trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Sveikata
Kaip vandenį paversti gydomuoju gėrimu
Fakto, kad vanduo turi atmintį, šiandien niekam jau nebereikia įrodinėti. Šia tema parašyta daug knygų, mokslinių straipsnių, nufilmuota filmų. Ką ir bekalbėti, jeigu šventintas vanduo gali išstovėti metus, du ir nesugesti, ir dar turi gydomųjų savybių. Paaiškinti šį fenomeną galima tik pripažinus faktą, jog vanduo gali įrašyti savyje informaciją.
Pasaulis
Vokietija baiminasi cheminių teroristinių atakų
Vokietijos saugumo pajėgos baiminasi, kad islamistai šalyje gali panaudoti cheminį ginklą. Tokie nuogastavimai išsakyti naujai parengtoje Federalinės kriminalinės policijos žinybos (BKA) ataskaitoje.
Pasaulis
Vokietijos šiaurę skandina Baltijos jūros vanduo
Baltijos jūros skalaujamuose Vokietijos miestuose ir miesteliuose dideli potvyniai. Teigiama, kad tokių nebuvo visą dešimtmetį.
Pasaulis
JAV: Luizianos valstijoje žmones įkalino lietus
Luizianos valstiją Jungtinėse Valstijose niokoja potvyniai, kurie jau vadinami istoriniais. Skaičiuojama, kad vanduo pražudė mažiausiai 11 žmonių, nuniokojo 40 tūkst. namų, 20 tūkst. žmonių buvo evakuota iš pavojingų teritorijų, net aštuoni tūkstančiai jų šiuo metu priversti gyventi prieglaudose ir laukti atoslūgio.
Pramogos
Pietų Jorkšyre – užterštas vanduo
Tūkstančiai pietų Jorkšyro gyventojų įspėti nevartoti vandens iš krano po to, kai jame buvo rasta daug bakterijų.
Pramogos
Londoniečiai išvogė bėgikams skirtą vandenį
Sekmadienį įvykusį Londono maratoną pietrytinės sostinės dalis gyventojai pažymėjo savaip: jie išvogė bėgikams atsigaivinti skirtą vandenį.
Pramogos
Perspėjimas: užterštas tūkstančių gyventojų vanduo
Viena Jungtinės Karalystės vandens tiekimo kompanijų perspėjo savo klientus negerti ir kitaip nenaudoti iš krano tekančio vandens, kuris galėjo būti užterštas pavojingais chemikalais. Kaip teigė „Severn Trent”, į vandenį galėjo patekti didelis chloro kiekis.
Aktualijos
Tūkstančiai Rytų Londono gyventojų liko be vandens
Pirmadienio rytą nubudę Rytų Londono gyventojai, buvo nemaloniai nustebinti. Dėl nutrūkusio elektros tiekimo, tūkstančiai gyventojų liko be vandens, - pranešė naujienų portalas standard.co.uk.
Sveikata
Prastai jaučiatės – išgeriate per mažai skysčių
Vasarą be galo malonu mėgautis išskirtine saulės šiluma ir šviežiai sunokusiomis uogomis, tačiau taip pat svarbu nepamiršti ir vartoti pakankamai skysčių. Mitybos ekspertai per dieną rekomenduoja išgerti 2-3 litrus vandens, tačiau jei šis kiekis yra neįveikiamas, papildomai siūlo gerti sultis bei glotnučius. Anot jų, šie, kaip ir vaisiai ar daržovės iš kurių yra pagaminti, turi apie 85–95 proc. vandens, todėl ne tik malšina troškulį, bet ir neleidžia organizmui dehidratuoti.
Pramogos
Panikuojantys gyventojai šluoja geriamo vandens lentynas
Pranešus apie vandenyje aptiktą pavojingą parazitą, Lankaširo gyentojai ne juokais išsigando ir užgriuvo vietinius prekybos centrus norėdami papildyti geriamo vandens atsargas. „Twitter“ socialiniame tinkle žmonės ėmė dalintis nuotraukomis iš parduotuvių, kuriuose geriamas vanduo tiesiog šluojamas iš lentynų, - pranešė express. co. uk.
Sveikata
Dehidratacija pavojinga gyvybei
Be maisto žmogus gali išgyventi ne vieną savaitę, bet be vandens neištemptų nė penkių dienų. Netekęs tik 10 proc. skysčių žmogus gali apalpti, jam gali prasidėti haliucinacijos ir pasireikšti rimtų organizmo veiklos sutrikimų.
Pramogos
Geriamajame vandentiekio vandenyje rasta kokaino
Kokaino vartojimas Jungtinėje Karalystėje taip paplitęs, kad šio narkotiko aptinkama ir kasdien vartojamame vandentiekio vandenyje, skelbė independent.co.uk.
Aktualijos
Baigėsi Trakuose vykęs pasaulio jaunių irklavimo čempionatas
Trakuose vykusiame pasaulio jaunių irklavimo čempionate Vytautas ir Andrius Lapatiukai liko ketvirti. Lietuvos irkluotojų laikas - 6 min. 33,00 sek.
Gyvenimas
Vandens gudrybės odai
Vanduo – universali gėrybė, kurią mums teikia gamta. Norėdami būti sveiki ir gražūs, mes turime mokėti pasinaudoti visomis jo teikiamomis privilegijomis.
Lietuva
Karštų orų aukos – skenduoliai
Lietuvoje rekordiškai daug skenduolių. Vien per ką tik pasibaigusį ilgąjį savaitgalį nuskendo 11 žmonių. Praėjusiais metais panašus skaičius aukų buvo skaičiuojamas per visą birželio mėnesį.
Pramogos
Nelegalus valčių vakarėlis sukėlė chaosą
Kaip ir praėjusiais metais, Rytų Londone, Regent‘s kanale turėjo vykti linksmas masinis vakarėlis valtyse „Canalival“. Šiemet renginį bandyta atšaukti dėl saugumo sumetimų, tačiau vakarėlis vis tiek įvyko ir sukėlė daug chaoso, pranešė „Standard“.
Pramogos
Už vandenį Britanijoje reikės mokėti daugiau
Jungtinės Karalystės gyventojai patirs daugiau išlaidų, mokėdami už vandenį. Planuojama, kad nuo balandžio mėnesio sąskaitos už vandenį išaugs iki 3.5 proc., pranešė Dailymail.co.uk.
Pramogos
Didžiuosiuose prekybos centruose parduodamas vanduo iš čiaupo
„Tesco“ ir „Asda“ prekybos centruose buteliuose pardavinėjamas filtruotas vanduo iš čiaupo, o parduotuvių tinklų vadovybė nedeklaruoja šio vandens kilmės, pranešė dailymail.co.uk.
Aktualijos
Mažesnių sąskaitų kaina
Per pastaruosius keletą metų visų be išimties pagrindinių komunalinių paslaugų kainų kreivės Didžiojoje Britanijoje nepaliaujamai kopė į viršų. Artimiausiu metu elektros, dujų, vandens bei kitų komunalinių paslaugų kainų augimo pagreitis nemažins tempų. Sudėjus visas racionalias pastangas sutaupyti ten, kur labiausiai verta tai padaryti, metų pabaigoje jūsų šeimos biudžetas gali papilnėti ne vienu ir ne keliais šimtais svarų.
ŽYMA
TVF