trečiadienis, gegužės 27 d.
Pasaulis
Prancūzijoje – masinės demonstracijos: atšaukta dešimtys lėktuvų skrydžių
Prancūzijos mokytojai antradienį surengė antrą streiką per savaitės laikotarpį ir vėl išėjo į gatves, šalyje šeštą dieną tęsiantis protestams prieš planuojamą pensijų sistemos reformą.
Pasaulis
Europos Komisija
Naujoji Europos Komisija: žalia, skaitmeninė ir žmogiška
Tokią Bendrijos viziją pieš naujoji Europos Komisija (EK). Be valstybių paramos ji bus neįmanoma.
Vietovardžiai
Sala su charakteriu: kelionė automobiliu po aikštingąją Korsiką
Prie Italijos krantų prisiglaudusi Prancūzijos valdoma Korsika garsėja aikštingu būdu. Ovidijus Lukošius nusprendžia iš arčiau su ja susipažinti ir rieda į keltą Livorno uoste.
Komentarai
Naujausias akmens amžius
Naujosios ideologijos, su kurių vėliavomis naujieji proletariatai žengia į pasaulio pergales, iš tikro yra labai senos. Jų šaknys – akmens amžiuje, kai išlikti buvo svarbiausia.
Pasaulis
Tragedija Prancūzijoje: sugriuvo du miestus jungiantis tiltas, žuvo paauglė ir sunkvežimio vairuotojas
Pietvakarių Prancūzijoje viena 15-metė ir sunkvežimio vairuotojas žuvo sugriuvus kabamajam tiltui.
Lietuva
Ambasadorė I. Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą
Spalio 30-31 dienomis Monake vykstančiame Tarptautinės frankofonijos organizacijos (TFO) narių susitikime Lietuvos prezidento atstovė TFO ambasadorė Irena Vaišvilaitė pažymėjo poreikį visapusiškai populiarinti prancūzų kalbą.
Pasaulis
Prancūzija: mečetę padegti bandęs 84 metų vyras norėjo atkeršyti musulmonams už gaisrą Paryžiaus Dievo Motinos katedroje
84 metų amžiaus vyras, įtariamas bandymu padegti mečetę pietinėje Prancūzijos dalyje ir sunkiai sužalojus du senyvo amžiaus vyrus, tyrėjams sakė, kad norėjo atkeršyti už siaubingą gaisrą Paryžiaus Šv. Dievo Motinos katedroje, dėl kurio jis kaltina musulmonus.
Pasaulio lietuviai
Prancūzijoje steigiamas Paryžiaus lietuvių profesionalų klubas
Spalio 17 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas Paryžiaus lietuvių profesionalų klubo inauguracinis susitikimas, kuriame dalyvavo apie 90 Prancūzijoje dirbančių ar studijuojančių tautiečių.
Pasaulio lietuviai
Ambasadoje Paryžiuje vyko susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuviais
Spalio 15 dieną ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno kvietimu Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuvių studentais ir jaunaisiais mokslininkais.
Pasaulis
Keturis policininkus Paryžiuje subadęs užpuolikas neseniai buvo atsivertęs į islamą
Keturis policininkus Paryžiuje mirtinai subadęs užpuolikas prieš 18 mėnesių buvo atsivertęs į islamą. Tai agentūrai AFP atskleidė šaltinis. Tačiau ar yra ryšys tarp žudiko religinių įsitikimų ir nusikaltimo, kol kas nežinoma.
Anglijoje
Prancūzija: „Brexit“ be sutarties vis dar labiausiai tikėtinas scenarijus
„Brexit“ be sutarties spalio 31-ąją išlieka „labiausiai tikėtinu“ scenarijumi, teigė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas, pridurdamas, kad Didžioji Britanija dar nepateikė priimtinų pasiūlymų, kaip išvengti netvarkingų skyrybų su Europos Sąjunga (ES).
Verslas
Iš kur vėjas papūs: grėsmės svarbiausiems pasaulio ūkiams
Netylant kalboms apie galimą recesiją, pasaulio šalys fiksuoja lėtėjančias apsukas.
Pasaulio lietuviai
Prancūzijoje atidengta poeto ir diplomato Oskaro Milašiaus skulptūra
Rugsėjo 15 dieną Prancūzijos Fontenblo mieste atidengta skulptūra Oskarui Milašiui. Šiame mieste gyveno ir dirbo Lietuvą aistringai mylėjęs ir jos vardą garsinęs poetas ir diplomatas.
Lietuva
Paryžiuje vykstančioje parodoje pristatoma lietuvių produkcija
Rugsėjo 6 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas aplankė Lietuvos įmones, dalyvaujančias rugsėjo 6–10 dienomis Paryžiuje vykstančioje namų interjero ir dizaino parodoje „Maison&Objet Paris 2019“.
Pasaulio lietuviai
Paryžiuje Baltijos kelio sukaktis paminėta džiazo improvizacijomis
Lietuvos ambasada Prancūzijoje Baltijos kelio 30 metų sukakčiai paminėti ambasados Paryžiuje kieme surengė džiazo koncertą, kuriame grojo Kęstučio Vaiginio ir Dmitrijaus Golovanovo duetas.
Pasaulio lietuviai
Paryžiuje pristatyta Baltijos kelio patirtis
Rugsėjo 4 dieną Paryžiaus politikos mokslų institute (Science Po) vyko Baltijos kelio 30 metų sukakčiai skirta konferencija, pavadinta „Baltijos kelias: iš TSRS atgal į euroatlantinę bendruomenę“.
Pasaulis
Teroro aktas Lione: vienas žmogus nužudytas, devyni sužeisti
Prancūzijos pietrytiniame Liono mieste vienas žmogus žuvo ir dar devyni buvo sužeisti per šeštadienį surengtą šaltaisiais ginklais apsiginklavusių vyrų išpuolį, pranešė regiono pareigūnai ir gelbėjimo tarnbybos.
Pasaulis
Nuskendo į Angliją apsirišęs plastikiniais buteliais atplaukti bandęs migrantas
Migrantas iš Irako nuskendo bandydamas atplaukti į Angliją. Vyriškis dėvėjo paties pasigamintą plūdūrą iš plastikinių butelių, rašo Metro.co.uk.
Lietuva
Su Prancūzijos senatoriumi aptarti regioninio saugumo iššūkiai ir Europos ateities klausimai
Rugpjūčio 23 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Žanu Bizė (Jean Bizet). Ministras pasidžiaugė draugiškais ir aktyviais abiejų šalių santykiais, atkreipė dėmesį, kad Lietuva ir Prancūzija turi pilnai išnaudoti šalių strateginės partnerystės potencialą – stiprinti bendradarbiavimą politinėje, saugumo, ekonomikos ir kitose srityse.
Anglijoje
Britų premjero elgesys per derybas su Prancūzijos vadovu sukėlė pasipiktinimą
Pakvietimas į Eliziejaus rūmus – oficialią Prancūzijos prezidento rezidenciją – paprastai bet kokio rango svečią paskatina laikytis santūriai ir oficialiai.
ŽYMA
PRANCŪZIJA