antradienis, sausio 26 d.
Pramogos
Jungtinė Karalystė – labiausiai nuo alkoholio apsvaigusi šalis
Alkoholio vartotojai Jungtinėje Karalystėje aspvaigsta gerokai dažniau, nei kitų šalių gyventojai, skelbia naujausia pasauliniu mastu atlikta apklausa. 2019 m. tyrime, kuriame dalyvavo 36 šalys, rašoma, kad britai 12 mėnesių laikotarpyje apsvaigsta vidutiniškai 51,1 kartą – t. y. bent kartą per savaitę.
Sveikata
Tyrimų rezultatai: vyrų barzdos nešvaresnės už šuns kailį
Barzdose slypi daugiau mikrobų nei šuns kailyje. Tokią išvadą padarė šveicarų mokslininkai, ištyrę 18 vyrų barzdas ir 30 šunų kailius. Jie turėjo nustatyti, kiek bakterijų dauginasi tarp plaukų.
Pramogos
Žemesni žmonės – piktesni ir aršesni už aukštesnius, skelbia tyrimai
Napoleonas Bonapartas buvo žinomas dėl savo karinio meistriškumo ir drąsos mūšio lauke. Jis taip pat buvo žinomas ir dėl savo nedidelio ūgio. Tiesą sakant, nemažai žmonių teigia, kad „Napoleono kompleksas“ – bandymas kaip nors kompensuoti savo mažą ūgį – iš tiesų egzistuoja. Tam pritaria ir mokslininkai. Neseniai atlikę tyrimą jie išsiaiškino, kad žemesni žmonės yra piktesni.
Lietuva
I. Strazdauskaitės žudikai nesikrato kaltės
Teisme pradėjus nagrinėti žiauraus Ievos Strazdauskaitės nužudymo bylą visi kaltinamieji pripažįsta savo veiksmus.
Komentarai
Pasitikėjimas kainuoja
Lietuviai į savo išrinktą valdžią žvelgia kur kas įtariau nei kaimyninių šalių gyventojai. Mažiau pasitikime ir vieni kitais, tačiau itin kliaujamės ES institucijomis, nors jų tiesiogiai net negalime rinkti. Tarpusavio pasitikėjimo stoka mažina mūsų ekonominę ir socialinę gerovę.
Pramogos
Justinas Jankevičius išvengė teistumo
Žinomas humoristas, televizijos projektų vedėjas Justinas Jankevičius išvengė baudžiamosios atsakomybės dėl incidento prie vieno sostinės barų, kai sumušė iš Italijos į Lietuvą pasisvečiuoti atvykusius du brolius bei suplėšė jų drabužius ir sudaužė kompiuterio ekraną.
The Economist
Autizmo epidemija
Šiandien turtingose šalyse vaikams daug dažniau diagnozuojamas autizmas. Kodėl? Ir kaip jiems padėti gyventi visavertį gyvenimą?
Lietuva
Rusija sureagavo į sausio 13-osios bylą
Teisme atvertus amžiaus bylą dėl 1991 metų sausio 13-osios įvykių Lietuvoje, procesą oficialiai sukritikavo Rusijos užsienio reikalų ministerija.
ŽYMA
TYRIMAI