ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Komentarai
Dešiniųjų badas
Vasara – sporto metas. Sportuojantieji žino, kad gerai maitinantis ir treniruojantis kūnas tvirtėja. Nieko neveikiant ir badaujant jis glemba. Badaujantys žmonės paprastai nėra geros fizinės formos.
Komentarai
Geros, blogos ir neaiškios permainos
Režisieriaus Sergio Leone itališkame „spagečių“ vesterne su Clintu Eastwoodu „Geras, blogas ir bjaurus“ persipina trijų veikėjų likimai ‒ „geriečio“, „blogiečio“ ir tiesiog moraliai neutralaus savanaudžio šlykštuko. Pabaigoje blogiukas yra nukaunamas, šlykštukas išgyvena, o „gerietis“ laimi ir išjoja į saulėlydį.
Aktualijos
Linas Kukuraitis: privačiai kaupę pensijas galės grąžinti pinigus į „Sodrą“
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad dalį privačiuose antros pakopos pensijų fonduose iki šiol sukauptos pensijos bus galima grąžinti į „Sodrą“.
Komentarai
Saugokitės valdiškų dovanų
Antikos legenda pasakoja, kad, nors graikai Troją laikė apsiaustyje 9 metus, miesto užimti jiems taip ir nepavyko. Tada Odisėjas pagamino milžinišką medinį arklį, ir jame pasislėpė stipriausi graikų kariai. Jų kariuomenė suvaidino atsitraukianti, o arklį paliekanti dovanų.
Komentarai
Ką rinktumėtes senatvėje – pažadus ar santaupas?
Markas Tvenas yra pajuokavęs, kad žmogaus turtas ir piniginė yra saugūs tik tada, kai Kongresas atostogauja. Nors mūsų Kongresas, t.y. Seimas, atostogauja, labai tikėtina, kad grįžusi iš atostogų valdžia kėsinsis į jūsų piniginę o tiksliau - į jūsų kaupiamas senatvės pensijas „antroje pakopoje".
Komentarai
Visur ir niekur
Šiandien Vyriausybė pagaliau Seimui pateikė 2018-ųjų metų biudžetą. Sveikintina, kad ypač didelis dėmesys skiriamas skurdo ir socialinės atskirties mažinimui, Lietuvos saugumui, žadama mažinti biurokratinį aparatą. Tačiau skaitant biudžeto projektą susidaro įspūdis, kad Vyriausybė ir vėl daro klaidą mąstydama tik metus į priekį ir negalvojama, kaip sukurti tokias ekonomikos sąlygas, kurios leistų Lietuvai klestėti.
Komentarai
Vilkas ir mokesčių mokėtojas
Folklore yra ne vienas Ezopo pasakėčios apie vilką ir ėriuką atitikmuo.
Aktualijos
R. Lazutka: Ateityje pensijų anuitetus galėtų mokėti „Sodra“
Pensijų anuitetus ateityje galėtų mokėti „Sodra“, sako socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas Romas Lazutka .
Verslas
Gerai apmokami darbuotojai aukšto pelningumo negarantuoja
Įmonės, kuriose atlyginimo vidurkis „į rankas" viršija 1000 eurų, dažniau auga spartesniu tempu. Kita vertus, kas trečia tokia įmonė pasižymi žemu veiklos pelningumu arba veikia nuostolingai.
Aktualijos
200 eurų lygiava
Galimybė sutvarkyti neefektyvią Lietuvos socialinės apsaugos sistemą pritaikius naują veiklos modelį skamba patraukliai. Ar tai įmanoma?
Pramogos
Dar vienos Kalėdos už grotų
Aliaksandro Lukašenkos Baltarusijoje tarptautinės premijos laureatas laikomas valstybės priešu ir sėdi kalėjime. Pagal sufabrikuotą bylą, kuriai duomenis perdavė Lenkija ir Lietuva, kalintis Alesius Beliackis lapkričio pabaigoje buvo apdovanotas Petros Kelly vardo premija.
Pramogos
Kas diriguoja balaganėliui?
Valstybės tarnyboje niekada nedirbusią, politikoje iki šių rinkimų nesireiškusią verslininkę ir Marijampolės kolegijos dėstytoją iš šeštojo Darbo partijos dešimtuko Prezidentei paskyrus 14-ąja ministre baigėsi XVI Vyriausybės sudarymo balaganas. Niekas turbūt nebesuskaičiuos, kiek vienas už kitą „linksmesnių“ kandidatų ir kandidačių į keturias sau priklausančias Ministrų kabineto kėdes prisiūlė šio prastojo vaidinimo vadovas VU.
Lietuva
Kodėl Lietuva mėlynuoja?
Darbo partija pakilo it Feniksas. Kiek jai padėjo valstybės institucijos? Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) žemėlapyje – visa Vidurio ir Šiaurės Lietuva, didžioji dalis Žemaitijos – mėlynos. Mėlyna – Darbo partijos spalva. Ir darbiečių ženklas baltai mėlynas, ir VRK Darbo partijai skyrė mėlyną spalvą. Lietuva mėlynuoja.
Pramogos
Daug prieštaringų ir keli neblogi
Protesto banga į Seimą neša daug prieštaringų asmenybių ir kelis žurnalistus bei profesorius. Kas juos vienija?
Pramogos
„Arabų pavasaryje“ nėra vietos krikščionims
Įtampa pulsuojantis regionas, prasidėjus „Arabų pavasariui“, tapo dar neramesnis. Išsilaisvinantys iš daugiau ar mažiau autoritarų jungo arabai – tik viena naujojo peizažo dalis. Kita, ne tokia akivaizdi jo detalė – faktas, kad krikščionims vietos Viduriniuose Rytuose lieka vis mažiau.
Pramogos
Ramių belgų karalystėje laimi vis tie patys
Kur priešrinkiminė įtampa? Kur ta intriga, kas laimės, kas pralaimės? Įtampos nėra. Tiesiog nėra. Rinkimų debatuose, kurie persikėlė į visas televizijas, pagrindinis penketukas atrodo ramūs kaip belgai. Viskas aišku? Aišku. Visų pagrindinių partijų koalicinis potencialas, kaip pasakytų gudrūs analitikai, yra begalinis. Jis tolygus tam, kiek mainais už vieną kitą originalesnę idėją ar šiokį tokį principą gali gauti valdžios.
Pramogos
Tektoninė plokštė lūžo
Europos Komisija (EK) oficialiai pradėjo tyrimą, ar Rusijos gamtinių dujų koncernas „Gazprom“ nesinaudojo dominuojančia padėtimi Vidurio ir Rytų Europos šalių rinkose, pažeisdamas antimonopolines Europos Sąjungos (ES) taisykles.
Pasaulis
Žingsnis po žingsnio į Europą
Vokietijos kanclerė Angela Merkel palankiai įvertino Moldovos pastangas judant ES link, tačiau priminė apie neišspręstas problemas.
Pasaulis
Olimpiniai principai žlunga XXI a. pradžioje
Pasauliui stebint Olimpines žaidynes, kurios turėtų skleisti neginkluoto varžymosi principą, JTO specialusis pasiuntinys Kofi Annanas paskelbė apie diplomatinės misijos Sirijoje žlugimą. Pasaulio spauda rašo apie tragišką ginklo logikos triumfą.
ŽYMA
SODRA