbtinis intelektas
J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.
Aktualijos
Pertraukos tarp pamokų per trumpos ir žaloja vaikus, skelbia tyrimai
Šiandien pertraukos tarp pamokų yra gerokai trumpesnės nei prieš porą dešimtmečių, skelbia ekspertai ir priduria, kad tai turi neigiamą poveikį, mat mokiniai turi mažiau laiko, kurį galėtų skirti aktyviai veiklai ir bendravimui su bendraamžiais.
Pasaulis
Mokslininkas: didelė tikimybė, kad per ateinančius 10 metų Saulė išspjaus katastrofišką žybsnį
Jeigu mokslininkų prognozės pasitvirtins ir Saulė pasiųs galingą plazmos debesį, Žemės gyventojų laukia apokaliptinis scenarijus, teigia Europos kosmoso agentūros Kosmoso oro stebėjimo departamento vadovas Jussi Luntama.
The Economist
Kinijos mokslas
Ar gali Kinija tapti didžiuoju mokslo centru?
Netrukus bus patikrinta hipotezė, ar didžiajam mokslui būtina minties laisvė
Pramogos
Pagirių nesukeliantis sintetinis alkoholis – jau netolimoje ateityje
Mokslininkai skelbia, kad po penkerių metų parduotuvių lentynose atsiras naujas alkoholinis gėrimas, kurio pavartoję asmenys jausis apsvaigę, bet kitą rytą neturės gydytis pagirių, rašo Independent.co.uk.
Lietuva
Lietuva yra patentavusi išradimų, kurie gali būti pritaikyti dirbtinio intelekto projektuose
Pastaraisiais metais pasaulyje sparčiai didėja su dirbtinio intelekto (DI) sprendimais susijusių patentuotų išradimų skaičius. Lietuvoje dar nėra užregistruota išradimų, kuriais būtų siekiama apsaugoti DI sritis, tačiau jau yra patentuota darbų, kurie gali būti panaudojami ir DI projektuose aviacijos, finansų apskaitos ir kontrolės srityse.
Lietuva
Lietuvos mokyklos rengiasi priimti emigrantų vaikus
Kaistant deryboms dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), tikimasi sulaukti daugiau grįžtančių Lietuvos emigrantų, jų jau dairosi ir kai kurios Lietuvos įmonės, siūlydamos darbo vietas. Tačiau jau parvykusioms šeimoms nerimą kelia tolesni vaikų mokslai – ir ne tik pati švietimo sistema, bet ir svetur įgytų moksleivių žinių skirtumai, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba
Anglijoje
Lietuvių verslininkus JK kviečia dalyvauti tyrime
Sveiki, esu socialinių mokslų magistrantas, šiuo metu persikraustęs į Londoną rašyti magistrinį darbą bei atlikti tyrimą apie lietuvius verslininkus Anglijos regionuose.
Kava su IQ
E. Domańska: „Visuomenė linkusi priimti melagingas žinias ir atmesti tiesą“
Istorikai yra gyvybiškai reikalingi, įsitikinusi Poznanės Adomo Mickevičiaus ir Stanfordo universitetų profesorė Ewa Domańska. Tačiau jie negali pateikti galutinių atsakymų. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei mokslininkė sakė, kad tai susiję su disciplinos specifika: istorija niekada nebuvo pripažįstama kaip tiesą atrandantis mokslas.
ŽYMA
Mokslas