sekmadienis, sausio 24 d.
Pramogos
Tektoninė plokštė lūžo
Europos Komisija (EK) oficialiai pradėjo tyrimą, ar Rusijos gamtinių dujų koncernas „Gazprom“ nesinaudojo dominuojančia padėtimi Vidurio ir Rytų Europos šalių rinkose, pažeisdamas antimonopolines Europos Sąjungos (ES) taisykles.
Pasaulis
Žingsnis po žingsnio į Europą
Vokietijos kanclerė Angela Merkel palankiai įvertino Moldovos pastangas judant ES link, tačiau priminė apie neišspręstas problemas.
Pasaulis
Olimpiniai principai žlunga XXI a. pradžioje
Pasauliui stebint Olimpines žaidynes, kurios turėtų skleisti neginkluoto varžymosi principą, JTO specialusis pasiuntinys Kofi Annanas paskelbė apie diplomatinės misijos Sirijoje žlugimą. Pasaulio spauda rašo apie tragišką ginklo logikos triumfą.
Pramogos
Prezidentė vertino visus
Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas tapo pagrindiniu mūsų politinio gyvenimo įvykiu. Tačiau tai nebuvo ataskaita Tautai apie pastarųjų metų Respublikos Prezidento veiklą.
Pasaulis
„Euro 2012“ skylančioje Ukrainoje
Ukrainos valdžia nuosekliai tęsia diktatūros įtvirtinimo politiką. Opozicijos persekiojimas, politiniai kaliniai, griežta spaudos cenzūra tapo niūria Europos futbolo čempionatą pasitinkančios šalies kasdienybe.
Pasaulis
Baltarusija – kalėjimas su vienu prižiūrėtoju
Baltarusijos opozicijos lyderis Andrejus Sanikovas triumfuodamas grįžo namo. Jį ir jo buvusį patikėtinį Dmitrijų Bondarenką diktatorius A.Lukašenka paleido iš kalėjimo, gavęs jų malonės prašymus. „Dabar turime siekti, kad būtų paleisti kiti politiniai kaliniai. Tai – svarbiausias dalykas“, – vos išėjęs iš kalėjimo pareiškė A.Sanikovas.
Pramogos
Drama Garliavoje – sistemos agonija
Drama Garliavoje ir vėl padalijo Lietuvą. Nors atrodytų, kad ją lydi milžiniškas kiekis informacijos, nuo kurios daliai visuomenės jau koktu, tačiau iš esmės tai – interpretacijos ir emocijos. Faktai ir tikra istorija rutuliojasi ne paviršiuje.
Pramogos
Galios centrai susiduria ne šiaip sau
Vertinant FNTT vadovų atleidimu prasidėjusią politinę karštinę šalyje paprasčiausia būtų viską nurašyti priešrinkiminėms peštynėms dėl įtakos šiai įstaigai. Kaip ir naivu būtų kalbėti vien apie teisingą/neteisingą elgesį su valstybės pareigūnais ar sureikšminti FNTT pavaldumą.
Lietuva
Gyvybės ir mirties kova dėl eutanazijos
Eutanazijos samprata yra daugialypė ir susijusi su esminiais filosofiniais, etiniais, juridiniais ir medicinos klausimais. „Atgimimas” pasiūlė apie gyvenimo pabaigos etiką pasvarstyti filosofijos, teisės ir medicinos specialistams.
Pasaulis
Be ES milijonų, su savo teisynu
Vengrijos tema – vis dar viena aktualiausių ES. Nepaisydami kritikos, vengrai neketina keisti esminių Konstitucijos principų. ES nusprendė įšaldyti pusės milijardo eurų fondus, jeigu šalis nesugebės per tris mėnesius sutvarkyti savo finansų. Kovodami su Briuseliu vengrai džiaugiasi kiekvienu paramos ženklu.
Pramogos
Nėra valstybės, nors tu ką
Banalaus ir įprasto Lietuvoje veiksmo – informacijos nutekinimo tyrimas sukėlė politinę krizę. Dažnas pilietis, visiškai nesiveldamas į užkulisio batalijas, mat neturi tam nei laiko, nei „priėjimo”, dabar krapšto pakaušį ir visiškai pagrįstai sau pasidaro išvadą – nėra valstybės šioje valstybėje.
Pasaulis
Nauja silpstančio V.Putino era
Kaip ir buvo prognozuota, Rusijos prezidento rinkimai nebuvo nei laisvi, nei demokratiniai. Oficialiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, V. Putinas milžiniška persvara prieš komunistų kandidatą G. Ziuganovą laimėjo pirmajame ture.
Pramogos
Šantažai ir manipuliacijos
Gyvendami tokioje geopolitinėje tikrovėje tokiu metu turime atpažinti įvairias manipuliavimo mūsų nuomone formas. Nedažnai mūsų politikoje pasitaiko akivaizdžių viešo šantažo apraiškų. Paprastai net ir neviešoje aplinkoje politikai stengiasi tiesiogiai neišsakyti, kokių žingsnių jie imsis, jei partneriai nebalsuos vienaip ar kitaip.
Pasaulis
Afganistane pralaimi dėl „išprusimo stokos“
Vasario pabaigoje Afganistane, NATO oro bazėje, esančioje Bagrame, neapdairiai, dėl „išprusimo stokos“ sudeginti Koranai įplieskė masinius protestus visoje šalyje, kurie paralyžiuoja derybas dėl ankstyvesnio JAV ir sąjungininkų karinių pajėgų išvedimo iš šalies. Visuotinis nepasitikėjimas vieni kitais didėja.
Pramogos
Trileris apie poligrafą ir baudžiauninkus
Lietuvos valdžios viršūnėse vykstančio trilerio gali pavydėti geriausi publikos mulkinimo meistrai iš paties Holivudo. Jame veikia ir paslaptingos jėgos, ir vieniši kovotojai. Ar šiame scenarijuje numatyta ne tik netikėta atomazga, bet ir laiminga pabaiga?
Lietuva
Skautai: Lietuvai trūksta budrių žmonių
Skautų manymu, jų judėjimas, kaip pasaulėžiūros ir gyvenimo mokykla, yra ypač aktualus šiandien. Jie kuria aplinką, kurioje niekas tavęs neteisia, nemoko gyventi, bet laiku ištiesia pagalbos ranką. Atrodo, kad skautų siūlomas vertybinis gyvenimo modelis galėtų padėti ir mūsų pasyviajai visuomenės daliai.
Pramogos
Gerbi darbuotojus arba bankrutuoji
Gera žmonių savijauta ir lojalumas darbdaviui tikrai ne vien pinigais matuojami. Šios sa­vai­tės pra­džio­je eko­no­mi­kos eks­per­tas Gi­ta­nas Nau­sė­da, ko­men­tuo­da­mas nau­jau­sius sta­tis­ti­nius duo­me­nis apie emig­ra­ci­jos iš Lie­tu­vos mas­tą, sa­kė, kad pa­dė­tis blo­ga dar ir dėl to, jog ša­ly­je su­si­da­rė pa­vo­jin­gi ne­to­ly­gu­mai tarp dar­bo jė­gos pa­siū­los ir pa­klau­sos. Ki­taip ta­riant, įmo­nėms trūks­ta ne tų, ku­rie nie­kur ne­iš­va­žia­vo, o kaip tik tų, ku­rie nu­ta­rė lai­mės pa­ieš­ko­ti sve­tur.
Lietuva
Kada Lietuvą pakvies į Davosą ir ką ten veiksime?
Davoso kurorte surengtas eilinis, jau 42–as, Pasaulio ekonomikos forumas atkreipė dėmesį į pačias svarbiausias nūdienos ekonomikos problemas.
Lietuva
Lietuvą valdo driežažmogiai
Politologas, informacinių karų tyrinėtojas dr. Nerijus Maliukevičius perspėja: niekas taip nesupriešina visuomenės, kaip atpirkimo ožių paieškos.
Pasaulis
Nafta užtaisytas sprogmuo
ES nusprendė įšaldyti branduolinę programą tęsiančio Irano centrinio banko aktyvus ir nebepirkti iš jo naftos. Užtat Iranas dar kartą pagrasino blokuoti Ormūzo sąsiaurį, kuriuo plukdomas penktadalis pasaulio naftos. JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos karo laivai jau atplaukė į Persijos įlanką, pasirengę atgrasyti Iraną nuo tokių ketinimų. Ekonominį nestabilumą patiriantis pasaulis nenori dar vieno karo Viduriniuosiuose Rytuose.
ŽYMA
SODRA