sekmadienis, balandžio 11 d.
Pramogos
Rusija piktinasi politizuota „Eurovizija”
Pasak oficialių Rusijos pareigūnų ir muzikos pramonės vadovų, šių metų Europos dainų konkurso „Eurovizija” laimėtojos sėkmę lėmė politika. Ukrainos laimėjimas konkurse buvo sutiktas itin piktai, - pranešė billboard.com.
Pasaulis
ES sprendimas: Ukraina ir Gruzija pasiruošusios beviziam režimui
Europos Sąjungos (ES) politikai pranešė, kad Ukraina ir Gruzija įvykdė visus iškeltus reikalavimus, todėl nuo kitų metų tarp minėtų dviejų šalių ir ES turėtų įsigalioti bevizis režimas. Teisės aktus iš pradžių turės svarstyti ES narės, o vėliau ir Europos Parlamentas.
Pasaulis
Malaizijos lėktuvo keleivius pražudė rusiška raketa “Buk”
298 keleiviai ir įgulos nariai žuvo skrisdami „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvu, kai šis buvo numuštas virš Rytų Ukrainos raketa, paleista iš Rusijos gamybos zenitinio raketų komplekso „Buk“. Tokią išvadą paskelbė tyrimą atlikę ekspertai, o jų išvadas paskelbė ir Lietuvos naujienų agentūra BNS.
Pasaulis
Žuvusių „Malaysia Airlines“ aukų artimiesiems sužibo viltis
Ar pasaulis sužinos tiesą, kas įvykdė vieną baisiausių šių laikų nusikaltimų – Ukrainos rytuose numušė Malaizijos oro bendrovės lainerį? Kaltuosius pasiryžo surasti Jungtinės tautos, pasiūliusios sukurti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą. Tačiau Rusija vetavo šią rezoliuciją, o jos sąjungininkės – Kinija ir Angola susilaikė.
Pasaulis
Garsiam prancūzų aktoriui užsitrenkia vis daugiau durų
Garsus rusų aktorius Gerard'as Depardieu jau senokai šildosi Rusijos glėbyje ir yra šios šalies pilietis. Tačiau meilė Rusijai vis labiau klampina praeityje kino gerbėjų garbintą aktorių. Vakarų valstybėms atsiribojus nuo Rusijos G. Depardieu nėra pats laukiamasis tiek Europoje, tiek Ukrainoje.
Pasaulis
Ukrainos moterys bėga nuo iš karo grįžusių sužvėrėjusių vyrų
Ukrainos žmonės jau ilgiau nei metus stengiasi išgyventi sunkiomis karo sąlygomis. Ypač tie, kurie gyvena rytinėje šalies dalyje. Tačiau ir toliau nuo separatistinių respublikų nutolusioms šeimoms karo negandos atėmė ramų miegą ir sutrikdė įprastą gyvenimą. Prasidėjus aktyviems karo veiksmams, šalyje įvyko ne viena mobilizacijos banga.
Lietuva
Ukrainiečiai gyvenimą iš naujo nori pradėti Lietuvoje
Lietuva Ukrainai ne kartą viešai reiškė paramą, su separatistai šalies rytuose kovojantiems Ukrainos kariams siuntė ir vis dar tebesiunčia rūbų, sausų davinių, medikamentų siuntas. Tą daro ir paprasti žmonės, ir oficialios Lietuvos institucijos.
Pasaulis
Maskvos centre nušautas Rusijos opozicijos lyderis
Bene aršiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, opozicijos lyderis Borisas Nemcovas – nebegyvas. Vyras nušautas Maskvos centre, ant tilto, nuo kurio atsiveria vaizdas į Kremlių. Politikas mirė kelios valandos po to, kai išreiškė savo paramą protestui prieš karą Ukrainoje Maskvos centre.
Pasaulis
Britai išgyvena dėl Baltijos šalių saugumo
Lietuvai, Latvijai ir Estijai gresia realus pavojus, kurį kelia Rusija. Kad šias tris Baltijos valstybes gali tekti ginti nuo agresyvios kaimynės jau artimiausiu metu, yra įsitikinęs Jungtinės Karalystės gynybos ministras Michaelis Fallonas.
Pasaulis
Užspeisti ukrainiečiai atsitraukė
Po Debalcevės apylinkėse Ukrainos rytuose užvirusių nuožmių mūšiu vyriausybės pajėgos gavo įsakymą trauktis. Prorusiški separatistai įsiveržė į miestą, kurį kelis mėnesius kontroliavo Ukrainos kariai ir trečiadienį dieną dalį ukrainiečių vis dar laikė atkirtę nuo pasitiprinimo apšaudydami kelią tarp Debalcevės ir Artiomivsko.
Pasaulis
Ukrainoje - įnirtinga separatistų puolimo banga
Ukrainos gynybos ministro pavaduotojas Petras Mechedas per spaudos konferenciją penktadienį pranešė, kad separatistams įsakyta užimti Debalcevę iki sekmadienio. Nuo tos dienos turėtų įsigalioti ugnies nutraukimas, dėl kurio buvo susitartą šią savaitę Minske.
Pasaulis
Pasirašyta paliaubų Ukrainoje sutartis
Po ilgų diskusijų Minske pasiektas susitarimas dėl paliaubų Ukrainoje. Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai šiuo klausimu šiandien derėjosi Baltarusijos sostinėje.
Lietuva
Seimūnai išsigando, kad neturi slėptuvių
Rusijai ir toliau demonstruojant savo karinę agresiją, politikai prasitarė norintys Seime įsirengti slėptuves, kuriose jie galėtų pasislėpti ir dirbti, jeigu šalis būtų užpulta. Kad tai ne tik teoriniai pasvarstymai įsitikino Seime apsilankę žurnalistai.
Pasaulis
Ukraina apsisprendė: nori į NATO
Ukrainos parlamentas priėmė sprendimą, kuriuo panaikino draudimą siekti narystės NATO. Tai reiškia, kad šalis sieks prisijungti prie galingiausio karinio bloko, nors prieš šiuos planus ypač griežtai pasisakė Rusija. Jos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas pasisakydamas per televiziją iš karto po įstatymo priėmimo pareiškė, kad dabar Ukrainos laukia pasekmės.
Lietuva
Ukrainoje dar vienas postas lietuviui
Vis daugiau lietuvių gauna aukštus postus krauju nusidažiusioje Ukrainoje. Buvęs Lietuvos finansų ministras Algirdas Šemeta tapo su korupcija kovosiančiu pareigūnu. Pastaruosius kelis metus eurokomisaru Europos Parlamente dirbęs politikas bus atsakingas už valstybės vardu sudaromas sutartis ir tirs skundus, susijusius su korupcija.
Lietuva
Lietuvis verslininkas gelbės Ukrainos ekonomiką
Ukrainos ekonomikos ministru tapo lietuvis Aivaras Abromavičius. Jis vienas iš trijų užsieniečių, kuriam patikėtas ministro postas. „Aš pasirašiau dekretą dėl trijų užsienio specialistų natūralizavimo Ukrainoje: Natalijos Jaresko, Aleksandro Kvitašvilio ir Aivaro Abromavičius“, - socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Ukrainos prezidentasPetro Porošenka.
Lietuva
Lietuva – Ukraina: pažadėta ir karinė pagalba
Lietuva Ukraina tieks ginkluotės elementų – toks pareiškimas pasirodė Lietuvos žiniasklaidoje. Apie platesnį dvišalį bendradarbiavimą patvirtino ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mūsų šalies vadovė įsitikinusi, kad Lietuva gali ir privalo padėti Ukrainai ne tik remdama drabužiais, maistu bei priimdama sužeistus ukrainiečius, bet ir tiesioginėje kovoje su teroristais.
Pasaulis
Ukrainos ruduo: po 13 aukų kasdien
Ukraina ruošiasi „plataus masto karui“ ir telkia savo karines pajėgas. Tą patį jau kelias savaites daro ir Rusija. O kol šalys ruošiasi žūtbūtiniams mūšiams, Jungtinės Tautos (JT) suskaičiavo aukas. Remiantis BBC pateiktais duomenimis, nuo rugsėjo 5-osios, kai nutrūko Minske (Baltarusija) sudarytos paliaubos kasdien, per 8 savaites kasdien žuvo vidutiniškai 13 žmonių arba beveik 1000 per visą laikotarpį.
Pasaulis
Karo grėsmė su Rusija auga
Ukrainiečiai viliasi taikos, tačiau jos šalies rytuose toli gražu nėra ir greičiausiai dar ilgai nebus. Pastarosiomis savaitėmis mūšiai prie Donecko ir strategiškai svarbaus Mariupolio gerokai suintensyvėjo. Ukrainos armija pranešė apie aukas ir ėmėsi ruoštis kautynėms.
Pasaulis
Rusų pasiūlymas Lenkijai: pasidalinkim Ukrainą
Kad Rusijos noras išdraskyti Ukrainą nebuvo spontaniškas neabejoja beveik niekas. Tačiau apie iš anksto rezgamus okupacijos planus sužinojęs pasaulis vis tiek šiurpsta. Šią savaitę skandalą sukėlė Lenkijos parlamento pirmininkas Radoslawas Sikorskis, kuris duodamas interviu vienam JAV leidiniui, papasakojo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2008 metais tuomečiam Lenkijos premjerui Donaldui Tuskui pasiūlė pasidalyti Ukrainą.
ŽYMA
REAKTORIUS