šeštadienis, liepos 4 d.
Pasaulis
Košmaras naktiniame klube - žuvo žmonės
Vidurio Italijoje šeši žmonės žuvo šeštadienio naktį per spūstį, kilus panikai viename naktiniame klube netoli Ankonos, pranešė ugniagesiai.
Verslas
Ambasadorius K. Klepsvikas: prieš žiūrėdami į imigrantus skeptiškai, pažvelkite į Norvegiją
Lietuviai emigrantai palieka savo pėdsaką Norvegijoje, savo ruožtu norvegų investuotojai keičia verslo žemėlapį mūsų šalyje. Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas teigia, kad turime tiek pat norvegų bendrovių, kiek visa Lenkija. Apie tai, kas jų verslininkus čia traukia ir kuo dviejų šalių visuomenės yra panašios, ambasadorius papasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.
Pasaulis
Sugriuvus eskalatoriui sužeista daugiau kaip 20 žmonių (šokiruojantis video)
Daugiau kaip 20 žmonių, daugiausiai Rusijos futbolo aistruolių, buvo sužeisti antradienį sugedus eskalatoriui vienoje Romos metropoliteno stotyje, pranešė ugniagesiai.
Pasaulis
Vyrai garsiajame fontane turškėsi nuogi (nuotraukos)
Du turistai iš Jungtinės Karalystės įsiutino Italijos visuomenę po to, kai vidury dienos nuogi išsimaudė garsiame sostinės Romos fontane.
Pasaulis
Sugriuvusio tilto aukų skaičius dar labiau išaugo, vyksta valstybinės laidotuvės
Genujoje sugriuvusio tilto nuolaužas ardantys ugniagesiai viename sutraiškytame automobilyje aptiko žuvusiųjų palaikų, šeštadienį naujienų agentūrai AFP pranešė specialiosios tarnybos, Italijai ruošiantis laidoti tragedijos aukas per valstybinių laidotuvių ceremoniją.
Pasaulis
Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų
Italiją antradienį supurčiusi pražūtinga Morandi viaduko 200 metrų ilgio ruožo griūtis, nusinešusi dešimtis žmonių gyvybių, privertė naujai įvertinti ne kartą inžinerijos ekspertų reikštus nuogąstavimus dėl šio 7-ojo dešimtmečio statinio konstrukcijos trūkumų, lėmusių brangią techninę priežiūrą.
Pasaulis
Italijoje sugriuvus greitkelio viadukui žuvo mažiausiai 30 žmonių (atnaujintas)
Italijos šiauriniame Genujos mieste antradienį įgriuvus vienam iš viadukų greitkelyje A-10, žuvo mažiausiai 30 žmonių, pranešė vidaus reikalų ministras Matteo Salvini.
Pasaulis
Su traukiniu Italijoje susidūrusio vilkiko vairuotojas grįžta į Lietuvą
Su traukiniu Italijoje susidūrusio vilkiko vairuotojas grįžta į Lietuvą, informavo įmonės „TLB“ atstovai.
Pasaulis
Sunkvežimį Italijoje vairavęs lietuvis spėjo iššokti iš jo iki susidūrimo su traukiniu (atnaujinta)
Italijos šiaurėje netoli Turino ketvirtadienio naktį nuo bėgių nuvažiavus traukiniui, kuris prieš tai įsirėžė į sunkvežimį, žuvo du ir buvo sužeista dar 18 žmonių, pranešė šalies žiniasklaida ir pareigūnai.
Pasaulio lietuviai
Dėl išskirtinės nuotraukos lietuvė tapo žinoma visoje Italijoje
Trejus metus Milane gyvenanti Gintarė Sutkevičiūtė vadina save sušių menininke. Ji kuria netradicinio skonio sušius – gardina juos šilauogėmis, krapais ar net gėlėmis. LRT televizijos laidai „Emigrantai“ lietuvė pasakojo, kad jos atsiradimo Italijoje istorija – kaip koks nuotykių filmas, o netradicinė profesija – visiškas atsitiktinumas.
Aktualijos
Viešbučio darbuotojai britę prievartavo pasikeisdami
Žymaus Italijos kurorto viešbučio darbuotojus teisingumas pasivijo po pusantrų metų – penkis vyru išdavė jų susirašinėjimas ir užpuolimo metu darytos aukos nuotraukos.
Aktualijos
Prieš rungtynes – futbolininko mirtis
Italiją ir visą futbolo bendruomenę apskriejo skaudžios naujienos – viešbučio kambaryje rastas negyvas „Fiorentina“ komandos kapitonas Davide Astori, kuriam sausį sukako vos 31-eri.
Pasaulis
Romos mieste prasmego žemė
Italijos sostinėje atsivėrus didžiulei smegduobei žemė tiesiog prarijo dalį infrastruktūros bei gyventojų turtą, dešimtys šeimų evakuotos iš aplinkinių pastatų.
Pasaulis
Iš pravažiuojančio automobilio pasipylė kulkos
Vidurio Italijos mieste Mačeratoje šeši migrantai buvo pašauti iš pravažiuojančio automobilio, pranešė pareigūnai ir pridūrė, kad buvo sulaikytas vienas įtariamasis.
Pasaulis
Neįtikėtina, bet realu – dar galima nusipirkti namą už eurą
Liko mažiau nei savaitė užpildyti paraišką ir pretenduoti į realią galimybę Italijos regione įsigyti gyvenamajį namą, kuris kainuoja mažiau nei kavos puodelis.
IQ Tema
Ne savo rogėse?
Žinia, kad Jungtinės Tautos Lietuvą priskyrė Šiaurės Europos šalims, socialiniuose tinkluose nuvilnijo pasididžiavimo banga. Taip pat privertė savęs paklausti, ar tikrai jau tapome šiauriečiais.
Pasaulis
Keistas gamtos fenomenas nusiaubė Italijos pajūrio miestą
Penktadienį Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusį miestą nusiaubė retas gamtos reiškinys – vadinamasis vandens viesulas.
Pasaulis
Mirė Sicilijos mafijos „bosų bosas“ Toto Riina
Italijos nusikalstamo pasaulio „bosų bosas“ Salvatore Riina, žinomas Toto pravarde ir buvęs vienas grėsmingiasių vadeivų per Sicilijos mafijos istoriją, mirė ankstyvą penktadienį, pralaimėjęs kovą su vėžiu, praneša Italijos žiniasklaida.
Aktualijos
Italijos ir G. Buffono tragedija
Ne tokio atsisveikinimo Gianluigi Buffonas tikėjosi. Prieš 21-erius metus Italijos rinktinės marškinėlius apsivilkęs legendinis vartininkas pirmadienio vakarą atsisveikino su ašaromis akyse. Keturis kartus pasaulio čempione tapusi valstybė nesugebėjo prasibrauti į 2018-ųjų metų planetos pirmenybes.
Kultūra
E. Muncho originalai bus eksponuojami oro uoste
Vieno garsiausių Norvegijos menininkų Edvardo Muncho kūrybinio palikimo dalis netrukus bus prieinama ne tik muziejuose. Pagrindinis Oslo oro uostas ir Norvegijos E. Muncho muziejus pasirašė sutartį, kuria įsipareigojama artimiausius dešimt metų oro uoste eksponuoti po vieną originalų menininko kūrinį.
ŽYMA
Norvegija