trečiadienis, gegužės 27 d.
Lietuva
Lietuva – už vienodas išmokas visiems ES ūkininkams ir prieš lėšų mažinimą Sanglaudos politikai
Lapkričio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio Sanglaudos draugų susitikime Prahoje, Čekijos Respublikoje.
Pasaulis
Lenkija
Dėl teisės ar teisingumo
Rinkėjų palaikymą Lenkijos valdančioji dauguma perka didindama pensijas ir vaiko pinigus
Anglijoje
Johnsonas – Europos Sąjungai: „Brexit“ kamuolys yra jūsų aikštės pusėje
Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas pirmadienį pareiškė, kad „Brexit“ kamuolys yra Europos Sąjungos pusėje, todėl Bendrija dabar turi skubiai aptarti jo siūlymus dėl britų išstojimo iš ES, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.
Pasaulis
Žalioji banga
Kur pažvelgsi, visur žalia arba naujosios ekologinės politikos ateitis
Nišine laikytos politinės ideologijos atstovai įgyja vis daugiau realios įtakos. Ar per Europą nusiritusi žaliųjų banga taps cunamiu?
Pasaulis
Europos politikoje siaučia betvarkė, ir tai nuostabu
Užtenka mesti žvilgsnį į Europos Sąjungos politinį žemėlapį, kad pamatytum, jog bloke siaučia chaosas. Kur tik pažvelgsi, vis daugiau partijų veržiasi į parlamentus, o buvę kairieji ir dešinieji nyksta.
Komentarai
Šventasis
„Koalicija žlugo, tegyvuoja koalicija!“ – tokiu šūkiu Ramūnas Karbauskis pasitiko Seimo rudens sesijos pradžią. Sunkiai po ilgų derybų suburta nauja partijų koalicija neištvėrė nė kelių mėnesių.
Pasaulis
Uždarame renginyje supykęs Trumpas mėtėsi nekorektiškais komentarais
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį užsipuolė žmogų, kuris suteikė informacijos pranešėjui, apkaltinusiam prezidentą piktnaudžiavimu aukščiausiu šalies postu dėl politinės naudos.
Anglijoje
Galimi scenarijai po JK Aukščiausiojo Teismo sprendimo - Borisas teigia, kad teismas klysta
Jungtinės Karalystės Aukščiausiojo Teismo verdiktas, kad ministras pirmininkas Borisas Johnsonas neteisėtai sustabdė parlamento darbą, yra didžiulis smūgis jo autoritetui, komplikuojantis ir taip keblų „Brexit“ procesą.
Lietuva
Įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija
Rugsėjo 20 dieną Vindhuke (Namibijos Respublika) įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Namibijos Respublikos Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo ministerijos. Konsultacijų metu aptartos dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, apsikeista nuomonėmis apie globalius ir regioninius klausimus.
Aktualijos
Politiko portretas
Lemiama didmeistrės Viktorijos Čmilytės-Nielsen partija
Viktorija Čmilytė-Nielsen tikriausiai taps Liberalų sąjūdžio lydere. Ar jai pavyks partiją išgelbėti nuo mato?
Anglijoje
U. von der Leyen: „Brexit“ nebus galas santykiams su JK
Būsimoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen antradienį pareiškė, kad „Brexit“ taps naujų santykių tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės pradžia.
Anglijoje
JK Lordų Rūmai: karalienė patvirtino teisės aktą dėl „Brexit“ atidėjimo
Britų karalienė Elžbieta II oficialiai patvirtino įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią „Brexit“ be sutarties scenarijui, pirmadienį pranešė Lordų Rūmai.
Anglijoje
Britų parlamentas prieš darbo sustabdymą sudavė naują smūgį ministrui pirmininkui
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pažadėjo tęsti savo bandymus pasiekti naują „Brexit“ susitarimą su Briuseliu, nors anksti antradienį pralaimėjo dar vieną parlamento balsavimą dėl pirmalaikių rinkimų.
Anglijoje
Airija: Jungtinė Karalystė dar nepateikė alternatyvų „apsidraudžiamajai priemonei“
Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras pirmadienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė kol kas nepateikė jokios alternatyvos išstojimo iš Europos Sąjungos sutartyje numatytai vadinamajai apsidraudžiamajai priemonei (angl. backstop) dėl Šiaurės Airijos.
Aktualijos
Interviu
R. Karbauskis: buvimas verslininku politikoje man padeda, o ne trukdo
Jaunystėje akimirką sudvejojęs ir vos nepasukęs aktoriaus keliu, šiandien Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad aktoriniai gebėjimai politikoje itin reikalingi.
Anglijoje
B. Johnsonas nepasiduoda: JK privalo palikti ES spalio 31 dieną
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis privalo palikti Europos Sąjungą spalio 31 dieną, nors jo strategijai šiuo klausimu nepritaria parlamentas.
Anglijoje
Churchillio vaikaitis: JK įtaka pasaulyje – laisvojo kritimo padėtyje
Jungtinės Karalystės (JK) statusas tarp pasaulio galingųjų dėl „Brexit“ chaoso sminga laisvojo kritimo pagreičiu, teigia Antrojo pasaulinio karo laikų britų lyderio Winstono Churchillio vaikaitis Nicholas Soamesas.
Anglijoje
JK parlamentarai pritarė „Brexit“ atidėjimą numatančiam teisės akto projektui
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai trečiadienį 29 balsų persvara pritarė teisės akto projektui, kuris įpareigotų premjerą Borisą Johnsoną siekti „Brexit“ atidėjimo, jei nepavyktų užsitikrinti išstojimo iš Europos Sąjungos su susitarimu scenarijaus.
Anglijoje
Kodėl B. Johnsonas išsiuntė Britanijos Parlamentą atostogauti
Vasaros pabaigoje Borisas Johnsonas ėmėsi veiksmų, kuriuos daugelis Anglijoje laiko šliaužiančiu valstybės perversmu. Rugpjūčio 28-ąją šalies ministras pirmininkas paprašė karalienės pratęsti Didžiosios Britanijos Parlamento atostogas ir sulaukė pritarimo.
Anglijoje
Teisėjas: B. Johnsono sprendimas įšaldyti JK parlamento darbą teisėtas
Jungtinės Karalystės teisėjas trečiadienį priėmė ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui palankų sprendimą, pripažindamas, kad jis gali įšaldyti parlamento darbą.
ŽYMA
POLITIKA