sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Aktualijos
Girti prie vairo: kas antras sulaukia baudžiamosios atsakomybės
Daugiau nei pusei Lietuvoje sulaikomų neblaivių vairuotojų nustatomas didesnis kaip 1,5 promilės girtumas.
Aktualijos
ES grasina imtis veiksmų, jei Lenkijos teismų reforma būtų įgyvendinta
Europos Sąjunga gali imtis precedento neturinčių sankcijų prieš Lenkiją, jei šios Vyriausybė įvykdytų norimas reformas, kuriomis siekiama didesnės teismų kontrolės.  Tai trečiadienį patvirtino Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas.
Komentarai
Lenkija imasi Aukščiausiojo Teismo valymo
Demokratijai Lenkijoje iškilo dar didesnė grėsmė. Naujuoju Aukščiausiojo Teismo įstatymo pakeitimu gali būti naikinamas valdžių atskyrimo principas ir teismų nepriklausomumas. Praeitą savaitę Lenkijos Premjeras Seimui pateikė Aukščiausiojo Teismo įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma iš esmės pertvarkyti šio teismo veiklos pagrindus, ir jis šiandien bus svarstomas Lenkijos Seime.
Sveikata
Norite paspartinti mokslus – nusnūskite
Jeigu pradėjote mokytis ko nors naujo, pavyzdžiui, užsienio kalbos, geriausias būdas įsiminti informaciją yra ją kartoti, kartoti, kartoti.
Komentarai
75 proc. ginčų gali būti išspręsti be teismo įsikišimo
Pažengusios pasaulio valstybės jau daugiau kaip porą dešimtmečių lygiagrečiai su klasikiniu teismo procesu ginčams spręsti naudoja mediaciją.
Lietuva
Prezidentė: profesinės mokyklos užaugina emigrantus
Profesinės mokyklos ruošia specialistus ne vietos ekonomikai, o emigracijai, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji taip pat paragino Vyriausybę reformuoti profesinio ugdymo sistemą.
Gyvenimas
Vyro elgesį su moterimi lemia ir pirštų ilgis
Daugumos vyrų smilius yra trumpesnis nei bevardis pirštas – moterims šis skirtumas ne toks ryškus.
Lietuva
Naujiena tėvams: Lietuvoje ilgės mokslo metai
Lietuvoje ketinama ilginti mokslo metus. Šiuo metu verda diskusijos, kiek mokslo metų trukmė galėtų būti pratęsta. Vieni pasisako už dvi savaites, kiti – net už mėnesį. Dabar aišku viena – laukti neketinama.
Pramogos
Paaugliai svaiginasi mažiau dėl išmaniųjų telefonų naudojimo
Per pastarąjį dešimtmetį paauglių, vartojančių alkoholį, narkotikus ar tabako gaminius, Jungtinėje Karalystėje sumažėjo daugiau nei perpus. Mokslininkai mano, kad taip nutiko dėl gana neįprastos priežasties – išmaniųjų telefonų.
Aktualijos
Seimui – teismų spaudimas dėl w, q ir x
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad nelietuviškos pavardės Wardyn ir Pauwels (Vardyn ir Pauels) asmens tapatybės kortelėse turi būti įrašytos ir lietuviškais, ir nelietuviškais rašmenimis.
Pasaulis
Mokslininkų atradimas – kelias į „žemišką“ gyvybę kitose planetose
Mokslininkai atrado septynias maždaug Žemės dydžio planetas, kurios sukasi aplink vieną nedidelę žvaigždę. Tai gali reikšti, kad egzistuoja nežemiška gyvybė už Saulės sistemos ribų.
Gyvenimas
Mokslo premija – ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančiam lietuviui
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva užsienio lietuviams skiriamomis Mokslo premijomis 2016 m. apdovanoti Jungtinėje Karalystėje gyvenantis lazerių specialistas Rimvydas Juškaitis, Čekijoje dirbantis lituanistas Vaidas Šeferis, mokslininkė odontologė Jolanta Aleksejūnienė iš Kanados, literatūrologas iš JAV Bronius Vaškelis bei šiuo metu Australijoje dirbantis puslaidininkių fizikas Almantas Pivrikas. Keturi iš penkių premijos laureatų savo akademinį kelią pradėjo Lietuvoje.
Aktualijos
Geriausias pasaulio Universitetas – Jungtinėje Karalystėje
Geriausiu pasaulio Universitetu „Times Higher Education“ reitingų sąraše pripažintas Jungtinėje Karalystėje esantis Oksfordo Universitetas, tačiau jo vice-kancleris mano, kad ateityje šiai mokslo įstaigai gali labai pakenkti „Brexit“.
Gyvenimas
Radiniai Antarktidoje nustebino mokslininkus
Antarktida tai šalčiausias, labiausiai vėjuotas, nuošaliausias ir mažiausiai ištyrinėtas žemynas, todėl staigmenos ten dažnas reiškinys.
Gyvenimas
Ar internetas kvailina?
"Skaičiau apie tai internete!" Tai sakydami, daugelis skiria sau dar vieną balą už "protą". Jiems kažkodėl atrodo, kad gebėjimas rasti informaciją žiniatinklyje rodo intelektualumą ir išsilavinimą. Jeilio universiteto specialistų manymu, galimybė naudotis internetu sukuria pavojingą iliuziją.
Aktualijos
Mokyklos nelankančių vaikų tėvams – dar didesnės baudos
Viena iš opiausių Jungtinės Karalystės švietimo sistemos problemų – aplaidus mokinių požiūris į mokyklą ir mokslą. Šiuo metu mokyklos nelankančių mokinių tėvai jau turi mokėti baudą, tačiau, kai kurie tai daryti atsisako.
Pasaulis
Lietuvos jaunimui – darbo atostogų programa Naujojoje Zelandijoje
Lietuvos jaunuoliai galės naudotis Naujosios Zelandijos darbo atostogų programos privalumais. Apie tai, kad baigtos derybos dėl Lietuvos ir Naujosios Zelandijos susitarimo taikyti šią programą, kovo 20 dieną Oklande paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Naujosios Zelandijos užsienio reikalų ministras MurrayMcCully.
Pramogos
Apie dirbtinį apvaisinimą prabilę „Dolce & Gabbana“ įsiutino E. Johną
Seras Eltonas Johnas dizaineriams „Dolce & Gabbana“ paskelbė boikotą po to, kai šie po dirbtinio apvaisinimo gimusius vaikus pavadino „sintetiniais“ ir „cheminiais“.
Pramogos
Sukurti patys nusivalantys drabužiai ir daiktai
Automobiliai, kurių niekada nereikia plauti, nesusitepantys drabužiai ir patys nusiplaunantys langai. Tai tik keletas pavyzdžių, kuriems galima pritaikyti naują revoliucinį išradimą.
ŽYMA
TEISMAI