ketvirtadienis, sausio 28 d.
Aktualijos
JK lietuviai gali gauti išmokas už tai, kad jiems šalta
Jeigu Lietuvoje galioja lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio tarifas centralizuotam šildymui, tai Didžiojoje Britanijoje kai kurie gyventojai gali gauti išmoką tiesiog už šaltą orą, taip pat papildomų pinigų namams pasišildyti.
Aktualijos
JK sulaikyti lietuvius išnaudoję darbdaviai
Jungtinėje Karalystėje pareigūnai sulaikė asmenis, kurie įtariami priverstiniam darbui išnaudoję per 200 migrantų iš Vidurio ir Rytų Europos, tarp jų – ir lietuvius.
Lietuva
Iš Tenerifės – žinia apie lietuvių žūtį (vaizdo įrašai)
Pranešta, kad praėjusį savaitgalį dviems lietuviams tragiškai baigėsi atostogos Tenerifės saloje – vandenyne išsimaudyti panorę vyrai nuskendo, dar du jų tautiečius pavyko išgelbėti. Tiesa, informacijai pasiekus Lietuvą, oficialūs šaltiniai suskubo ją neigti.
Pasaulio lietuviai
Noras tapti turtingesniam emigracijoje sukėlė insultą
Prieš 21 metus šiaulietis Karolis Kaminskas atvyko laimės ieškoti į Ameriką. Tačiau nebuvo ji lengvai pasiekiama – vyrui teko paaukoti praktiškai viską. K. Kaminsko gyvenimas kelis kartus vertėsi aukštyn kojomis ir kiekvieną kartą vis skaudžiau. Karolis ne tik sėdėjo Jungtinių Valstijų kalėjime, bet ir bandydamas tapti turtingu vos nenumirė.
Pasaulis
Islandijoje lietuviai pateko į tragišką avariją
Islandijoje kinų turistus vežusiam autobusui atsitrenkus į priešais važiavusį lietuvių vairuojamą automobilį ir nuvažiavus nuo kelio, žuvo vienas žmogus ir dar 12 buvo kritiškai sužeisti, pranešė vietos valdžios pareigūnai.
Pasaulio lietuviai
Meilės istorijos tarp Turkijos ir Lietuvos piliečių – kodėl vieni kitus taip traukiame?
Kuo Lietuvos ir Turkijos piliečiai taip žavi vieni kitus ir kokia šios chemijos paslaptis? Kokios Turkijos vietos dar neatrastos mūsų turistų? Kaip išsaugoti santykius, kai visas gyvenimas – viena didelė kelionė?
Aktualijos
Translyčiai Lietuvoje galės pasikeisti dokumentus
Lietuvos piliečiai, kurie tapatinasi su kita lytimi pasikeisti dokumentus galės kur kas lengviau, jei Teisingumo ministerija parengtas įstatymo projektas bus priimtas. Dabar norint dokumentuose pakeisti nuorodą į lytį, vardą, pavardę ir asmens kodą reikalingas teismo sprendimas.
Pramogos
Londono lietuviai išmoko švęsti: išskirtiniai persirengėliai ir rekordinis kiekis saldainių
Šiemet Helovynas buvo gana dviprasmiškas. Vieniems suteikė džiaugsmo, mažieji vaikščiojo po kaimynų namus ir kaulijo saldainius, o kiti liejo skausmo ašaras netekę artimųjų teroristinio išpuolio metu.
Aktualijos
JK dėl ginklų kontrabandos nuteisti du lietuviai
Jungtinės Karalystės teismas penktadienį nuteisė du lietuvius dėl ginklų kontrabandos, paskelbė vietos portalas „Sky News“.
Aktualijos
JK lietuvių šeimos tragedija: bandydamas padegti žmoną sudegė pats
Trečiadienio naktį apie pusę 12, ugniagesiai, policija ir medikai bei oro medikai gavo iškvietimą apie nelaimę Ipswich rajone, Nansen kelyje. 44-erių vyras konflikto metu bandė padegti savo žmoną, tačiau ją tik sužeidė ir staiga užsiliepsnojo pats.
Aktualijos
Du lietuviai išgirdo nuosprendį Anglijos teisme
Teisėsaugos dėmesį patraukė Visbeno mieste gyvenantys 35 metų Andrius Dambrauskas ir jo brolis Stanislovas Dambrauskas (39 m.).
Lietuva
Lietuvoje keisis pensijų išmokėjimo tvarka
Jau kitais metais bus perskaičiuotos absoliučiai visos pensijos skiriamos vyresnio amžiaus gyventojams. Gaunama suma keisis ir jau gaunantiems pensiją bei tiems, kurie dar tik ją gaus. 2018 metais keisis ir pensijinio amžiaus riba. Norint gauti pinigus iš valstybės reikės būti išdirbus bent 35 metus.
Pasaulis
Nuo Uragano Irma Karibuose nukentėjo ir lietuviai
Lietuvos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė gavusi duomenų apie dar du nuo uragano „Irma“ nukentėjusiose Šv. Martyno ir Šv. Bartolomiejaus salose Karibų jūroje esančius Lietuvos piliečius.
Pasaulis
Lietuviai sulaikyti su milžinišku kiekiu kokaino
Netoli Australijos krantų sulaikyta jachta, kuria gabenta apie pusantros tonos narkotinių medžiagų, krovinys siejamas su nusikaltėliais iš Lietuvos.
Pramogos
Lietuvių pamėgtas renginys baigėsi nelaime (papildyta)
Vos prieš kelias dienas didžiuliu gaisru, įsiplieskusiu scenoje, pasibaigė festivalis ,,Tommorow land”, kurį ypač mėgsta lietuviai, o šią naktį ugnis suniokojo vietą, kurioje linksminosi per 18 tūkstančių tautiečių.
Lietuva
Kiek ir kam skolinasi lietuviai?
Lietuviai pragmatiška ir taupi tauta, tačiau, jeigu pritrūkus pinigų, nusprendžia skolintis, tai daro labai atsakingai. Ir anot bankininkų, pasiėmę paskolas savo sprendimo nesigaili.
Aktualijos
Sveikatos ministerija ketina užtikrinti hormonų terapiją translyčiams asmenims
Sveikatos apsaugos ministerija žada imtis priemonių, kad translyčiams žmonėms būtų tinkamai teikiama hormonų terapija ir psichologinė pagalba.
Lietuva
Už lietuvius daugiau geria tik danai
Kad Lietuvos gyventojai įnikę į alkoholį nuolat kartoja valdančioji dauguma Seime. Politikai rezga vis daugiau apribojimų alholio įsigijimu. Tikisimasi, kad taip sumažės ir vartojimas. Remiantis šią savaitę paskelbtais duomenimis, beveik 66 proc. šalies gyventojų nors kartą per metus rizikingai girtavo.
Lietuva
Lietuviai ir toliau masiškai emigruoja į Jungtinę Karalystę
Lietuviai ir toliau masiškai palieka tėvynę. Praėjusiais metais iš šalies emigravo daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Tačiau nemažai lietuvių ir grįžo iš svečių šalių. Statistikos departamentas paskelbė, kad 2016-aisiais į Lietuvą imigravo 20,2 tūkst. žmonių.
Pasaulis
Norvegai deportuoja rumunus, lenkus ir lietuvius
Norvegijos valdžia praėjusiais metais neįgyvendino savo ambicingų planų. Buvo numatyta iš šalies deportuoti 9 tūkst. pabėgėlių, tačiau išsiųstųjų skaičius buvo šiek tiek mažesnis.
ŽYMA
TRANSLYČIAI