penktadienis, vasario 26 d.
Temos
Islamo valstybė
Taip gimsta radikalizmas: džihadisto išpažintis
Jis nukeliavo į Siriją kovoti šventajame kare. Grįžęs į Kosovą toliau kviečia tikinčiuosius prisidėti prie džihado. Alexanderis Clappas gauna retą progą pakalbinti buvusį „Islamo valstybės“ kariuomenės narį.
Pasaulis
Rusų kova su IS kovotojais: vaizdo įraše užfiksuotas žiaurumas be amo paliks net stipriausių skrandžių skaitytojus
Šis straipsnis ir jame paviešintas vaizdo įrašas nėra tinkami silpnų nervų bei jauno amžiaus skaitytojams, prašome skaitytojų jo toliau neskaityti, jei nesate tikri, kad norite būti supažindinti su Šia informacija.


Lietuva
Trumpas: mūsų santykiai su kurdais puikūs
JAV užmezgė gerus santykius su kurdais ir mano, kad Turkijos prezidento santykiai su jais taip pat geri. Tai trečiadienį per bendrą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu spaudos konferenciją pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Pasaulis
Į pietų Siriją, spėjama, iš Izraelio buvo paleista raketų
Į pietų Siriją trečiadienio rytą buvo paleista raketų, kuriomis taikytasi į vyriausybės ir jos sąjungininkių kariuomenės pozicijas, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.
Pramogos
Shamima Begum: Bangladešo užsienio reikalų ministras teigia, kad šalyje jai būtų įvykdyta mirties bausmė
Kaip tikina Bangladešo užsienio reikalų ministras IS nuotakai Bangladeše grėstų mirties bausmė už teroristinę veiklą. 
Aktualijos
Pasak šnipų Shamima Begum siuvo ant sprogdintojų mirtininkų liemenes, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus
Nežinomas šaltinis pranešė, kad šnipų vadai turi informacijos, kad ISIS nuotaka Shamima Begum buvo pastebėta siuvanti liemenes ant sprogdintojų mirtininkų taip, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus bombų.
Pramogos
Shamimos Begum kūdikis mirė: kas švenčia, o kas baisisi
Sajid Javid sulaukė gausios kritikos po to, kai Shamimos Begum naujagimis sūnus mirė stovykloje Sirijoje.
Aktualijos
Sugrįžti į Britaniją norinčios „ISIS nuotakos“ vyras: gyvenimas atsiradus „Islamo valstybei“ tapo apgailėtinas
Shamimos Begum vyras „Sky News“ teigė, jog prisijungę prie „Islamo valstybės“ jie abu padarė klaidą.
Pasaulis
Pilietybės netekusi „IS nuotaka“ reikalauja užuojautos ir teisingumo
Džihadisto nuotaka Shamina Begum piktinasi Britanijos sprendimu atimti iš jos pilietybę ir visą situaciją apibūdina kaip „neteisingą“.
Pramogos
Iš mokyklos į Islamo valstybę pabėgusi mergina nori grįžti į JK
Viena iš trijų merginų, 2015-aisiais palikusių Jungtinę Karalystę tam, kad prisidėtų prie Islamo valstybės grupuotės, teigia nesigailinti priėmusi šį sprendimą, tačiau nori sugrįžti namo, rašo Bbc.com.
Lietuva
„Simpsonus“ užliejus skundais, LRTK įžvelgė alkoholizmo skatinimą ir šeimos vertybių niekinimą
Vieni atpažįstamiausių animacinių personažų pasaulyje įtinka toli gražu ne visiems – dėl jau daugelį metų Lietuvoje rodomo „Simpsonų“ serialo TV3 televizija sulaukė skundų, kuriuos išnagrinėjusi Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) animacijoje atrado daugpatystės propagavimą ir šeimos vertybių niekinimą.
Pasaulis
Danijoje įsigalioja veidą dengiančius drabužius draudžiantis įstatymas
Naujojo trečiadienį įsigaliojančio įstatymo, draudžiančio dėvėti veidą dengiančius drabužius, įskaitant ir islamą išpažįstančių moterų skaras, pavyzdžiui, nikabus ir burkas, šalininkai ir oponentai pradeda žodinę kovą.
Aktualijos
Pinga automobilių draudimas
Antrąjį šių metų ketvirtį Jungtinėje Karalystėje visapusiško automobilių draudimo įkainiai sumažėjo dešimtadaliu – tai didžiausias kainos kritimas per pastaruosius 4 metus.
Pramogos
Londono meras siūlo įvesti dar vieną draudimą
Londono meras Sadiqas Khanas penktadienį pasiūlė uždrausti pernelyg riebaus, sūraus ir saldaus maisto reklamas miesto visuomeniniame transporte.
Komentarai
Tolimi Artimieji Rytai
JAV ir Sirijos demokratinių pajėgų kautynės su Rusijos specialiosiomis pajėgomis 2018 m. vasario 7 d. neilgam sudomino Lietuvos žiniasklaidą. Tai darkart patvirtino, kad šalis rūpinasi tik savo kaimynyste su Rusija.
Aktualijos
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija atakavo Siriją
JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos pajėgos atakavo Siriją raketomis iš oro atsakydamos į įtariamą nuodingųjų dujų ataką praėjusią savaitę, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Pasaulis
Prancūzija remtų JAV smūgį Sirijoje, Vokietija atsitraukia
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad reaguos į turimus „įrodymus“, jog Sirijos prezidento Basharo al Assado režimas panaudojo cheminį ginklą, „mūsų pasirinktu laiku“.
ŽYMA
SIRIJA