ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Pasaulis
Ukraina sulaukė 135 mln. dolerių finansinės paramos iš Pasaulio banko
Pasaulio banko (PB) direktorių valdyba patvirtino papildomą 135 mln. JAV dolerių finansavimą Ukrainai pagal projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo žmonėms gerinimas“, iš kurių 35 mln. dolerių skiriama kovai su COVID-19 užkrato plitimu, pranešė šios tarptautinės finansų institucijos spaudos tarnyba.
Pasaulis
Ukraina
M. Saakašvilis planuoja sugrįžti į Ukrainos politiką
Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis, planuojantis grįžti į Ukrainos valdžios priešakines pozicijas, penktadienį pareiškė, kad nori padėti išvesti šią šalį
Pasaulis
V. Zelenskis: Ukraina po balandžio 24-osios gali pradėti švelninti karantiną
Ukraina ateinančią savaitę gali pradėti šiek tiek švelninti dėl COVID-19 protrūkio įvestus suvaržymus, jei koronavirusinės infekcijos plitimo mastas nepasieks kritinio
Pasaulis
Ukraina: lietus padėjo užgesinti prie Černobylio elektrinės siautusius miškų gaisrus
Ukrainos tarnyboms pavyko užgesinti uždarojoje zonoje aplink katastrofos ištiktą Černobylio atominę elektrinę siautusius miškų gaisrus, į šalį atslinkus lietaus debesims,
Politika
POŽIŪRIS
R. Van Vorenas: „Lietuva neturės ateities, kol nesuvirškins savo praeities“
Istorikas ir žmogaus teisių aktyvistas Robertas Van Vorenas įsitikinęs, kad kolektyvinės traumos, sukeltos kruvinų XX a. įvykių, paliko gilias žaizdas daugelio
Kava su IQ
Išskirtinis interviu
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas. Su juo Strasbūre kalbėjosi žurnalistas Evaldas Labanauskas.
Pasaulis
Koronavirusas
Ukraina ir Lenkija uždaro sienas užsieniečiams
Dėl koronaviruso Ukraina ir Lenkija uždaro savo sienas užsieniečiams, pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.
Pasaulis
Ukraina
Ukraina turi naują ministrą pirmininką ir vyriausybę
Ukrainos parlamentas trečiadienį patvirtino Denysą Šmyhalį naujuoju premjeru, atsistatydinus jo pirmtakui, kai buvo nutekintas įrašas, kuriame jis girdimas kritikuojantis prezidentą Volodymyrą Zelenskį.
Pasaulis
Rusija, JAV ir Ukraina
JAV dar metams pratęsė sankcijas Rusijai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas  dar metams pratęsė sankcijas, Vašingtono įvestas Rusijai dėl Ukrainos krizės, antradienį pranešė Baltieji rūmai.
Pasaulis
Ukraina
Koronaviruso baimė įžiebė neramumus Ukrainoje
Vidurio Ukrainoje dešimtys žmonių ketvirtadienį susirėmė su policija dėl vyriausybės planų vienoje medicinos įstaigoje karantinuoti iš Kinijos, kur siaučia koronavirusas, evakuotus žmones.
Pasaulis
Struktūrinės reformos
Iki Lenkijos ekonominio lygio Ukrainai – dar ilgas kelias
Ukrainai prireiks 20 metų struktūrinėmis reformomis skatinant ekonomikos augimą iki vidutiniškai 6,2 proc. kasmet, kad pasiektų kaimynės Lenkijos ekonominį išvystymo lygį, mano Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai.
Pasaulis
Ukraina
V. Zelenskis karą Rytų Ukrainoje tikisi užbaigti per penkerius metus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pažadėjo užbaigti per 14 tūkst. gyvybių nuo 2014 metų jau pareikalavusį karinį konfliktą su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje.  
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
O. Sencovas: „Sapne dar esi laisvas žmogus, bet prabundi – tu kalėjime“
„Kalėjimas – labai gera gyvenimo mokykla, ir nesigailiu šios patirties. (...) Aš paprasčiausiai bandžiau likti žmogumi, nes kalėjimas žmones laužo, gadina labai stipriai“, – interviu IQ teigė Ukrainos režisierius ir aktyvistas Olegas Sencovas.
IT ir transportas
Dešimtmečio planas
Susitarė „Ukrzaliznycia“ ir „Deutsche Bahn“
Ukrainos geležinkelių infrastruktūros valdytoja ir pervežimų operatorė „Ukrzaliznycia“, Vokietijos „Deutsche Bahn“ ir jos projektų plėtros padalinys „DB Engineering & Consulting“ (DB E&C) pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl strateginės partnerystės plėtojant „Ukrzaliznycia“.
Pasaulis
Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už nuolatinę ir nenuilstamą paramą
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda gavo Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio padėkos laišką už nuolatinę ir nenuilstamą mūsų valstybės paramą Ukrainai ir jos žmonėms.
IT ir transportas
Geležinkeliai
Ukraina geležinkelius paskolina „Deutsche Bahn“
Ukrainos infrastruktūros ministerija ir Vokietijos nacionalinis geležinkelių operatorius „Deutsche Bahn“ pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl tolesnio bendradarbiavimo transporto srityje ir Ukrainos geležinkelių infrastruktūros valdybos ir pervežimo operatorės „Ukrzaliznycia“ plėtros.
Pasaulis
Ambasadorius Ukrainoje: lietuvių kompanijos susidomėjusios galimybe investuoti Donbase
Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis tvirtina, kad yra ne vienas konkretus pavyzdys, kai lietuviškos įmonės domisi investicijų Donbase galimybėmis.
Pasaulis
Oleksiyas Honcharukas
Ukrainos ministras pirmininkas sako įteikęs atsistatydinimo laišką prezidentui V. Zelenskiui
Ukrainos ministras pirmininkas Oleksiyas Honcharukas pranešė pasiūlęs savo atsistatydinimą prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Tuo jis siekia užkirsti kelią spekuliacijoms dėl jo ministrų kabineto pareikštos nepagarbos valstybės vadovui, pranešė naujienų portalas „KyivPost“.
ŽYMA
UKRAINA