sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Pramogos
Uraganas Gonzalas smogs ir Didžiąjai Britanijai
Bermudų salą nusiaubusio uragano „Gonzalo” likučiams slenkant per britų salyną, stiprūs vėjai talžys didžiąją šalies dalį. Gyventojai įspėjami apie galimas itin pavojingas vairavimo sąlygas ir potvynius.
Pramogos
Meteorologai įspėja apie audrą ir potvynį
Sinoptikai įspėja, kad šiandien Anglijos Pietus nusiaubs audra. Meteorologų teigimu, smarkus lietus sukels ir pavojingas sąlygas keliuose.
Pramogos
Audros tūkstančius paliko be elektros, uždarytos mokyklos [atnaujinta]
Pirmoji didesnė šio rudens audra Jungtinėje Karalystėje tūkstančius vartotojų paliko be elektros. Sinoptikai įspėja, kad “bobų vasara” baigėsi, tad lietus ir vėjas taps įprastu reiškiniu.
Pasaulis
Rekordinė audra siaubė Norvegiją
Smarkios audros Norvegijoje sukėlė potvynius, užtvėrė kelius ir nutraukė elektros energijos tiekimą. Žaibai ir griaustiniai „atkeliavo“ iš Švedijos ir pasiekę Norvegiją šią savaitę smogė visa jėga. Kai kuriuose regionuose stiprūs vėjai rovė medžius, kurie apgadino namus ir daugybę automobilių, pranešė Norvegijos žiniasklaida.
Pasaulis
Vokietijoje - nuostolinga ir pražūtinga audra
Šią savaitę gamtos stichija vėl sugrįžo į Vokietiją. Šalies Vakaruose stiprus vėjas ir didelis lietus pražudė šešis žmones vos per vieną naktį.
Lietuva
Lietuva laukia D. Britaniją siaubiančio uragano
Europą gąsdinanti audra šį ketvirtadienį pasieks ir Lietuvą. Uragano Ksavero šalyje laukiama jau šiąnakt. Metereologai prognozuoja, kad dėl audros turėtų labiausiai sunerimti pajūrio gyventojai. Vakarinėje Lietuvos dalyje vėjo gūsiai gali siekti mažiausiai 28-30 metrų per sekundę. Baiminamasi, kad vėjas gali būti ir gerokai stipresnis.
Pramogos
Orai Anglijoje: vėl siaučia audra
Nors šios savaitės pradžia Anglijoje buvo rami ir be kritulių, antrojoje savaitės pusėje įsisiautėjo stichija. Gyventojai dar savaitės pradžioje įspėti pasiruošti dar vienai audrai.
Pasaulis
Filipinus siaubia galingiausias taifūnas per visą istoriją (atnaujinta)
Filipinus, kurie dar nespėjo atsigauti nuo galingo žemės drebėjimo, siaubia taifūnas. Kaip pranešė BBC, šalyje siaučianti gamtos stichija gali būti galingiausia per visą istoriją žemėje. Paskutiniais duomenimis, vėjo gūsiai buvo pasiekę 379 km/val.
Lietuva
Siautėjusi audra sukėlė šimtatūkstantinius nuostolius
Europos bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje jau savaitgalį pradėjo registruoti klientų pranešimus dėl audros sukeltų nuostolių. Draudimo ekspertai skaičiuoja, kad audros sukelti nuostoliai klientams sieks 300 tūkst. litų.
Lietuva
Savaitgalio kaitros ir škvalo Lietuvoje žala sieks 750 tūkst. litų
Po savaitgalio kaitros ir sekmadienį Lietuvoje praūžusio škvalo draudikai registruoja pirmuosius pranešimus apie žalas. Joms padengti draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ jau rezervavo 400 tūkst. litų. Prognozuojama, kad turto ir kasko draudimo bendri nuostoliai gali siekti 750 tūkst. litų.
Pasaulis
Šalia Lenkijos ir Lietuvos pasienio prognozuojamas uraganas
Lenkijos tarnybos įspėjo gyventojus apie škvalo, viesulo ir kitų stichinių reiškinių pavojų. Vėjo greitis ketvirtadienį kai kuriose šalies vietovėse esą gali pasiekti iki 90 kilometrų per valandą. Pavojingiausiais įvardijami šalies regionai, esantys netoli sienos su Lietuva. Anot Lietuvos sinoptikų teigimu, vėjas gali sustiprėti ir vakarinėje bei pietinėje šalies dalyje, pranešė delfi.lt.
Pramogos
Britanija įspėjama apie vėl gresiančius potvynius
Jungtinės Karalystės gyventojai ruošiasi artėjantiems potvyniams bei stipriems krituliams lietaus permerktose šalies dalyse, pranešė standard.co.uk.
Lietuva
Šalčininkus aptalžė kruša, audra vartė medžius
Pirmadienį ryte Šalčininkus aptalžė smarki kruša, o stiprus vėjas visame miestelyje vartė medžius. Gamtos stichija taip pat kilojo stogus, daužė langus ir sutrikdė elektros tiekimą.
Lietuva
Savaitgalio audros nuostoliai – 0,5 mln. litų
Draudikai prognozuoja, kad turto ir kasko draudimo bendri nuostoliai sieks daugiau kaip 500 tūkst. litų. Bendrovės praneša, kad pranešimų apie gamtos stichijos padarytą žalą nuolat daugėja.
ŽYMA
TOTORIAI