šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Pasaulis
Rinkiminė kova
Lenkijos prezidentas pareiškė, kad „LGBT ideologija“ yra blogiau nei komunizmas
Likus vos porai savaičių iki birželio gale numatytų šalies vadovo rinkimų, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda šeštadienį pareiškė, kad „LGBT ideologija“ yra „labiau griaunanti“ nei komunizmas.
Pasaulis
Lenkijos prezidento rinkimai
Pagaliai į ratus: prezidentui A. Dudai iššūkį meta katalikų įžymybė ir paskutinė opozicijos viltis
Po to, kai Lenkijoje turėję vykti prezidento rinkimai buvo nukelti, dabartinio šalies vadovo Andrzejaus Dudos populiarumas mąžta. Ant kulnų jam lipa Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis ir žurnalistas Szymonas Holownia. IQ kviečia iš arčiau susipažinti su jų portretais.
Pasaulis
Kaimynystė
Lenkija priėmė balsavimo taisykles ir atvėrė kelią prezidento rinkimams
Dėl koronaviruso pandemijos prezidento rinkimus atidėjusi Lenkija antradienį žengė svarbų žingsnį, kad jie būtų surengti, parlamentui priėmus taisykles, leisiančias kartu su įprastu balsavimu organizuoti ir balsavimą paštu.    
Pasaulis
Politinė krizė
Lenkijos valdančiosios partijos lyderis prezidento rinkimų nori birželį
Įtakingas Lenkijos valdančiosios partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis trečiadienį sakė norintis, kad atidėti šalies prezidento rinkimai būtų surengti vėliausiai birželio pabaigoje. Rinkimai
Pasaulis
Lenkija
Lenkijoje „vyksta“ keisti rinkimai, rinkėjų aktyvumas bus nulinis
Lenkijos rinkimų diena šį sekmadienį bus įrašyta į istorijos knygas: rinkimų apylinkės uždarytos, o rinkėjų aktyvumas bus nulinis dėl koronaviruso
Pasaulis
Lenkija
Ant pandemijos bangos: kuriai politinei jėgai Lenkijoje pasitarnaus COVID-19 sukelta krizė?
Kovoje dėl prezidento posto COVID-19 pranašumą suteikė valdantiesiems. Kol kas.
Politika
LENKIJA
Ant pandemijos bangos
Kovoje dėl prezidento posto COVID-19 pranašumą suteikė valdantiesiems. Kol kas. Metų pradžioje tikėtasi, kad Lenkijos prezidento rinkimai bus svarbiausias šalies politinę
Pasaulis
JAV prezidento rinkimai
B. Sandersas traukiasi iš kovos dėl prezidento posto
JAV senatorius Bernie Sandersas trečiadienį paskelbė nutraukiantis rinkimų kampaniją dėl teisės tapti Demokratų kandidatu į prezidentus.
Pasaulis
JAV prezidento rinkimai
Sėkmės atveju J. Bidenas viceprezidente žada skirti moterį
JAV Demokratų partijos kandidatu į prezidentus siekiantis tapti Joe Bidenas sekmadienį pareiškė, kad pergalės atveju į savo viceprezidento postą siūlys moterį.
Pasaulis
Demokratų pirmalaikiai rinkimai
Rinkėjų apklausos J. Bidenui žada pirmąsias „superantradienio“ pergales prieš B. Sandersą
Buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas pelnė pirmąsias pergales per Demokratų partijos pirminių rinkimų „superantradienį“ prieš savo kairiųjų pažiūrų varžovą Bernie
Pasaulis
„Superantradienis“
Kas paaiškės vieną svarbiausių dienų prezidento rinkimų kampanijos kalendoriuje?
Amerikiečiai, nekantraujantys sužinoti, kuris iš demokratų mes iššūkį prezidentui Donaldui Trumpui lapkritį vyksiančiuose valstybės vadovo rinkimuose, turės aiškesnį vaizdą po vadinamojo superantradienio – vienos svarbiausių dienų prezidento rinkimų kampanijos kalendoriuje. 
Pasaulis
JAV
Startas duotas: JAV prasideda kandidatų į prezidentus rinkimų maratonas
Jau keli mėnesiai vykstant JAV Demokratų partijos kandidato į šalies prezidentus atrankos maratonui, po septynerių debatų, nesuskaičiuojamos daugybės mitingų, pretendentų piktų susirėmimų ir pastangų per apkaltą nušalinti Donaldą Trumpą Ajovoje pirmadienį prasidės pirmasis šalies balsavimas dėl to, kuris demokratas lapkritį turėtų varžytis su dabartiniu šalies lyderiu.
Lietuva
JK lietuviai balsavo už I. Šimonytę ir Tėvynės sąjungą
Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Jungtinės Karalystės (JK) lietuviai antrajame Prezidento rinkimų ture daugiausia balsų atidavė už Ingridą Šimonytę. Tiesa, ši persvara buvo minimali.
Komentarai
Kas jis, Gitanas Nausėda?
Niekada didžiojoje politikoje nedalyvavęs Gitanas Nausėda vėlyvą gegužės 26-osios vakarą kreipėsi į susirinkusius sostinės S. Daukanto aikštėje ir pasakė pirmąją išrinktojo prezidento kalbą. Tai buvo kiek padrikas, bet nuoširdus ir jautrus monologas, kurio pabaigoje buvo galima pastebėti ašarų sudrėkintas G. Nausėdos akis.
Pramogos
G. Nausėdos jaunystės nuotrauka sukėlė susižavėjimą: šiemet norime išvysti šios gražios poros šokio pakartojimą
Gitano Nausėdos dukra visai neseniai asmeninėje feisbuko paskyroje pasidalijo šilta savo tėvų jaunystės nuotrauka.
Lietuva
Lietuva apsisprendė: prezidentu išrinktas G. Nausėda
Prezidento rinkimų antrajame ture lietuviai balsavo ne taip aktyviai kaip pirmajame rate prieš dvi savaites.
IQ Tema
Metas nusiimti kaukę: Ukrainos prezidentu tapusiam V. Zelenskiui teks spręsti nebe televizinius iššūkius
Ukrainos prezidento postą išlaikyti sunkiau, negu jį iškovoti. Rinkimuose triumfavęs Volodymyras Zelenskis žada permainas, tačiau tai negarantuoja jam sėkmės.
Lietuva
Informacija balsuojantiems užsienyje antrame Prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose
Kaip ir pirmajame rinkimų ture, balsuojantys užsienyje turi dvi galimybes: balsuoti paštu arba atvykti į Lietuvos diplomatinę atstovybę asmeniškai.
Lietuva
Užsienio balsų pakoreguoti rezultatai: I. Šimonytę ir G. Nausėdą skiria vos keli tūkstančiai balsų
Pirmadienį baigti skaičiuoti užsienio rinkėjų balsai šiek tiek pakoregavo galutinius balsavimo rezultatus: pirmąją vietą užėmusią Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą skiria 3935 balsai.
Lietuva
Antrajame Lietuvos prezidento rinkimų ture kausis I. Šimonytė ir G. Nausėda
Po dviejų savaičių prezidento rinkimų antrajame ture varžysis Seimo narė, buvusi finansų ministė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
ŽYMA
Prezidento_rinkimai