šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Pramogos
Perspėjimas turintiems „iPhone“: dėl saugumo spragos jūsų gali būti klausomasi
Per visą pasaulį nusirito perspėjimai naudojantiems „Apple“ pokalbių programėlę „FaceTime“. Paaiškėjo, kad dėl programėlės saugumo spragos, skambinantis žmogus gali klausytis to žmogaus, kuriam skambina, net jei šis neatsiliepia. Pranešama, kad įsijungia ne tik išmaniojo įrenginio mikrofonas, bet ir kamera.
Anglijoje
Įspėja apie „Brexit“ be susitarimo pavojus: padidės grėsmė saugumui
Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policijos aukšto rango pareigūnas įspėjo apie pavojus, lauksiančius tuo atveju, jei šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos nesudarius jokio susitarimo.
Verslas
Profesionalus programišius C. Maartmannas-Moe: „Sugriauti pasitikėjimą labai lengva“
Grėsmės internete kyla kiekvienam iš mūsų. Norvegijos informacinio saugumo specialistas, profesionalus įsilaužėlis Carsten Maartmannas-Moe pabrėžia, kad skaitmeninėje erdvėje niekas negali būti visiškai saugus. Visgi kalbėdamas su IQ apžvalgininke Ieva Žvinakyte jis sakė, kad svarbiausi kibernetinio saugumo iššūkiai vis dar laukia ateityje.
Pasaulis
Iš važiuojančio automobilio su visa kėdute iškrito vaikas
Vienas pietinėje Minesotos valstijos dalyje gyvenantis vairuotojas negalėjo patikėti, kokio įvykio liudininku tapo. Iš prieš jį važiuojančio, į dešinę sukančio automobilio su visa kėdute iškrito maža mergaitė.
Verslas
Dėl greitesnių sekundžių ir saugesnės kovos
Nors sporto idėja grįsta atletų varžymusi tarpusavyje, kartu su sparčiais technologijų pasaulio žingsniais į priekį juda ir sportininkams sukuriamo inventoriaus kokybė bei jos įtaka tiek pasiekiamiems rezultatams, tiek ir žmonių saugumui
Pramogos
Po naujienų apie „Brexit”, krito svaro sterlingo kursas
Pirmadienį ryte užfiksuotas svaro sterlingų kurso smukimas prieš Amerikos dolerį.
IT ir transportas
Internetinio saugumo ekspertas S. Pfeifferis: tapimas sukčių auka „padeda“ labiausiai
Ar balsuotumėte už pasiūlymą, kad interneto vartotojams reikėtų gauti naršytojo pažymėjimą? Kibernetinio saugumo bendrovės „Sophos“ atstovas Sascha Pfeifferis balsuotų. IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui jis papasakojo apie per porą dešimtmečių pasikeitusius įsilaužėlių prioritetus ir supeikė daugelio giriamą blockchain technologiją.
Pramogos
Svaro sterlingų kurse – geri ženklai (valiutų skaičiuoklė)
Nacionalinės britų valiutos kursas tarptautinėse rinkose po truputį kyla aukštyn ir šiomis dienomis tik antrą kartą po „Brexit“ referendumo peržengė svarbią ribą.
Aktualijos
Valstybės gynimo taryba ateityje siūlo kelti gynybos biudžetą iki 2,5 proc. BVP
Valstybės gynimo taryba antradienį pasiūlė ir toliau po truputį didinti finansavimą gynybai, kad 2030 metais tam būtų skiriama 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), po posėdžio pranešė prezidentės vyriausioji patarėja nacionalinio saugumo klausimais Živilė Šatūnienė.
Aktualijos
Spėjamas CŽV kalėjimas – vėl tyrėjų akiratyje
Spėjamo CŽV kalėjimo Antaviliuose istorija ir vėl iškilo Tarptautinio baudžiamojo teismo prokurorei paprašius pradėti tyrimą. Lietuvos valdžia galėtų bendradarbiauti, tačiau savo versijos nekeičia.
Pramogos
Svaras sterlingų sėkmingai kapanojasi iš duobės
Itin prastas pozicijas tarptautinėse valiutų rinkose kurį laiką užėmęs Didžiosios Britanijos svaras sterlingų pamažu kopia aukštyn.
The Economist
Kova su kibernetiniais džihadistais
Technologijų milžinės užsipuolamos, kad sukuria palankią terpę terorizmui. Ne visi priekaištai pelnyti, bet bendrovės galėtų padaryti daugiau.
Pramogos
Svaro sterlingų kursas: blogiau buvo tik per krizę
Atostogauti į gimtinę vykstantiems Jungtinės Karalystės lietuviams – blogos žinios: kaip niekad žemai euro atžvilgiu atsidūrė nacionalinė britų valiuta.
Pramogos
Valiutų rinkose – svaro sterlingų nuopuolis
Ketvirtadienį dar labiau sumenko Didžiosios Britanijos svaro sterlingų kursas euro ir JAV dolerio atžvilgiu.
Pramogos
Dėl „Brexit” JK gyventojams šios atostogos - ypač brangios
Šiuo metu Europos Sąjungos (ES) šalyse atostogaujantys Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai kenčia nuo rekordiškai mažo svaro ir euro santykio. Prabėgus vos metams nuo referendumo, kai kuriose vietose už vieną svarą sterlingą nebesiūloma net euro.
Komentarai
Kokia Lietuva būtų saugesnė?
Turtinga? Išsilavinusi? Profesionaliai ir techniškai pasiruošusi atremti grėsmes? Taip. Turtinga, nes kiekvienas pilietis joje socialiai saugus, o teisingas ir teisėtas uždarbis gerbiamas. Išsilavinusi ne todėl, kad kas trečias turi aukštojo mokslo diplomą, o kad kiekviename lygmenyje teikiamos adekvačios žinios ir įgūdžiai.
IQ Tema
Sumenkinti Rusijos grėsmę: sprintą pakeisti maratonu
Norint išlaikyti visuomenės dėmesį krašto apsaugai, laikas pakreipti diskusiją saugumo linkme, ne vien akcentuoti išorės grėsmes
Aktualijos
Slovėnijos prezidentas: Saugumo situacija Europoje itin pasikeitė
Lietuvoje viešintis Slovėnijos prezidentas stebisi, kad Vilnius taip stipriai nerimauja dėl Rusijos grėsmės, tačiau teigė suprantantis Baltijos šalių susirūpinimą saugumu.
Pasaulis
Bulgarija nori euro
Bulgarija panoro prisijungti prie euro zonos ir tikisi per kelis metus įvykdyti jai keliamus finansinius reikalavimus.
ŽYMA
SAUGUMAS